Trubky a tvarovky z materiálu PP-RCT pod označením UNI, HOT, FASER COOL a FASER HOT

FV Plast představuje výrobní řadu trubek z PP-RCT
Datum: 29.5.2017  |  Organizace: FV Plast, a.s.  |  Firemní článek

Zásadní vlastností trubek FV Plaast z PP-RCT je jejich vzájemná kombinovatelnost mezi sebou, svařitelnost se všemi tvarovkami z PPR i s trubkami z PPR řady CLASSIC. To umožňuje snadné rekonstrukce, navázání na stávající rozvod a přináší nemalé úspory, protože není nutné postupovat metodou „spálené země“.

FV Plast, a.s.
Kozovazská 1049/3
250 88 Čelákovice

tel.:326 706 711, 326 706 717
e-mail:
web:www.fv-plast.cz  www.fv-therm.cz
Expozice společnosti FV Plast na veletrhu
Expozice společnosti FV Plast na veletrhu

Společnost FV – Plast, a. s. vyrábí trubky z materiálu PP-RCT v průměrech od 125 do 250 mm již od roku 2012. Dalším mezníkem byl rok 2013, kdy byly vyrobeny první trubky STABIOXY z materiálu PP-RCT a konečně leden 2015, kdy byl sortiment ucelen trubkami UNI, HOT, FASER COOL a FASER HOT. Profesionálům nabízíme kompletní sortiment trubek a tvarovek z polypropylénu nové generace pro montáž vodovodu v bytových a rodinných domech a dalších budovách určených pro průmyslové, či komerční účely.

Univerzální trubka FV PP-RCT UNI

Základ řady trubek z PP-RCT tvoří univerzální trubka pro rozvody teplé a studené vody.

FV PP-RCT UNI je dodávána v rozměrech od průměru 16 x 2,2 až po 250 x 22,7 mm. Používá se pro rozvody teplé a studené pitné vody v rodinných domech a jednotlivých bytech a velmi vhodná je zejména pro montáž ležatého a svislého páteřního vedení, tedy tzv. ležáků a stoupaček v bytových domech. Její hlavní výhodou je zvýšená světlost, a to až o 37 % a tedy i odpovídající zvýšená průtočnost při zachované stejné dimenzi. V praxi to znamená, že stoupačku je možné dimenzovat například v průměru d40 resp. d32 namísto někdejších d50 resp. d40. Pro snadnou orientaci při práci je trubka značena jedním podélným jasně zeleným pruhem.

Třívrstvá trubka vyztužená skelným vláknem FV PP-RCT FASER HOT

Dalším neméně důležitým prvkem výrobní řady z PP-RCT je třívrstvá trubka vyztužená skelným vláknem, označena jako FV PP-RCT FASER HOT. Dodáváme v rozměrech od 20 x 2,8 až po 250 x 22,7 mm. Tato trubka se používá pro montáž a výstavbu ležatých a svislých páteřních rozvodů teplé vody v bytových domech, v nemocnicích, v komerčních i průmyslových objektech. Velkou výhodou této trubky je kromě taktéž zvýšené světlosti a tedy i průtoku, zejména výrazně, více než trojnásobně, snížená délková teplotní roztažnost, jež umožňuje účinně snížit nutnost použití kompenzací. Další velmi důležitou oblastí použití je výstavba kolektorů a přivaděčů centrálně připravené teplé vody k místům její spotřeby. Trubka je pro její snadnou identifikaci značena jedním podélným oranžovým pruhem.

Trubka pro rozvody horké topné vody a teplé vody v extrémních podmínkách FV PP-RCT HOT

Sortiment doplňuje trubka výhradně navržená pro rozvody horké topné vody a teplé vody v extrémních podmínkách s označením FV PP-RCT HOT. Vyrábíme ji v rozměrech od 20 x 2,8 mm až po 125 x 17,1 mm. Použití této trubky je specifické zejména pro východní trhy ale jak v Česku, tak na Slovensku se nachází nemalá skupina investorů, kteří dají přednost „výkonnostní rezervě“, kterou tato trubka díky silnější stěně nabízí. Není se čemu divit, vždyť výpočtová hodnota PN dosahuje u této trubky hodnoty až PN25. Odolnosti této trubky lze s výhodou využít tam, kde je intenzivně dezinfikována teplá voda přípravky na bázi volného chlóru. Trubka nese označení jedním červeným pruhem.

Třívrstvá trubka pro chladicí okruhy a klimatizační systémy FV PP-RCT FASER COOL

Řadu trubek z PP-RCT uzavírá třívrstvá trubka pro chladicí okruhy a klimatizační systémy. Trubka FV PP-RCT FASER COOL vyráběná v rozměrech od 40 x 3,7 až po 250 x 14,8 je používána zejména ve větších dimenzích pro montáž a výstavbu průmyslových chladicích okruhů a dále pro rozvod „centrálně připravovaného chladu“ do plošných chladicích systémů, jako je například stropní chlazení.

Příklady využití trubek z PP-RCT v praxi

Složení stěny trubky FV PP-RCT STABIOXY
Složení stěny trubky FV PP-RCT STABIOXY

Zcela zásadní vlastností těchto trubek je jejich vzájemná kombinovatelnost mezi sebou, svařitelnost se všemi tvarovkami z PPR i s trubkami z PPR řady CLASSIC. To umožňuje snadné rekonstrukce, navázání na stávající rozvod a přináší nemalé úspory, neboť se nemusí postupovat metodou „spálené země“ a vše co je dosud funkční vyhodit a nahradit novým. Mám na mysli například rekonstrukci stoupaček a jejich napojení na stávající, leckde již svépomocně rekonstruovaný rozvod v bytě.

Není nic snadnějšího než výstavba stoupaček v bytových domech z trubek FV PP-RCT UNI pro pitnou vodu a FV PP-RCT FASER HOT pro vodu teplou. Trubky jsou dodávány také v délkách 3 m, čímž eliminujeme zbytečný prořez a zároveň usnadňujeme manipulaci v poměrně stísněných prostorech panelových domů. Při použití originální svářečky a svařovacích nástavců je kvalita spojů stoprocentní. Za předpokladu, že odpovědný pracovník je řádně proškolen a je držitelem svářečského průkazu, poskytuje firma FV Plast, a. s. 15 let záruku na výrobní vadu, krytou pojištěním náhrady škody do výše 10.000.000 Kč.

Jedinečná flexibilita trubek z PP-RCT umožňuje právě při výstavbě stoupaček využít tuto vlastnost ve prospěch jednoduchosti řešení kompenzace délkové teplotní roztažnosti. Společnost FV Plast vyvinula zcela jedinečný způsob kompenzace v místech, kde nejsou kladeny zvláštní estetické nároky na přímost vedení potrubí, což jsou např. právě stoupačky, ukryté v instalačních jádrech budov. Provedení této konstrukce je ověřeno dnes už na stovkách případů realizací.

Podívejte se na hotové realizace rozvodů.

Prohlédněte si hotové realizace rozvodů z produkce společnosti FV Plast
Prohlédněte si hotové realizace rozvodů z produkce společnosti FV Plast

Dimenzování a navrhování trubek z PP-RCT

Přesné dimenzování trubek z PP-RCT je dnes úplná hračka. Společnost FV Plast, a. s. nabízí na svých stránkách ke stažení firemní verzi programu TechCon pod názvem FV CAD, který umožňuje vedle návrhu radiátorového a podlahového topení, zcela intuitivně navrhnout jakýkoliv rozvod teplé či studené vody v bytě, domě či továrně. Firma FV Plast a. s. jako jediná z výrobců PP-RCT trubek nabízí účinný nástroj pro projekci vodovodů z PP-RCT.

Polypropylénové rozvody vody jsou v České republice i na Slovensku nejpoužívanějšími a nejčastěji montovanými vodovodními systémy, patřící mezi nejspolehlivější. Jejich spolehlivost záleží zejména na kvalitě návrhu a odvedené montážní práce.

Další informace najdete na stránkách www.fv-plast.cz

 

Datum: 29.5.2017
Organizace: FV Plast, a.s.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2018

Partneři - Voda, kanalizace

logo NICOLL ČR
logo RAYCHEM
logo MEA
logo WAVIN EKOPLASTIK
logo ASIO
logo WILO
 
 

Aktuální články na ESTAV.czPražští radní podpořili zbourání Libeňského mostu, schválit záměr musí zastupitelstvoProč se bránit výskytu tepelných mostů? Mohou způsobit i plísně. Jsou i další důvodyPardubice dojednaly odkup pozemků pro autobusový terminálVystrojený vrt kolektorem je jednou z nejdůležitějších částí systému XI.