Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Materiály
Archiv článků od 27.2.2006 do 6.9.2007

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

19.7.2007
AZP Brno s.r.o.

V novinkách AZP Brno s.r.o. pro tento rok jsou nové splachovače, které posunují automatické pisoáry o řádný kus dopředu, nový model nerezového pisoáru, nové nástěnné senzorové baterie a nové prvky v sortimentu antivandal pro velmi namáhané provozy.

18.7.2007
Ing. Dagmar Kopačková

Grafy uvádějí poměr používání kovového a plastového potrubí pro studenou a teplou vodu v r.2006 - systémy vytápění s otopnými tělesy (modré pole), vodovodní potrubí (vínové pole) a systémy podlahového vytápění (žluté pole).

2.7.2007
podle materiálů SZÚ zpracovala redakce časopisu Odpady

Odpady obsahující azbestová vlákna nebo azbestový prach lze ukládat pouze na skládky k tomu určené. Odpady musí být upraveny, zabaleny, případně po uložení na skládku okamžitě zakryty. Provozovatel skládky je povinen zajistit, aby se částice azbestu nemohly uvolňovat do ovzduší.

16.4.2007
Ing. Oldřich Pírek, ASIO NEW, spol. s r.o.

Před návrhem nádrží je třeba získat o navrhovaném zařízení všechny technické a technologické podmínky, které jsou nezbytné pro úspěšné provedení požadovaného konstrukce. Od návrhu, přes posouzení až po samotnou výrobu. V závěru článku je uveden příklad rozsahu nutných informací.

5.2.2007
Ing. Dagmar Kopačková

Pro výběr zařizovacích předmětů by kromě vkusu měly být dalším kritériem vlastnosti, které jsou označovány celou řadou odborných termínů a mnohdy jsou pro další spokojenost s výrobkem velmi důležité. Článek přináší vysvětlení některých termínů, které se pro označování vlastností a novinek používají.

31.7.2006
Ing. Dagmar Kopačková

Umělý mramor neboli mramor litý je materiál vhodný pro výrobu sanitárních zařízení a stavebních prvků. Protože má kromě jiných výhod i vysoké tepelně-izolační vlastnosti, jsou z něj dokonalé vany, umyvadla, sprchové kouty i koupelnový nábytek a doplňky do koupelen.

13.6.2006
Ing. Dagmar Kopačková

Článek je pokračováním informací ze semináře v Galerii koupelen Laufen. Lasselsberger představil systémová řešení pro bazény a koupelny a nové tvarovky, například pro potravinářské provozy. Skutečně zaujala novinka pro ukončení balkónů, která odstraní trvalý problém se zatékáním v místě oplechování.

6.6.2006
Ing. Dagmar Kopačková

Na semináři v Galerii koupelen Laufen byly představeny novinky firem Ravak, Lasselsberger a Laufen. U moderních sérií Ravak je důležitá variabilita, zajištěná možností kombinovat různé prvky a nové detaily pro delší životnost, bezporuchový provoz, vyšší komfort pro eliminaci nepřesností stavebních prací.

1.5.2006
Ing. Hana Doležílková, prof. Ing. Karel Kabele, CSc., Ing. Stanislav Frolík

Hodnocení životního cyklu slouží k regulaci a snižování dopadů výrobků na životní prostředí. Hodnoty uvedené v článku jsou původní výsledky předkládané prvně odborné veřejnosti a významná část z nich je i pro obor vytápění.

10.4.2006
Ing. Dagmar Kopačková

V článku najdete například: jaké uvažovat hodnoty potřeby vody pro bytový dům, jaký je stav přípravy další části nové normy pro vnitřní vodovody, kritéria pro volbu baterie, návrh nerezového potrubí. Je úkolem projektanta zpracovat provozní řád?

3.4.2006
MUDr. František Kožíšek, CSc., Státní zdravotní ústav

Nová vyhláška nijak výslovně nepožaduje testování podle nové vyhlášky, ale odběratelé i kontrolní orgány budou požadovat doklad o ověření, že výrobek odpovídá platnému předpisu tj. vyhlášce č. 409/2005 Sb. Ne vždy výrobky odpovídající vyhlášce č.37/2001 odpovídají i požadavkům nové vyhlášky.

27.3.2006
Milan Trs, GEROtop Liberec

Kvalita a provedení primárního okruhu země - voda je zisková část systému tepelného čerpadla. Omezení, která vznikají použitím nevhodných komponentů, se projeví na životnosti a hlavně efektivitě tepelného čerpadla. Článek přináší celou řadu doporučení a upozornění pro praktické realizace.

20.3.2006
Ing. Miroslav Hartl, Geberit

Článek přináší užitečné a konkrétní zásady návrhu a montáže nerezového potrubí pro vnitřní instalace včetně popisu materiálu. V článku je například řešení uchycení potrubí, dilatace a její kompenzace, druhy kompenzátorů a vhodné způsoby uložení nerezového potrubí.

27.2.2006
Ing. Ivana Attlová, technický poradce Wavin Ekoplastik

Výzkumy ukázaly, že baktericidní účinky mědi jsou pouze dočasné, že při dlouhodobém používání potrubního systému nemá to, zda použijeme jako materiál měď nebo plast žádný vliv. Skutečný faktor, který ovlivňuje šíření Legionelly je řešení a provozní vlastnosti potrubní trasy.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama