Společnost Schell podporuje budoucnost českého řemesla

Datum: 13.10.2016  |  Organizace: SCHELL GmbH & Co. KG  |  Firemní článek

Renomovaný německý výrobce armatur Schell již popáté podpořil mezinárodní soutěž učňů v řemeslných oborech Řemeslo/Skill 2016. V již tradičním učňovském klání změřilo ve dnech 20.–22. 9. na sluncem prozářeném náměstí Přemysla Otakara II. ve Vysokém Mýtě řemeslný um 62 soutěžících z 18 škol z Česka, Slovenska a Maďarska.

SCHELL GmbH & Co. KG
Zastoupení v ČR, Ing. Aleš Řezáč, Palliardiho 13
669 02 Znojmo

tel.:+420 602 754 712
e-mail:
web:www.schell.eu

 

„S účastí na letošním roku jsme sice spokojeni, pro příští ročník ovšem již dnes plánujeme oslovit příslušné školy z partnerských měst Vysokého Mýta, tzn. z Polska, Bulharska a Německa,” sdělila před vyhlášením výsledků Lenka Ulrychová z pořádající agentury Erudio CZ. Letošní rok se soutěžilo v těchto stavebních profesích: instalatér, zedník, obkladač, montér suchých staveb a truhlář.


Úkolem soutěžících v oboru instalatér byla správná montáž rohového a kombinovaného rohového ventilu Schell Comfort, tlakového splachovače pisoáru Schellomat Basic a nezámrzného ventilu Schell Polar II Set. Dle porotců se s těmito úkoly nejlépe vyrovnal domácí tým Pavel Schlosser a Martin Novák z VOŠS a SŠS, stříbro putovalo zásluhou dvojice Josef Smolár a Viktor Serdel do Žiliny, z bronzu se díky Tomáši Kvasnicovi a Martinu Plesingerovi těší na SOU Svitavy. Ve skutečnosti však na odborné školy putovala coby cenný kov hlavně mosaz, ze které jsou výrobky Schell vyrobeny. Montované výrobky pro další studijně-řemeslné účely byly jednou z odměn, kterou si všichni soutěžící bez ohledu na své umístění na své školy odvezli.

„Líbí se nám koncept tohoto soutěžení, kdy se učňové, budoucí řemeslníci, seznamují se špičkovými výrobky ve svých oborech. Naučí se tak s nimi pracovat již během studia a získají cenné zkušenosti pro svou budoucí praxi,“ vysvětloval po ukončení soutěže Aleš Řezáč, obchodní manažer Schell Armaturen pro Českou republiku.

 
Více informací o firmě Schell získáte na www.schell.eu nebo na níže uvedených kontaktech:

Ing. Aleš Řezáč, obchodní manažer ČR,
tel.: +420 602 754 712; e-mail: ales.rezac@schell.eu, www.schell.eu

 

Datum: 13.10.2016
Organizace: SCHELL GmbH & Co. KGSdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2018

Partneři - Voda, kanalizace

logo RAYCHEM
logo MEA
logo ASIO
logo WILO
logo NICOLL ČR
logo WAVIN EKOPLASTIK
 
 

Aktuální články na ESTAV.czV Dobříši budou stavět nový školní pavilon, získali dotaciRozšíření rodinného domu z roku 1920 architekti zvládli díky ocelové konstrukciPraktické zkušenosti se systémem řízeného větrání a vytápění ATREA v rodinném doměKonec složitému otevírání garážových vrat