Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Bazény
Archiv článků od 22.7.2008 do 26.11.2009

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

26.11.2009
ASIO NEW, spol. s r.o.

Listí spadlo ze stromů a za námi jsou i podzimní semináře. Přišel tedy čas začít bilancovat. V Evropě je dle údajů asi 2200 čistíren s membránami všech velikostí a naplňují se tak některé prognózy. Například v Německu počítají s tím, že až 10% odpadních vod bude čištěno na membránách.

12.5.2009
AC Heating - tepelná čerpadla s invertorem

Vždy se snažíme o co nejefektivnější řešení z hlediska návratnosti investice a o co nejmodernější technologii v oblasti řízení. O tom, že se tepelná čerpadla dají použít jak k vytápění tak k ohřevu teplé užitkové vody, není pochyb. Jaká řešení jsou však nejlepší a jaké novinky přináší opět do nové sezóny systémy AC Heating?

8.4.2009
REGULUS spol. s r.o.

Neustále se zvyšující náklady na energie dělají vrásky snad každému, a tedy i provozovatelům sportovních zařízení. Spotřeby energií zabezpečujících provoz sportovišť a také komfort jejich využívání jsou opravdu velké, ať už se jedná o sportovní haly, tělocvičny u škol, venkovní i vnitřní plavecké bazény nebo i o sezónně využívaná venkovní sportoviště.

17.3.2009
REGULUS spol. s r.o., Jiří Kalina, technické oddělení

Článek se věnuje zařazení OZE do teplovodních otopných soustav s ohledem na jejich regulaci a bezproblémový provoz s co nejvyšší účinností, s důrazem na menší systémy. U velkých aplikací je možné myšlenky převzít s nutností zrevidování technických možností uplatnění navržených principů řešení.

16.3.2009
Ing. Vojtěch Doležal

Kapacita biobazénu se stanoví prostým výpočtem tak, aby na jednoho koupajícího připadlo 8 až 10 m2 vodní plochy nádrže. Stanovení filtrační a vazebné kapacity biologické části je daleko složitější. Vychází z energetické bilance přístupných živin a schopnosti biologických zón tyto vázat a umožnit následně jejich vytěžení.

25.2.2009
ABF, a.s.

Současný vývoj v oblasti bazénů, saun a koupališť v ČR a v zahraničí - je název tradiční doprovodné konference veletrhu BAZÉNY, SAUNY, SOLÁRIA & WELLNESS, která se bude konat hned první den veletrhu 19. března v konferenčních prostorech PVA Letňany. Přihlásit se také mohou i zájemci o 3. ročník konference Sportoviště v ČR, která se bude konat následující den 20. 3. 2009 opět v PVA Letňanech. Za zvýhodněné vložné se můžete přihlásit na obě konference.

18.2.2009
ABF, a.s.

První novinkou ve veletržním kalendáři společnosti ABF bude v roce 2009 odborný veletrh výstavby a vybavení sportovišť SPORT TECH. Svou premiéru zažije ve dnech 19. - 22. března v Pražském veletržním areálu Letňany, kdy se zde bude konat i 5. mezinárodní ročník veletrhu BAZÉNY, SAUNY, SOLÁRIA & WELLNESS, nejprestižnější bazénový veletrh v ČR s účastí zahraničních vystavovatelů.

9.2.2009
Bronislav Bechník

Česká republika patří v rámci EU k zemím s energeticky nejnáročnějším hospodářstvím a s tím spojená produkce CO2 na osobu patří rovněž k nejvyšším v EU. Jedno z ekonomicky nejlepších opatření ke snížení emisí CO2, ale i nákladů na ohřev vody, je využití solární energie. Investiční náklady do solárních systémů jsou sice obvykle vyšší ve srovnání s konvenčními systémy, Slunce však nikdy nevystaví fakturu za dodanou energii.

2.2.2009
Mgr. Jan Dvořák

Solární soustava a dohřevné zařízení musí být jeden navzájem sladěný a efektivně pracující systém, který maximalizuje efektivitu solárního systému a minimalizuje potřebu dohřevu. Zejména dohřevné zařízení nesmí "překážet" solárnímu systému v jeho efektivitě.

3.11.2008
RNDr. Radek Hořeňovský, Capital Consulting

Článek popisuje Program Eko-energie, který je určen pro podnikatele na komplexní projekty v oblasti energetického hospodaření. Je z něj tedy možné financovat například zavedení tepelného čerpadla pro podnikatele provozujícího wellness či fitcentrum nebo lázně.

22.7.2008
Milan Trs, GEROtop spol. s r.o.

K získání nízkopotencionální energie pro tepelné čerpadlo využíváme řadu zdrojů. Investičně nejvýhodnější a nejefektivnější je možnost využití stavebních konstrukcí budov resp. základů budov. Instalování registru potrubí do základů budov se nazývá podle způsobu instalace jako energetické piloty, energetické stěny, energetické základy.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama