WILO - novinky pro úsporu energie a pro zjednodušení montáže a údržby

Datum: 13.11.2016  |  Autor: redakce

Od r. 2013 se v sortimentu objevují změny související s požadavky na úsporu energie. Tehdy zmizely první mokroběžky s asynchronními motory z nabídek, dnes již Wilo nabízí jen čerpadla s vysokou účinností s elektronickým komutovaným synchronním pohonem.

ZVUKOVÝ ZÁZNAM PŘEDNÁŠKY:

Wilo dodává čerpadla pro nejširší použití

Čerpadla se podílí velkým dílem na spotřebě energie, z toho vyplývá i velký význam nových čerpadel s vysokou účinností a s elektrickými komutovanými synchronními motory. Wilo patřilo vždy k průkopníkům nových technologií v čerpadlech.

„Patříme ke špičce technického vývoje a vyrábíme čerpadla pro vodu pitnou, čistou, ohřátou, odpadní, prostě pro všechna média, na která si vzpomenete, včetně brakické a mořské vody, čerpadla pro průmysl, komunální oblast, technická zařízení budov. Historie začala v r. 1928 patentem Wilhelma Oplendra. Dnes má Wilo výrobu a zastoupení po celém světě a je majitelem celé řady patentů. Například Wilo Stratos přispělo k uvedení nařízení EU se zaměřením na úspory energie u čerpadel do praxe. Začalo to od r. 2013, kdy zmizely první mokroběžky s asynchronními motory z nabídek“, řekl v úvodu přednášky Ing. Pavel Synáč a dodal, že dnes již Wilo nabízí jen čerpadla s vysokou účinností s elektronickým komutovaným synchronním pohonem.

Vybrané zajímavosti z přednášky Ing. Pavla Synáče:
  • Vložné moduly, které umí celou řadou funkcí pro různé účely a požadavky umožňují respektovat například různé řídící sběrnicové systémy budov a další technologie. Nicméně je třeba se nad tímto zamyslet při objednávce čerpadla.
  • Infračervené rozhraní čerpadla s možností spolupráce s PC je vynikající věc, kdy je možno získat například historii provozu čerpadla.
  • Jednotlivá čerpadla pro realizace od malých rodinných domků až po rozsáhlé areály mají celou řadu speciálních řešení podle svého určení, o kterých jsou podrobnosti ve zvukovém záznamu níže.
O novinkách v čerpadlech pro studenou vodu hovořil Ing. Petr Vacek.
  • Novinka - malá podávací čerpadla pro rodinné domy, chalupy a bytové jednotky. Wilo-HiMulti 3 – má patentovanou sací část, čerpadlo samonasávací a zároveň posilovací, na vstupu až 5 bar.
    U čerpadla je jednoduché připojení - Wilo-Connector, má vysoce účinnou hydrauliku a optimalizovaný kompaktní motor s nízkou spotřebou elektrické energie. Důležité jsou i prvotřírní použité materiály, nerezová ocel a nejmodernější kompozity zajišťují dlouhou životnost a certifikát na pitnou vodu.
  • Restrikce z EU platí u čerpadel na studenou vodu. A čerpadla Wilo všechny požadavky splňují.
  • Hydraulika s vyšší účinností zjednodušuje navrhování a zvyšuje užitnou hodnotu.
  • Detaily o čerpadlech pro studenou vodu jsou v druhé části zvukového záznamu níže.

 

Hodnotit:  

Datum: 13.11.2016
Autor: redakceSdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcíchDiskuse (žádný příspěvek, přidat nový)


Témata 2018

Tipy pro projektanty

technická podpora výrobců

Partneři - Voda, kanalizace

logo WILO
logo NICOLL ČR
logo ASIO
logo RAYCHEM
logo MEA
logo WAVIN EKOPLASTIK
 
 

Aktuální články na ESTAV.czŘím jako na dlani. Model města si objednal Mussolini. Dokončen byl dlouho po válceVláda by měla v říjnu od MMR mít návrh zákona o sociálním bydleníJak omezit šíření bakterií ve veřejných prostorách?Doporučené rozměry dveří a směr jejich otevírání