Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Nový program TechCON pro návrhy vnitřních rozvodů TZB

Datum: 15.11.2016  |  Organizace: WAVIN Ekoplastik s.r.o.  |  Firemní článek

Wavin Ekoplastik, přední dodavatel plastových potrubních systémů, představil nový programový balíček pro snadné navrhování vnitřních rozvodů. Moderní softwarový nástroj, který výrazně usnadňuje práci projektantů, vznikl díky spolupráci společnosti Wavin Ekoplastik se slovenským vývojářem ATCON SYSTEMS. Projektanti mají k dispozici jak komerční, tak i firemní verzi programu, která zahrnuje kompletní produktový katalog společnosti Wavin Ekoplastik.

WAVIN Ekoplastik s.r.o.
Rudeč 848
277 13 Kostelec nad Labem

tel.:596 136 295, fax: 596 136 301
e-mail:
web:www.wavinekoplastik.com/cz/

Program TechCON obsahuje hned několik modulů, které slouží k vytváření návrhů vnitřních rozvodů TZB instalací. Pomocí modulu pro vnitřní vodovod je možné navrhnout rozvod vody včetně cirkulačních úseků. Další modul umožní navrhnout radiátorové i podlahové vytápění a mezi užitečné moduly patří též návrh vnitřní kanalizace nebo návrh tepelných ztrát. Program je lokalizován do českého prostředí nejen jazykově, ale i ve smyslu algoritmu výpočtu podle českých norem.

„Jednou z hlavních výhod programu TechCON je jeho spolupráce s AutoCADem,“ říká Pavel Seidl, technický poradce společnosti Wavin Ekoplastik. „Díky tomu mohou uživatelé do programu importovat půdorysy budovy ve formátu dwg nebo dxf., jejíchž následné propojení umožní návrh instalací též ve 3D. Pro případ, že nejsou CAD podklady k dispozici, je program vybaven také vlastním grafickým jádrem, které umožní požadované konstrukce kreslit přímo v prostředí programů,“ dodává Pavel Seidl.

Koncepce softwaru TechCON spočívá v kreslení potřebných potrubních rozvodů a odběrných spotřebičů přímo do pracovního okna do předem naimportovaných půdorysů. Výsledkem práce je stanovení průměrů potrubí, nastavení různých regulačních prvků v rámci instalace, tabulky s hydraulickými výsledky, výkaz materiálu atp. Výsledný projekt je možné opětovně importovat do prostředí AutoCADu (resp. tabulky výsledků do MS Excelu) a zde dále provádět libovolné úpravy.

Software je uživatelsky přívětivý a pro projektanty připraven k použití. K dispozici je ve formě knihovny, která je implementována jak do plných (komerčních) verzí, tak i do firemních verzí výrobce. K programu TechCON poskytuje Wavin Ekoplastik i profesionální servis a technickou pomoc.

TZ TechCon Axonometrie
TZ TechCon Axonometrie
TZ TechCon specifikace-náhled
TZ TechCon specifikace-náhled
TZ TechCon Nastavení potrubí
TZ TechCon Nastavení potrubí

 

Datum: 15.11.2016
Organizace: WAVIN Ekoplastik s.r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


 
 

14.11.2018 konference TZB-info o bytových domech

Připravujete rekonstrukci bytového domu, děláte PENB nebo audit? Jak na úspory za energie a zhodnocení domu? Unikátní publikace pro účastníky. Těšíme se na vás v Praze.

Program a přihláška