Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Bazény
Archiv článků od 10.3.2007 do 16.6.2008

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

16.6.2008
AGC Flat Glass Czech

Svět skla se dočkal pozoruhodné premiéry. Společnost AGC Flat Glass Czech (dříve Glaverbel Czech) uvedla na trh nové Antibakteriální sklo®. Tento mimořádně inovativní produkt dokáže zničit 99,9 % bakterií a dokonce zabránit šíření plísní.

28.1.2008
ILJA ČERNOHORSKÝ

Ukazuje se, že i téměř zapomenuté areály, byla-li přehodnocena jejich funkčnost a vybudovány nové investice, stávají se atraktivními. Je třeba přizpůsobit je potřebám a možnostem obyvatel v daném regionu. přizpůsobit je potřebám a možnostem obyvatel v daném regionu. Vyhrávají víceúčelové areály.

14.12.2007
BERNDORF BÄDERBAU s.r.o.

Nerezová vana určená k regeneraci a relaxaci například na zahradě je nezávislá na klasických zdrojích tepla. Ohřev vody je zajištěn nerezovým kotlem na dřevo, integrovaným přímo do vodní náplně. A blížící se sněhové závěje mohou být skvělou kulisou Vašeho koupání.

22.10.2007
Euroforum Group, a. s., RNDr.Radek Hořeňovský

Článek přehledně ukazuje kdo, o co a jak může žádat ze strukturálních fondů. Náměty jsou přehledně odděleně pro podnikatele i pro obce. Článek je zároveň úvodem do volného seriálu, který bude pokračovat i v roce 2008 a jehož součástí budou i upoutávky na termíny konkrétních výzev pro podání projektů.

10.8.2007
Tarkett SAS, J. Bělík

Firma Tarkett představuje speciální polyuretanovou povrchovou úpravou Safety Clean, která je určena pro jejich protismyková PVC, která se díky ní vyznačují nižšími náklady na úklid a zejména podstatně snadnější údržbou ve srovnání se starými kolekcemi Tarkett nebo s jinými konkurenčními protismykovými PVC.

6.8.2007
Ing. Antonín Pytlíček, jednatel AZP Brno s.r.o., AZP Brno s.r.o.

U veřejných zařízení se začíná uplatňovat nová tzv. dvouprostorová filozofie v provedení rozvodů a zařizovacích předmětů. V technologickém prostoru jsou přístupny veškeré ovládací a pomocné prvky. Opravy, čištění či rekonstrukce je možné provádět s dobrou přístupností bez omezení provozu.

19.7.2007
AZP Brno s.r.o.

V novinkách AZP Brno s.r.o. pro tento rok jsou nové splachovače, které posunují automatické pisoáry o řádný kus dopředu, nový model nerezového pisoáru, nové nástěnné senzorové baterie a nové prvky v sortimentu antivandal pro velmi namáhané provozy.

2.7.2007
Ing. Jan Schwarzer

Při návrhu větracího zařízení je nezbytným krokem správné provedení tepelné bilance prostoru. V první části článku je uveden popis hlavních zásad návrhu a výpočtové vztahy tepelné bilance.

22.6.2007
ABF, a.s.

Uplynulý ročník lze hodnotit velmi pozitivně, veletrh jasně potvrdil své dominantní postavení na poli veletrhů a výstav v dané oblasti. V roce 2008 má veletrh pauzu, v pořadí 5. ročník se uskuteční ve dnech 19. – 22. 3. 2009 tradičně v PVA Letňany.

4.6.2007
Ing. Dagmar Kopačková z firemních materiálů

Dospělí mohou v bazénu plavat i odpočívat, děti musí viset na okrajích bazénů. Zejména malé děti si v bazénu nemohou hrát tolik, jako třeba na mělčině u moře. Následující článek představuje řešení, které nás zaujalo na veletrhu Bazény, sauny, solária a wellness, kde TZB-info bylo mediálním partnerem.

21.5.2007
Ing. Jiří Houžvička, GHC Invest, s.r.o.

Vířivky (whirlpooly) jsou sice velmi příjemné relaxační přístroje, ale jsou velmi náročné na údržbu a pravidelné ošetřování vody. Udržování vody ve vířivce je podstatně složitější, než je tomu u bazénů.

23.4.2007
Ing. Zdeněk Petrů, KONCEPT EKOTECH s.r.o.

Článek ukazuje výpočet návratnosti úsporných sprch v konkrétním krytém bazénu. Návratnost je cca 6 - 8 měsíců a k lokálním ekonomickým efektům je třeba zahrnout i snížení nákladů na údržbu, snížení tepelné zátěže podlah ve sprchách a snížení nároků na provoz vzduchotechnického zařízení.

16.4.2007
Ing. Oldřich Pírek, ASIO NEW, spol. s r.o.

Před návrhem nádrží je třeba získat o navrhovaném zařízení všechny technické a technologické podmínky, které jsou nezbytné pro úspěšné provedení požadovaného konstrukce. Od návrhu, přes posouzení až po samotnou výrobu. V závěru článku je uveden příklad rozsahu nutných informací.

9.4.2007
Ing. Jiří Houžvička, GHC Invest, s.r.o.

Každý, kdo si pořídil bazén pro relaxaci a osvěžení, ví, že kromě chvílí radosti a odpočinku mohou nastat i chvilky perné. Zejména při opakujících se problémech s kvalitou vody se obsluha bazénu může řádně zapotit.

2.4.2007
Ing. Jiří Houžvička, GHC Invest, s.r.o.

Pro úpravu vody je rozhodující velikost vodní plochy, množství upravované vody, a to jak celkové, tak množství, které úpravnou vody aktuálně protéká. Dále návštěvnost, způsob a četnost aplikace chemických přípravků a důraz na nízké náklady.

10.3.2007
Redakce

První dva dny navštívila veletrh BAZÉNY, SAUNY, SOLÁRIA & WELLNESS 2007 zejména odborná veřejnost, nyní vystavovatelé očekávají větší podíl laické veřejnosti. Část těchto návštěvníků určitě přiláká i Wellness kongres, který je rozdělen na dvě části, na část aktivního pohybu a na část vzdělávací.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama