Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Bazény
Archiv článků od 2.8.2002 do 23.2.2005

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

14.2.2005
Pavel Dostál, A - POOL bazény, sauny

Před pořízením bazénu je vhodné promyslet různé alternativy - typu, velikosti, tvaru, materiálu a budoucích doplňků, které si eventuálně můžete pořídit v budoucnosti. Článek kromě rekapitulace částí bazénu přináší užitečný seznam otázek pro investory, na které je třeba si odpovědět před objednáním bazénu.

6.12.2004
Ing. Bohumil Šťastný, odborný asistent ČVUT FSv v Praze a garant předmětu Balneotechnika

Autor přináší zajímavou úvahu o výstavbě plaveckých objektů v ČR. Při výstavbě bazénových provozů či nutné rekonstrukci je nutné projektovat uváženě, abychom neměli celou řadu bazénů, které nejenže nebudou vůbec hezké a ani funkční, ale nebudou vůbec třeba, protože jich je již dostatek nebo stojí na nevhodném místě. Jako podporu rozhodování je možné vnímat i soutěž Bazén roku 2004, která je soutěží právě o tom, aby byla možnost se seznámit s dobrými stavebními díly, které přináší pohled jak by se stavět mělo, ale také jak ne. V závěru článku proto uvádíme i podmínky této soutěže.

1.12.2004
ABF, a.s.

Další ročník úspěšné výstavy BAZÉNY, SAUNY & SOLÁRIA se připravuje na jaro 2005. Bude poslední v ročním cyklu, další se bude konat až v r. 2007. Článek přináší informace a podmínky pro soutěž Bazén roku, základní informace o doprovodném programu a podmínky pro vystavovatele.

24.9.2004
redakce

Odborná porota udělila na jubilejním 15. veletrhu FOR ARCH 2004 osm Čestných uznání. Z oblasti TZB byly oceněny tyto firmy - PROCOM BOHEMIA s.r.o., EIM UNIVERS Praha, U.S. Spa, spol. s r.o. a TOPOLWATER s.r.o. Čáslav. Informace o oceněných výrobcích najdete v článku.

20.7.2004
Petr Nimmrichter, KONEX

Systém byl vybudován k ohřevu vody v soustavě bazénů. Je sestavou z 24 solárních panelů a technického příslušenství. Reportáž popisuje nejen technická řešení, ale i praktické výsledky.

14.6.2004
Ing. Dagmar Kopačková, TZB-info

Dipl.-Ing. Johann F. Wach, jednatel Projekční kanceláře WACH s.r.o., v rozhovoru pro TZB-info říká: "Mnohem ekonomičtější je energii a ostatní provozní prostředky vůbec nevynakládat, než je chtít drahou rekuperací získávat zpět. Při dobré znalosti problematiky lze dosáhnout podstatného zlepšení s minimálními náklady. Rozhodnutí o nákupu a montáži rekuperačního systému by měla předcházet systémová analýza daného zařízení."

11.6.2004
Projekční kancelář WACH s.r.o., Dipl.-Ing. Johann F. Wach, Dipl.-Ing. Josef Jung

Úspory od projektanta MaR, vytápění a vzduchotechniky by snad čekal každý, ale od projektanta kanalizace? Špatně zvolený typ přelivného žlábku způsobuje zbytečné ztráty energie a odparná plocha přelivné konstrukce může dosahovat závratných 40% vodní plochy samotného bazénu!

1.6.2004
Projekční kancelář WACH s.r.o., Dipl.-Ing. Johann F. Wach

Na každé 2 m2 vodní plochy by mělo být nabídnuto 1 místo s atrakcí, jen pomocí takto bohaté nabídky je možné oslovit dostatečný počet návštěvníků. Jen návrh atrakcí však nestačí. Nedávná tragédie v moskevském "Transvaal parku" byla právě zapříčiněna neznalostí problematiky výstavby bazénů ze strany architektů, projektantů a prováděcí firmy.

1.6.2004
Ing. Dagmar Kopačková, TZB-info

Dnešní Den dětí slavíme zahájením volného seriálu, který upozorní na možnosti zvýšení bezpečnosti dětí vhodným řešením TZB. Automatická lamelová zakrytí hladin bazénů se používají pro omezení ztrát tepla na co nejmenší možnou míru a uchování množství a kvality vody. Lamelové zakrytí může být použito i na atypické tvary bazénů a může být umístěno podle konstrukčního řešení nad nebo pod vodou. Mimořádně spolehlivé a bezpečné jsou i bezpečnostní fóliové kryty.

7.5.2004
Ing. Dagmar Kopačková, TZB-info

"Universum Spa s českým designem je u tuzemských, ale také zahraničních odběratelů stále oblíbenější. Od podzimu, kdy jsme s nimi přišli na trh, prodáváme především produkty s naším originálním designem, což nás velmi těší," pochvaluje si marketingová manažerka. Columba poskytuje maximální množství terapeutických pozic, včetně sestavy HammamComplex pro tureckou masáž a unikátního místa pro masáž přední strany stehen.

30.3.2004
Ing. Dagmar Kopačková, TZB-info

Bazénové fólie DLW se uplatní při stavbě nových venkovních i vnitřních bazénů. Významné uplatnění nachází i při rekonstrukcích starších bazénů. Umožňují zvolit libovolný tvar bazénu, zvolit protiskluzový dezén na schody i velmi rychlou rekonstrukci starých bazénů.

7.1.2003
Schiestl spol. s r.o., Ing. Petr Bohuslav

Kryté bazény patří v současné době k vybavení každého většího města a s jejich výstavbou respektive obnovou se počítá ve většině urbanistických studií. Z hlediska zařízení budov se jedná o zcela specifickou stavbu, která si vyžaduje zvláštní přístup. Velký prostor s velkou vodní plochou je problematické účinně odvětrat a vytopit.

30.8.2002
Ing. Milan Šmíd, Bazénservis, projekční středisko

Končící léto přináší i konec našeho seriálu o výstavbě rodinných bazénů. Původní téma se mělo týkat problematiky zákrytových systémů pomocí "skleníků" nebo plošných krytů vodní hladiny. Autor ale pružně reagoval na změněné okolnosti a zpracoval aktuální téma: Co s bazénem před a po povodni?

23.8.2002
Ing. Milan Šmíd, Bazénservis, projekční středisko

V minulém pokračování seriálu o výstavbě a technologiích pro rodinné bazény jsme se zaměřili na chemickou úpravu bazénové vody, dnes se zaměříme na metody úpravy vody, které můžeme považovat za nestandardní.

9.8.2002
Ing. Milan Šmíd, Bazénservis, projekční středisko

V předchozích dílech našeho povídání o tom, jak postavit a vybavit privátní bazén, aby byl svému uživateli věrným přítelem, jsme už probírali technologii úpraven bazénové vody rodinných bazénů založenou na filtraci vody přes filtrační materiál. Dnes si povíme, jak můžeme vodu upravovat chemicky, aby její kvalita zůstala dobrá co nejdelší dobu.

7.8.2002
BWT Česká republika, s.r.o.

Již při stavbě bazénu je nutné myslet na budoucnost. Pro příjemné chvíle trávené v poklidném prostoru bazénu je potřeba se zaměřit na některá specifika bazénu (která jsou ještě stále lehce opomíjena). Základním kamenem, od kterého se vše odvíjí, je výpar z vodní hladiny.

2.8.2002
Ing. Milan Šmíd, Bazénservis, projekční středisko

V minulém pokračování jsme se zaměřili na základní technologii úpravy bazénové vody v rodinných bazénech - separaci mechanických nečistot na bazénových filtrech. Povídání jsme uzavřeli u srdce úpravny vody - cirkulačního čerpadla. Dnes se zaměříme na způsoby výměny vody v bazénech - cirkulaci.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama