Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Materiály
Archiv článků od 31.7.2006 do 4.2.2009

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

4.2.2009
Viega s.r.o.

Výrobce špičkových instalačních systémů, společnost Viega, v programu Pexfit Pro představuje nový systém plastového potrubí, který může být používán jak pro rozvody pitné vody, tak pro instalaci vytápění. Pružné a tvarově stálé trubky jsou vyrobeny z materiálu PE-Xc a jsou tak mimořádně odolné. Současně lze trubkový systém Pexfit Pro instalovat velmi hospodárně, neboť před lisováním trubkových spojů není nutná kalibrace. Rovněž díky novým spojkám s SC-Contur se případné neslisované spoje projeví již při plnění zařízení. Po zalisování jsou spojky těsné trvale.

22.12.2008
redakce

Dnešní článek přináší především inspiraci. Mařížské malované obklady se nejlépe vyjímají mezi čistě bílými či jednobarevnými obklady. Celkové pořizovací náklady tak mohou být nižší než při zakoupení luxusních obkladů. Tuto tematiku jsme vybrali pro nastávající sváteční chvíle s ohledem na její ryze český původ.

22.9.2008
doc. Ing. Zuzana Vranayová, PhD., Ing. Daniela Očipová

Článek uvádí shrnutí zajímavých praktických poznatků ze zahraničí, které mohou být s úspěchem použitelné i pro projektanty a provozovatele budov v ČR. Témata: spotřeba SV a TV, výpočtové metody spotřeby vody, bezpečnost provozu a hospodaření s dešťovou vodou.

16.6.2008
AGC Flat Glass Czech

Svět skla se dočkal pozoruhodné premiéry. Společnost AGC Flat Glass Czech (dříve Glaverbel Czech) uvedla na trh nové Antibakteriální sklo®. Tento mimořádně inovativní produkt dokáže zničit 99,9 % bakterií a dokonce zabránit šíření plísní.

4.12.2007
Borealis s.r.o., Reinhold Gard (Borealis AB, Stenungsund, Švédsko), Petr Vondráček

Trubky vyrobené z PP-RCT mají vyšší tlakovou odolnost a je tak možné pro stejnou aplikaci použít trubky se stěnou slabší než mají příslušné trubky vyrobené ze standardního PP-R. Zabrání se použití trubek se zbytečně velkými průměry a z pohledu hygieny nebezpečné stagnaci vody.

29.10.2007
Ing. Dagmar Kopačková

Článek se věnuje problematice dvou dříve běžných materiálů, které se dnes v nových rozvodech již nepoužívají. V případě olova se dokonce starých rozvodů chceme co nejdříve zbavit.

17.9.2007
překlad Ing. Antonín Chyba

Rozsah škod roste úměrně požadavkům na úroveň bydlení - tj. i na vzhled instalovaného potrubí. Autor ukazuje na náhodně volených příkladech, že příčinou vzniklých škod bývá často nedbalost a nedostatečná odbornost při montáži.

19.7.2007
AZP Brno s.r.o.

V novinkách AZP Brno s.r.o. pro tento rok jsou nové splachovače, které posunují automatické pisoáry o řádný kus dopředu, nový model nerezového pisoáru, nové nástěnné senzorové baterie a nové prvky v sortimentu antivandal pro velmi namáhané provozy.

18.7.2007
Ing. Dagmar Kopačková

Grafy uvádějí poměr používání kovového a plastového potrubí pro studenou a teplou vodu v r.2006 - systémy vytápění s otopnými tělesy (modré pole), vodovodní potrubí (vínové pole) a systémy podlahového vytápění (žluté pole).

2.7.2007
podle materiálů SZÚ zpracovala redakce časopisu Odpady

Odpady obsahující azbestová vlákna nebo azbestový prach lze ukládat pouze na skládky k tomu určené. Odpady musí být upraveny, zabaleny, případně po uložení na skládku okamžitě zakryty. Provozovatel skládky je povinen zajistit, aby se částice azbestu nemohly uvolňovat do ovzduší.

16.4.2007
Ing. Oldřich Pírek, ASIO NEW, spol. s r.o.

Před návrhem nádrží je třeba získat o navrhovaném zařízení všechny technické a technologické podmínky, které jsou nezbytné pro úspěšné provedení požadovaného konstrukce. Od návrhu, přes posouzení až po samotnou výrobu. V závěru článku je uveden příklad rozsahu nutných informací.

5.2.2007
Ing. Dagmar Kopačková

Pro výběr zařizovacích předmětů by kromě vkusu měly být dalším kritériem vlastnosti, které jsou označovány celou řadou odborných termínů a mnohdy jsou pro další spokojenost s výrobkem velmi důležité. Článek přináší vysvětlení některých termínů, které se pro označování vlastností a novinek používají.

31.7.2006
Ing. Dagmar Kopačková

Umělý mramor neboli mramor litý je materiál vhodný pro výrobu sanitárních zařízení a stavebních prvků. Protože má kromě jiných výhod i vysoké tepelně-izolační vlastnosti, jsou z něj dokonalé vany, umyvadla, sprchové kouty i koupelnový nábytek a doplňky do koupelen.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama