Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Archiv článků od 10.2.2009 do 19.10.2010

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

19.10.2010
Českomoravský beton, a.s.

Současné trendy ve výstavbě si vyžadují nové přístupy v technologiích při zvyšování kvality budoucího bydlení. Není to tak dávno, kdy se ve většině projektů rodinných a bytových domů, ale také administrativních budov, škol, hotelů i obchodních center, objevovalo v konstrukcích podlah označení betonová mazanina.

4.10.2010
FV - Plast, a.s.

FV Plast, a.s., jako první výrobce v ČR uvádí na trh novou generaci vícevrstvých PPR trubek vyztužených skelnými vlákny. Tato technologie poskytuje trubce FV Plast FASER mj. vysokou ohybovou tuhost a nízkou teplotní dilataci. Trubka proto dovoluje úplně nový přístup při navrhování a realizaci systému rozvodu vody nebo topení.

20.7.2010
Dr. Ing. Zdeněk Pospíchal

Článek poskytuje odpovědi na otázky, zda a jak je možné zabezpečit vhodné a mikrobiologicky bezpečné prostředí v místech pohybu a soustředění velkého počtu osob, jako jsou haly letiště a obchodní centra, bazény, fitness a wellness centra, voda ve vodoléčbách, ale i dopravní prostředky.

7.6.2010
Ing. Bořivoj Šourek

V článku jsou uvedena některá základní zapojení solárních soustav pro jednotlivé spotřebiče tepla (teplá voda, vytápění, bazén) a zjednodušený návrh potřebné plochy. U každého schématu je stručně popsána jeho funkce. V závěru jsou pak ještě naznačeny možné varianty napojení akumulačních nádob podle možností a požadavků na provoz solární soustavy.

11.5.2010
Alca plast, s.r.o.

Zabudováním podlahového žlabu Alca do sprchového koutu dosáhnete harmonického prostorového a výškového uspořádání vaší koupelny s akcentem na bezbariérový přechod z mokré do suché oblasti.

26.11.2009
ASIO NEW, spol. s r.o.

Listí spadlo ze stromů a za námi jsou i podzimní semináře. Přišel tedy čas začít bilancovat. V Evropě je dle údajů asi 2200 čistíren s membránami všech velikostí a naplňují se tak některé prognózy. Například v Německu počítají s tím, že až 10% odpadních vod bude čištěno na membránách.

12.5.2009
AC Heating - tepelná čerpadla s invertorem

Vždy se snažíme o co nejefektivnější řešení z hlediska návratnosti investice a o co nejmodernější technologii v oblasti řízení. O tom, že se tepelná čerpadla dají použít jak k vytápění tak k ohřevu teplé užitkové vody, není pochyb. Jaká řešení jsou však nejlepší a jaké novinky přináší opět do nové sezóny systémy AC Heating?

8.4.2009
REGULUS spol. s r. o.

Neustále se zvyšující náklady na energie dělají vrásky snad každému, a tedy i provozovatelům sportovních zařízení. Spotřeby energií zabezpečujících provoz sportovišť a také komfort jejich využívání jsou opravdu velké, ať už se jedná o sportovní haly, tělocvičny u škol, venkovní i vnitřní plavecké bazény nebo i o sezónně využívaná venkovní sportoviště.

17.3.2009
REGULUS spol. s r. o., Jiří Kalina, technické oddělení

Článek se věnuje zařazení OZE do teplovodních otopných soustav s ohledem na jejich regulaci a bezproblémový provoz s co nejvyšší účinností, s důrazem na menší systémy. U velkých aplikací je možné myšlenky převzít s nutností zrevidování technických možností uplatnění navržených principů řešení.

16.3.2009
Ing. Vojtěch Doležal

Kapacita biobazénu se stanoví prostým výpočtem tak, aby na jednoho koupajícího připadlo 8 až 10 m2 vodní plochy nádrže. Stanovení filtrační a vazebné kapacity biologické části je daleko složitější. Vychází z energetické bilance přístupných živin a schopnosti biologických zón tyto vázat a umožnit následně jejich vytěžení.

25.2.2009
ABF, a.s.

Současný vývoj v oblasti bazénů, saun a koupališť v ČR a v zahraničí - je název tradiční doprovodné konference veletrhu BAZÉNY, SAUNY, SOLÁRIA & WELLNESS, která se bude konat hned první den veletrhu 19. března v konferenčních prostorech PVA Letňany. Přihlásit se také mohou i zájemci o 3. ročník konference Sportoviště v ČR, která se bude konat následující den 20. 3. 2009 opět v PVA Letňanech. Za zvýhodněné vložné se můžete přihlásit na obě konference.

18.2.2009
ABF, a.s.

První novinkou ve veletržním kalendáři společnosti ABF bude v roce 2009 odborný veletrh výstavby a vybavení sportovišť SPORT TECH. Svou premiéru zažije ve dnech 19. - 22. března v Pražském veletržním areálu Letňany, kdy se zde bude konat i 5. mezinárodní ročník veletrhu BAZÉNY, SAUNY, SOLÁRIA & WELLNESS, nejprestižnější bazénový veletrh v ČR s účastí zahraničních vystavovatelů.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama