Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Archiv článků od 27.9.2006 do 16.4.2007

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

16.4.2007
Ing. Oldřich Pírek, ASIO NEW, spol. s r.o.

Před návrhem nádrží je třeba získat o navrhovaném zařízení všechny technické a technologické podmínky, které jsou nezbytné pro úspěšné provedení požadovaného konstrukce. Od návrhu, přes posouzení až po samotnou výrobu. V závěru článku je uveden příklad rozsahu nutných informací.

9.4.2007
Ing. Jiří Houžvička, GHC Invest, s.r.o.

Každý, kdo si pořídil bazén pro relaxaci a osvěžení, ví, že kromě chvílí radosti a odpočinku mohou nastat i chvilky perné. Zejména při opakujících se problémech s kvalitou vody se obsluha bazénu může řádně zapotit.

2.4.2007
Ing. Jiří Houžvička, GHC Invest, s.r.o.

Pro úpravu vody je rozhodující velikost vodní plochy, množství upravované vody, a to jak celkové, tak množství, které úpravnou vody aktuálně protéká. Dále návštěvnost, způsob a četnost aplikace chemických přípravků a důraz na nízké náklady.

10.3.2007
Redakce

První dva dny navštívila veletrh BAZÉNY, SAUNY, SOLÁRIA & WELLNESS 2007 zejména odborná veřejnost, nyní vystavovatelé očekávají větší podíl laické veřejnosti. Část těchto návštěvníků určitě přiláká i Wellness kongres, který je rozdělen na dvě části, na část aktivního pohybu a na část vzdělávací.

10.3.2007
Ing. Dagmar Kopačková

Novinka v zastřešení bazénů umožní využití celého odkrytého bazénu v sezóně, nemá vodicí kolejnice na zemi, ale má i celou řadu dalších výhod, například: plochy jsou průhledné, uzamykatelné dveře lze zajistit v poloze otevřeno i zavřeno, čela jsou demontovatelná...

8.3.2007
Redakce

Prestižní (nejen) bazénářský veletrh Bazény, sauny, solária & wellness 2007 se koná v Pražském veletržním areálu v Letňanech v obvyklém březnovém termínu po dvouleté přestávce. Tato akce si za svou relativně krátkou dobu trvání vydobyla významné místo mezi evropskými veletrhy s bazénářskou tématikou a zařadila se po bok veletrhů v Barceloně, Lyonu, Stuttgartu/Düsseldorfu.

26.2.2007
Ing. Jiří Houžvička, GHC Invest, s.r.o.

Mnozí z provozovatelů bazénů vědí, že pro správnou účinnost všech přípravků na ošetřování bazénové vody, mají udržovat určité optimální pH a mají s tím i své vlastní praktické zkušenosti, které článek zasazuje do teoretického rámce a souvislostí.

23.2.2007
ABF, a.s.

Soutěž je hlavním doprovodným programem veletrhu BAZÉNY, SAUNY, SOLÁRIA & WELLNESS, který se uskuteční 8. - 11. března 2007 v Pražském veletržním areálu Letňany. Její hlavní ideou je prezentace kvalitních projektů v oblasti bazénové výstavby v ČR a přiblížení takových děl nejširší odborné i laické veřejnosti.

21.2.2007
ABF, a.s.

Dne 9.3.2007 se uskuteční za odborné garance Katedry zdravotního a ekologického inženýrství, Stavební fakulty ČVUT v Praze 4, mezinárodní konference se zaměřením na financování, ekonomiku výstavby a provoz bazénů a aquaparků. Odborná konference je součástí 4. ročníku mezinárodního odborného veletrhu BAZÉNY, SAUNY, SOLÁRIA & WELLNESS 2007, který se uskuteční ve dnech 8. - 11.3.2007.

22.1.2007
Ing. Jiří Houžvička, GHC Invest, s.r.o.

Správná a účinná úprava bazénové vody zahrnuje desinfekci a oxidaci. V ideálním případě lze provést oba procesy víceméně najednou, použitím jediné chemikálie. Zásadní podmínkou však je, aby desinfekční účinek ve vodě přetrval relativně dlouhou dobu.

27.9.2006
GHC Invest, s.r.o.

Na konci koupací sezóny je třeba bazén připravit na zimu. Pokud bazén dobře zazimujete, ušetříte si práci a problémy při jarním uvedení do nové sezóny.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama