Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Koupelny a WC

Počet hygienických místností v domě nebo bytě stejně jako jejich vybavení by měl odpovídat standardu bydlení, rozloze obývaného prostoru a počtu osob v domácnosti.
Při navrhování dispozičního uspořádání zařizovacích předmětů v hygienických místnostech je nutné dodržet alespoň minimální vzdálenosti mezi jednotlivými zařizovacími předměty, vzdálenosti od stěn a dodržovat průchozí uličky.

Pokud se nejedná o prostory pro bydlení, počet a druh zařizovacích předmětů je určen druhem provozu. Požadavky na WC, pisoáry, sprchy, umyvadla a hygienické kabiny: Speciální požadavky jsou kladeny na koupelny pro handicapované.


Mohlo by vás zajímat


15.2.2024SCHELL GmbH & Co. KG
Ačkoliv tradiční německý výrobce stále inovuje a rozšiřuje na trhu sanity svoji nabídku, navždy zůstane neodmyslitelně spjatý s jedním konkrétním výrobkem – rohovým ventilem. Můžete si být prakticky jistí, že pokud vám jej domů přijde instalovat odborník, s největší pravděpodobností ponese právě název Schell.
15.1.2024Alcadrain s.r.o.
Ve stavebnictví není ničím novým. Miliony lidí žijících v panelových domech o tom jistě vědí své. Dnes se ale prefabrikace opět dostává do popředí a má smysl i tam, kde bychom ji před pár lety nehledali. Jak vypadá prefabrikace koupelen v současné době? Může být i prefabrikát jedinečný?
27.12.2023PhDr. Kryštof Drnek, Ph.D., Pražské vodovody a kanalizace, a.s.
V roce 2023 uplynulo 170 let od první písemné zmínky o moderních veřejných záchodcích v Praze. Problematika záchodků se do konce 19. století příliš nezměnila. Ačkoliv je všichni považovali za nezbytné a potřebné, nikdo se s nimi nechtěl zabývat, natož vedle nich bydlet.
23.12.2023LAUFEN CZ s.r.o.
Nový rok se blíží a spolu s tím řada z nás přemýšlí nad předsevzetími, nad tím, co změnit a co dělat lépe. Stále více se přitom klade důraz na větší udržitelnost a šetrnost, a to ve všech ohledech – od nakupování, vlastních návyků, až po domácnost. Velmi úzce se přitom toto téma dotýká také koupelnového vybavení. Moderní technologie a kvalitní materiály mohou přispět k ohleduplnému přístupu a snížit plýtvání vodou i energiemi.
8.12.2023ASIO
Přemýšleli jste někdy, kolik vody spotřebujete denně na toaletě? A co, kdybychom to vztáhli na to, kolik denně vody vypijete? Ne? Spočítali jsme to za vás – je to až 10x více vody, než kolik jí vypijeme!
1.12.2023SANITINO s.r.o.
Výběr kuchyňské baterie je klíčovým rozhodnutím, které ovlivní jak funkčnost, tak celkový design vaší kuchyně. Jedná se o investici, která by měla vydržet řadu let, a proto je důležité věnovat tomuto rozhodnutí dostatečnou pozornost. V následujících odstavcích vám poskytneme užitečné tipy, jak vybrat tu nejlepší kuchyňskou baterii pro vaši domácnost.
25.11.2023LAUFEN CZ s.r.o.
Baterie jsou dnes nepostradatelnou součástí koupelny nejenom z hlediska hygieny a funkčnosti, ale také designu. Přestože nejsou v koupelně dominantním prvkem jako sprcha nebo vana, významně podtrhují její celkové vyznění. I proto je jim v posledních letech věnována velká pozornost, díky čemuž se posunuly značně vpřed po technologické i vizuální stránce. Šetří vodu, spoří energie, dopřávají dokonalý zážitek ve sprše, k dostání jsou navíc v nejrůznějších tvarech a barvách.
23.11.2023Grohe ČR s.r.o.
Díky rozmanitým možnostem přizpůsobení umožňuje GROHE SPA architektům, designérům a projektantům vytvářet exkluzivní koupelnové koncepty šité na míru požadavkům svých klientů. Portfolio zahrnuje prémiové výrobky GROHE, které se vyznačují nejvyšší kvalitou, špičkovými technologiemi, bezkonkurenčně precizním zpracováním a atraktivním designem.
Odsávací urinál Golem s vnějším přívodem vody. Zdroj: JIKA
18.11.2023LAUFEN CZ s.r.o.
Pro urinály existuje na trhu velké množství řešení, a to nás staví před zdánlivě nelehký úkol: jaký produkt zvolit? V následujícím článku se pokusíme vnést do věci trochu světla a pomoci vám vyznat se v typech urinálů a také v tom, kdy je vhodné jaký z nich použít.
15.11.2023Zehnder Group Czech Republic s.r.o.
Evropský lídr v oblasti designových radiátorů Zehnder znovu spojil síly s renomovaným designérským duem King & Miranda. Výsledkem je radiátor Zehnder Tetris s designem inspirovaným energií proudění a tvaru meandrů horských řek! Novinka je unikátní nejen působivou asymetrií příček v symetrickém rámu, ale také svým konstrukčním řešením. Zehnder Tetris přináší nejvyšší standard kvality a designu v každém detailu, a navíc širokou variabilitu provedení.
15.11.2023Progres Partners Advertising, s.r.o.
Veletrh MCE – Mostra Convegno Expocomfort, globální obchodní platforma pro firmy z oborů HVAC+R, obnovitelných zdrojů energie, energetické účinnosti a vodního hospodářství, se připravuje na svůj 43. ročník. Ten se bude konat v tradičním jarním termínu od 12. do 15. března 2024 na výstavišti Fiera Milano. MCE patří k největším evropským veletrhům v oboru TZB, jehož minulého ročníku se zúčastnilo 1 581 vystavovatelů z 53 zemí, z toho 17 firem z ČR, a 90 739 návštěvníků ze 131 zemí.
5.11.2023LAUFEN CZ s.r.o.
Prémiová švýcarská značka LAUFEN je známá pro nejmodernější koupelnový design, na jehož vzniku spolupracuje s renomovanými světovými designéry. Výsledkem jsou ikonické kolekce plné nevšedních tvarů, barev, chytrých vychytávek, ale i důmyslných technologických řešení. Neustále také vyvíjí nové materiály a vzápětí je uplatňuje v praxi. Které její ikonické řady udávají směr koupelnového interiéru pro celé dekády?
3.11.2023Koberce Breno, spol. s r.o.
Jestli vás nebaví došlap na studenou dlažbu v koupelně, zkuste se mrknout po jiném typu podlahy. Výhody vinylové podlahy si totiž nemusíte užívat jen v kuchyni nebo obývacím pokoji. Stále častěji se s vinylem setkáte i v koupelně. Přečtěte si, na co se při výběru vinylové podlahy do koupelny zaměřit, na co si dát pozor a jaké jsou mezi jednotlivými typy vinylových podlah rozdíly.
29.10.2023redakce
TZB-info doporučuje V druhém dílu o vile Tugendhat se blíže podíváme na koupelnu. Jak se dělaly repase zařizovacích předmětů se značkou Laufen? Povídání o sanitární keramice pro rekonstrukci vily.
22.10.2023Grohe ČR s.r.o.
V současné době převládá v designu koupelen jeden trend – černá barva. Proč je ale tak populární? Patrick Speck, který pracuje na pozici Leader, LIXIL Global Design, EMENA, se s vámi podělí o svůj názor na tento trend a poskytne vám tipy, jak černou barvu do koupelny zakomponovat.
8.10.2023LAUFEN CZ s.r.o.
Perfektní vzhled, propracovaný design a nejmodernější materiály. I tak může vypadat nadčasová, kvalitní a dostupná koupelna. Švýcarská značka LAUFEN nabízí ve svém portfoliu dostupné kolekce, které se kvalitou a technologiemi vyrovnají nejvyšším koupelnovým řadám. Současně nezapomíná na denní potřeby a požadavky uživatelů. Produkty proto potěší své majitele nejen vizuálně, ale také praktičností a vysokou funkčností.

Partner - Koupelny a WC


Reklama

TABULKY & VÝPOČTY


Reklama

KALENDÁŘ AKCÍ


NEJČTENĚJŠÍ


Partneři - Voda, kanalizace


Reklama

VIDEA 
 
Reklama