Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Bazény
Archiv článků od 7.3.2006 do 10.3.2007

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

10.3.2007
Ing. Dagmar Kopačková

Novinka v zastřešení bazénů umožní využití celého odkrytého bazénu v sezóně, nemá vodicí kolejnice na zemi, ale má i celou řadu dalších výhod, například: plochy jsou průhledné, uzamykatelné dveře lze zajistit v poloze otevřeno i zavřeno, čela jsou demontovatelná...

8.3.2007
Redakce

Prestižní (nejen) bazénářský veletrh Bazény, sauny, solária & wellness 2007 se koná v Pražském veletržním areálu v Letňanech v obvyklém březnovém termínu po dvouleté přestávce. Tato akce si za svou relativně krátkou dobu trvání vydobyla významné místo mezi evropskými veletrhy s bazénářskou tématikou a zařadila se po bok veletrhů v Barceloně, Lyonu, Stuttgartu/Düsseldorfu.

26.2.2007
Ing. Jiří Houžvička, GHC Invest, s.r.o.

Mnozí z provozovatelů bazénů vědí, že pro správnou účinnost všech přípravků na ošetřování bazénové vody, mají udržovat určité optimální pH a mají s tím i své vlastní praktické zkušenosti, které článek zasazuje do teoretického rámce a souvislostí.

23.2.2007
ABF, a.s.

Soutěž je hlavním doprovodným programem veletrhu BAZÉNY, SAUNY, SOLÁRIA & WELLNESS, který se uskuteční 8. - 11. března 2007 v Pražském veletržním areálu Letňany. Její hlavní ideou je prezentace kvalitních projektů v oblasti bazénové výstavby v ČR a přiblížení takových děl nejširší odborné i laické veřejnosti.

21.2.2007
ABF, a.s.

Dne 9.3.2007 se uskuteční za odborné garance Katedry zdravotního a ekologického inženýrství, Stavební fakulty ČVUT v Praze 4, mezinárodní konference se zaměřením na financování, ekonomiku výstavby a provoz bazénů a aquaparků. Odborná konference je součástí 4. ročníku mezinárodního odborného veletrhu BAZÉNY, SAUNY, SOLÁRIA & WELLNESS 2007, který se uskuteční ve dnech 8. - 11.3.2007.

22.1.2007
Ing. Jiří Houžvička, GHC Invest, s.r.o.

Správná a účinná úprava bazénové vody zahrnuje desinfekci a oxidaci. V ideálním případě lze provést oba procesy víceméně najednou, použitím jediné chemikálie. Zásadní podmínkou však je, aby desinfekční účinek ve vodě přetrval relativně dlouhou dobu.

27.9.2006
GHC Invest, s.r.o.

Na konci koupací sezóny je třeba bazén připravit na zimu. Pokud bazén dobře zazimujete, ušetříte si práci a problémy při jarním uvedení do nové sezóny.

19.9.2006
GHC Invest, s.r.o.

Hotelové bazény většinou nejsou o moc větší než velké privátní bazény. Nabízí se tedy úvaha, zda pro hotelový bazén nelze jednoduše použít stejné chemické přípravky jako pro bazén privátní.

24.7.2006
MUDr. Ariana Lajčíková, CSc., Státní zdravotní ústav Praha

Užívání předpony "bio-"; je v zahraničí velmi přísně sledováno např. v potravinářství a neoprávněné užití bylo v minulosti sankcionováno a soudně omezeno jako klamání veřejnosti. Tento termín je u solárií užíván pouze v českém a slovenském jazyce bez jasného zdůvodnění.

26.6.2006
Ing. Dagmar Kopačková, Adéla Bystřická

I v letošním roce se jistě během léta odehrají plánované odstávky krytých bazénů, které provozovatelé využijí k údržbě zařízení a modernizaci stavby a provozu. V článku se vracíme k odstávce bazénu v Rokycanech, tak jak se konala v loňském roce a ukazuje na jednotlivé kroky prací.

13.6.2006
Ing. Dagmar Kopačková

Článek je pokračováním informací ze semináře v Galerii koupelen Laufen. Lasselsberger představil systémová řešení pro bazény a koupelny a nové tvarovky, například pro potravinářské provozy. Skutečně zaujala novinka pro ukončení balkónů, která odstraní trvalý problém se zatékáním v místě oplechování.

20.3.2006
Ing. Miroslav Hartl, Geberit

Článek přináší užitečné a konkrétní zásady návrhu a montáže nerezového potrubí pro vnitřní instalace včetně popisu materiálu. V článku je například řešení uchycení potrubí, dilatace a její kompenzace, druhy kompenzátorů a vhodné způsoby uložení nerezového potrubí.

7.3.2006
Ivan Sakal, Ivan Sakal

Stejně jako se využívá energie odpadního vzduchu, je efektivní i využívání energetického potenciálu odpadní vody. Návratnost nerezových výměníků je velmi zajimavá. Využití je nejefektivnější pro průmyslové provozy (mlékárny, lihovary, lázně, bazény, nemocnice), ale je možné i v domácnosti.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama