Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Bazény
Archiv článků od 11.5.2010 do 6.5.2011

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

Výrobce RADA Armaturen je specialistou na armatury pro veřejné sanitární prostory již od roku 1924
6.5.2011
KONCEPT EKOTECH s.r.o.

Přínos systému Rada Outlook je úspora vody a energie, nižší náklady na údržbu, zajištěná hygiena vody včetně výstupů pro hygienika, vysoká ochrana před opařením. RADA OUTLOOK je vhodný pro hygienické prostory bazénů, sportovišť, škol, ubytoven, v průmyslu a komerčních objektech.

Náklady na jezírko zahrnují nejen ty pořizovací, ale i provozní
23.3.2011

Aquaozon do jezírka prostřednictvím potrubí vhání společně s kyslíkem i malé množství ozónu, který zcela ekologicky působí proti růstu bakterií, plísní a hub v potrubí a jeho otvorech a zejména odbourává vrstvu bahna na dně jezírka jeho oxidací. Navíc odstraňuje nežádoucí zápach a zabarvení vody.

13.3.2011
redakce

Dnes se naposledy otevřely brány 6. ročníku mezinárodního veletrhu BAZÉNY, SAUNY & SPA, nejprestižnějšího bazénovém veletrhu v ČR. Generální ředitel ABF, a.s., Ing. Jaroslav Čížek, MBA, ocenil na letošním ročníku veletrhu Bazény, sauny, & spa zastoupení firem jak z oblasti privátních bazénů, saun, solárií, wellness a fittness, tak např. i účast firem z oblasti veřejných bazénů.

12.3.2011
redakce

I o víkendu otevírá brány 6. ročník mezinárodního veletrhu BAZÉNY, SAUNY & SPA. Souběžně s veletrhem Bazény, sauny & spa se koná také mezinárodní veletrh golfového vybavení a turistiky GOLF SHOW a festival zdravého životního stylu For Fitness & Wellness.

11.3.2011
redakce

Druhým dnem pokračuje 6. ročník mezinárodního veletrhu BAZÉNY, SAUNY & SPA. Hlavními body programu jsou konference Koncepce návrhu a provozu veřejných bazénů a koupališť a vyhlášení výsledků soutěže Bazén roku a Aquapark desetiletí.

10.3.2011
redakce

Dnes začíná 6. ročník mezinárodního veletrhu BAZÉNY, SAUNY & SPA, nejprestižnější bazénový veletrh v ČR s účastí zahraničních vystavovatelů a prezentací největších bazénových firem realizujících aquaparky, veřejné bazény, koupaliště. Prezentovat se budou rovněž firmy z oboru saun a lázeňství.

4.3.2011
ABF, a.s.

V rámci letošního veletrhu BAZÉNY, SAUNY & SPA se bude konat již 4. ročník soutěže Bazén roku, kde jsou pravidelně hodnocena přihlášená díla předešlých dvou let. Letos je též mimořádně vyhlášena kategorie Aquapark desetiletí.

2.3.2011
ABF, a.s.

V rámci mezinárodního veletrhu BAZÉNY, SAUNY & SPA 2011 proběhne konference Koncepce návrhu a provozu veřejných koupališť. Konference je určena zástupcům krajů, měst a obcí, provozovatelům aquaparků, bazénů a koupališť, zástupcům technických služeb, sportovních svazů a organizací, firmám, architektům a projektantům, studentům.

24.2.2011
FENIX Trading s.r.o.

Pořízení klasické sauny v domácnosti může být problém. Požadovaný prostor min. 3m2, vysoká cena a provozní náklady. V těchto případech bývá řešením infrakabina nebo-li infrasauna. Lze ji postavit již na 1m2, pořizovací náklady jsou minimálně o třetinu nižší. Výrazně nižší jsou i náklady na provoz, a to z důvodu nižších provozních teplot a rychlejšího dosažení účinku než u klasické sauny.

19.10.2010
Českomoravský beton, a.s.

Současné trendy ve výstavbě si vyžadují nové přístupy v technologiích při zvyšování kvality budoucího bydlení. Není to tak dávno, kdy se ve většině projektů rodinných a bytových domů, ale také administrativních budov, škol, hotelů i obchodních center, objevovalo v konstrukcích podlah označení betonová mazanina.

4.10.2010
FV - Plast, a.s.

FV Plast, a.s., jako první výrobce v ČR uvádí na trh novou generaci vícevrstvých PPR trubek vyztužených skelnými vlákny. Tato technologie poskytuje trubce FV Plast FASER mj. vysokou ohybovou tuhost a nízkou teplotní dilataci. Trubka proto dovoluje úplně nový přístup při navrhování a realizaci systému rozvodu vody nebo topení.

20.7.2010
Dr. Ing. Zdeněk Pospíchal

Článek poskytuje odpovědi na otázky, zda a jak je možné zabezpečit vhodné a mikrobiologicky bezpečné prostředí v místech pohybu a soustředění velkého počtu osob, jako jsou haly letiště a obchodní centra, bazény, fitness a wellness centra, voda ve vodoléčbách, ale i dopravní prostředky.

7.6.2010
Ing. Bořivoj Šourek

V článku jsou uvedena některá základní zapojení solárních soustav pro jednotlivé spotřebiče tepla (teplá voda, vytápění, bazén) a zjednodušený návrh potřebné plochy. U každého schématu je stručně popsána jeho funkce. V závěru jsou pak ještě naznačeny možné varianty napojení akumulačních nádob podle možností a požadavků na provoz solární soustavy.

11.5.2010
Alca plast, s.r.o.

Zabudováním podlahového žlabu Alca do sprchového koutu dosáhnete harmonického prostorového a výškového uspořádání vaší koupelny s akcentem na bezbariérový přechod z mokré do suché oblasti.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama