Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Bazény
Archiv článků od 11.3.2011 do 21.3.2012

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

plísně a vlhkost v koupelně
21.3.2012
HENKEL ČR - stavební chemie CERESIT

"Nejlepší obrana je útok". Na rozdíl od původní receptury má nová spárovací hmota Ceresit CE 40 Aquastatic schopnost nejen se pasivně bránit před pronikáním vlhkosti do struktury spár (označení Aquastatic), ale díky originální kombinaci tří biocidních účinných látek i aktivně bojovat proti růstu plísňových kultur a uchycení a šíření spor.

27.2.2012
doc. Ing. Ján Takács, PhD., Stavebná fakulta STU Bratislava, Katedra TZB

Zařazením monitorovacího a řídicího systému otevřeného geotermálního energetického systému se dosáhne šetrného odběru geotermální vody a podstatně se zvyšuje životnost celého díla.

21.11.2011
Ing. Zdeněk Žabička

Návrh materiálu vnitřního vodovodu musí obsahovat podmínky pro provádění i provozování díla. Předávací protokol musí obsahovat řádně zpracovanou dokumentaci skutečného provedení a také podmínky pro jeho správné provozování. Stavebník (provozovatel) díla by se měl podílet na návrhu materiálu.

15.7.2011
Ing. Petr Polák

Základními principy fungování koupacích jezírek (biotopů), informace usnadňující výběr nejlepší varianty včetně odhadu finančních nákladů koupacích jezírek ve srovnání s klasickými bazény. Možnosti využití koupacích biotopů v ČR.

Membránové dávkovací čerpadlo DDA oceněno zlatou medailíí
14.6.2011
Grundfos Sales Czechia and Slovakia s.r.o.

Membránové dávkovací čerpadlo DDA od firmy Grundfos Holding získalo Zlatou medaili na veletrhu Watenvi 2011. Dávkovací čerpadlo je použitelné pro pitnou i odpadní vodu a zajišťuje kontinuální kontrolu dávkování provozních chemikálií s diagnostikou poruchových stavů.

Koupací biotop - ekonomicky únosné, zdravé a hygienicky nezávadné koupáníí
31.5.2011
redakce

Předností koupacích jezírek je lepší pocit z koupání a nižší náklady na údržbu. Koupací biotopy mohou být vybudovány u rodinných domů, ale nižší náklady na údržbu koupacího biotopu jsou důležité i pro obce, které vybudování hradí z dotací. Pokud by z dotace vybudovaly bazén, na provoz by neměly finance.

29.5.2011
JAK TO DĚLAJÍ JINDE

Jen málokdo by čekal, že uvnitř nenápadného bytového domu v Praze Nuslích se může skrývat plně vybavený plavecký bazén. Jeho majitelé si dříve něco takového také nedokázali představit. Přesto se dnes ve sklepních prostorách jejich domu nachází luxusní bazén francouzského typu, dostatečně velký na pohodlné plavání.

23.5.2011
HENKEL ČR - stavební chemie CERESIT

Lepit a spárovat obklady a dlažbu z běžné keramiky na kvalitní podklady zvládne každý trochu šikovný kutil, ale jsou situace, kdy je dobré pracovat se špičkovými materiály a systémovým řešením.

Lakovaná skla Lacobel -  wall cladding snadno nahradí běžné keramické obklady
18.5.2011
AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group

Atraktivním materiálem jsou lakovaná a matovaná skla Lacobel® a Matelac® společnosti AGC Glass Europe, která dokáží nejen elegantně podtrhnout barevný tón interiéru, ale zároveň i vytvořit výrazný designový prvek. Lakovaná skla jsou k dispozici i ve verzi s polypropylenovým filmem, který v případě rozbití skla zabraňuje dalším škodám či zranění.

Deceuninck nabízí ucelenou řadu výrobků pro interiéry a exteriéry novostaveb i starších budov
9.5.2011
Deceuninck, spol. s r. o.

Domy v pasivním standardu vyžadují okna, která splňují ty nejnáročnější tepelně-technické požadavky. Nároky jsou kladeny na celá okna i na dílčí části včetně okenních profilů. Deceuninck nabízí do pasivních domů šestikomorový plastový okenní profil Inoutic Eforte.

Výrobce RADA Armaturen je specialistou na armatury pro veřejné sanitární prostory již od roku 1924
6.5.2011
KONCEPT EKOTECH s.r.o.

Přínos systému Rada Outlook je úspora vody a energie, nižší náklady na údržbu, zajištěná hygiena vody včetně výstupů pro hygienika, vysoká ochrana před opařením. RADA OUTLOOK je vhodný pro hygienické prostory bazénů, sportovišť, škol, ubytoven, v průmyslu a komerčních objektech.

Náklady na jezírko zahrnují nejen ty pořizovací, ale i provozní
23.3.2011

Aquaozon do jezírka prostřednictvím potrubí vhání společně s kyslíkem i malé množství ozónu, který zcela ekologicky působí proti růstu bakterií, plísní a hub v potrubí a jeho otvorech a zejména odbourává vrstvu bahna na dně jezírka jeho oxidací. Navíc odstraňuje nežádoucí zápach a zabarvení vody.

13.3.2011
redakce

Dnes se naposledy otevřely brány 6. ročníku mezinárodního veletrhu BAZÉNY, SAUNY & SPA, nejprestižnějšího bazénovém veletrhu v ČR. Generální ředitel ABF, a.s., Ing. Jaroslav Čížek, MBA, ocenil na letošním ročníku veletrhu Bazény, sauny, & spa zastoupení firem jak z oblasti privátních bazénů, saun, solárií, wellness a fittness, tak např. i účast firem z oblasti veřejných bazénů.

12.3.2011
redakce

I o víkendu otevírá brány 6. ročník mezinárodního veletrhu BAZÉNY, SAUNY & SPA. Souběžně s veletrhem Bazény, sauny & spa se koná také mezinárodní veletrh golfového vybavení a turistiky GOLF SHOW a festival zdravého životního stylu For Fitness & Wellness.

11.3.2011
redakce

Druhým dnem pokračuje 6. ročník mezinárodního veletrhu BAZÉNY, SAUNY & SPA. Hlavními body programu jsou konference Koncepce návrhu a provozu veřejných bazénů a koupališť a vyhlášení výsledků soutěže Bazén roku a Aquapark desetiletí.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama