Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Materiály
Archiv článků od 21.1.2003 do 5.5.2005

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

5.5.2005
Wavin Czechia s.r.o.

Trubky EKOPLASTIK STABI jsou polypropylenové trubky s hliníkovou fólií s třikrát menší délkovou teplotní roztažností než u klasických PPR trubek. Článek přináší jednoduchý návod pro použití kompenzačních smyček u tohoto druhu potrubí, zásady použití vycházejí z praktického měření.

21.4.2005
Ing. Dagmar Kopačková

Novinky ve svém výrobním sortimentu představily firmy na tiskových konferencích ve stáncích hal Z a V brněnského výstaviště. Představeny byly například zařizovací předměty LAUFEN, které vynikají absolutní jednoduchostí, čistotou a praktickými tvary, originalní sprchové kouty Whitewater od RAVAKu a obklady LASSELSBERGER včetně novinky - odvlhčovací omítky.

6.4.2005
Mark Upston

Mark Upston ze společnosti Bentley se zamýšlí nad nejnovější evropskou direktivou o tlakových nádobách pro použití v technologických provozech (PED - Pressure Equipment Directive) a podává přehled o tom, jak její požadavky plní AutoPIPE - výpočtový program pro napěťovou analýzu potrubních systémů od společnosti Bentley.

24.2.2005
Ing. Karel Mrázek, zastoupení Messe Frankfurt GmbH

V průběhu 5 dnů se výstava koná ve 21 halách a návštěvníci budou mít možnost seznámit se s 1 000 novinkami v expozicích více než 2 300 vystavovatelů a navštívit bohatý doprovodný program.

4.2.2005
Ing. Dagmar Kopačková

Společnost pro techniku prostředí, sekce zdravotní a průmyslové instalace vydává nový sešit projektanta "Opatření pro zajištění hygieny vnitřních vodovodů" a pořádá doprovodný seminář v Praze a v Brně. Sešit projektanta doplněný o speciální CD bude k dispozici pouze na tomto semináři.

10.1.2005
doc. Ing. Karel Kabele, CSc.

U panelových domů není pro ZTI rozhodující členění objektů podle konstrukčních soustav, ale podle použitých principů řešení a provedení systémů ZTI. Každý systém (vodovod, kanalizace) může být rozdělen na funkční části, které se z hlediska rekonstrukce již posuzují jako jeden prvek – tzn. vyměňuje se nebo opravuje se najednou.

6.1.2005
Ing. Jaroslav Peterka, CSc.

Autor v článku upozorňuje na problém nedostatečně hlukově oddělené místnosti WC a nabízí své názory a návrhy na řešení.

1.11.2004

Plánujete výměnu stávajícího zdroje, nebo Vás rozhodnutí jakým zdrojem vytápět ještě čeká? Nabízíme Vám tipy vystavovatelů na úspory v provozu Vašeho domu a bytu.

10.9.2004
Ing. František Vranay, KTZB SvF TU v Košiciach

V súčasnosti je široký sortiment materiálov na výrobu potrubí používaných v technických zariadeniach budov a na rozvod rôznych technologických médií. Vzhľadom k ich rôznym vlastnostiam a cenám je nutné zvážiť vhodnosť použitia na daný účel.

18.6.2004
REHAU, s.r.o.

RAUBASIC je relativně nový alternativní program firmy REHAU pro domovní instalace sanity a vytápění. Tento systém je prodáván na našem trhu cca 3 roky a řada úspěšných aplikací potvrdila jeho opodstatněnost a místo na trhu. Dobrý poměr mezi cenou a kvalitou je předpokladem pro uplatnění systému RAUBASIC především v objektech, kde je prioritou investora cena.

25.4.2004
Ing. Dagmar Kopačková, TZB-info

Otevření šampionátu v Hale Sazka je za námi a my Vás zveme na další (tentokrát již třetí) návštěvu TZB. Použití PE o průměru 500 mm na vnitřní kanalizaci je v ČR naprostým unikátem.

28.3.2004
Ing. Dagmar Kopačková, TZB-info

Víceúčelová hala Sazka Arena bude patřit mezi nejmodernější a nejlépe vybavené stánky tohoto druhu v Evropě a TZB je tam hodně zajímavé.

5.11.2003
Wavin Czechia s.r.o.

Novinka firmy EKOPLASTIK umožňuje vytvořit odbočku u potrubí EKOPLASTIK PPR a EKOPLASTIK STABI při zachování principu polyfúzního svařování náhradou za "T" kus a tím ušetří práci i prostor. Novinka bude předvedena na veletrhu Aqua-therm Praha 2003 v hale L, stánek 431.

1.7.2003
Pavel Vaněk, Institut pro testování a certifikaci, a.s., Zlín

Unikátní soubor zákonů, předpisů a norem, týkající se posuzování shody u výrobků z hygienických hledisek.

19.6.2003

Dnes je již historií, že firma SEACOM přišla před 10 lety jako první na český trh s technologickou novinkou v oblasti domovní instalace vody a topení: s pětivrstvým polyetylén-hliníkovým potrubím UNIPIPE zcela nových vlastností a kvalit, ale také poněkud vyšší ceny, než běžný plast. I když vyšší kvalita a nové vlastnosti byly nesporné, vznikaly pochybnosti o prodejnosti nového potrubí s ohledem na cenu. Přitom trh byl již tehdy značně naplněn běžným plastovým potrubím, na něž se instalatérské firmy rychle adaptovaly.

23.5.2003
Ing. Dagmar Kopačková

Sendvičová trubka znamená trubka vrstvená, někdy je označována jako kompozitní. Jedná se o trubku složenou z několika vrstev, které mají různé funkce. Tyto trubky jsou určeny pro tlakové rozvody vody, vytápění, ale vyrábějí se také sendvičové trubky pro kanalizaci, kde vnitřní vrstva zajišťuje zlepšení hlukových parametrů.

28.3.2003
Pavel Mališka, Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Porovnání způsobu těsnění závitových spojů může být pro mnohé montážní instalatérské firmy i dost překvapivé. Špatná volba těsnění může být i příčinou havárie, nové typy těsnění usnadní práci a respektují nové materiály potrubí.

21.1.2003
Ing. Dagmar Kopačková

Problém izolací střídavě zaměstnává montážníky, mysl projektantů a investorů, celkem pravidelně naplňuje stránky odborného tisku a byl vděčným tématem mnohých referátů na seminářích a konferencích. Přes toto všechno se na stavbě kupodivu mnoho nezměnilo.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama