Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Bazény
Archiv článků od 23.5.2011 do 3.1.2013

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

3.1.2013
ALBIXON a.s. - Prášková lakovna

Nutnost dosažení vysoké kvality povrchu spolu se vzrůstajícími požadavky na ekologii byly hlavním důvodem pro investici firmy ALBIXON, a.s. do nové práškové lakovny. V nové lince povrchové úpravy DECORAL je pohyb materiálu v tunelu předúpravy plně řízen automatickým řídicím systémem. I pro aplikační zařízení bylo využito nejmodernější řešení, a to nanášecí kabina od firmy Wagner.

17.12.2012
SCHELL GmbH & Co. KG

Elektronická umyvadlová baterie Schell Puris typu HDM (vysokotlaká smíšená voda) nachází uplatnění ve veřejných a komerčních prostorech. Armatura Schell Puris je napájena devítivoltovou alkalickou baterií, a tudíž je nezávislá na rozvodné síti. Senzorové armatury Modus E jsou kompaktní baterie se zabudovaným infračerveným senzorem, jehož dosah je možné individuálně nastavit.

Dekorativní ražený beton a omítka CONDECOR
20.11.2012
CONDECOR Construction a.s.

Dekorativní ražený beton a omítka jsou technologie tvorby atraktivních ploch v designu přírodních materiálů. Materiál je vhodný pro exteriéry, ale i pro vnitřní stěny, jako obezdívka krbů, náhrada dlažby, povrch pro zatížené podlahy, okolí bazénů apod.

19.11.2012
doc. Ing. Aleš Rubina, Ph.D., Ing. Vít Měrka

Článek se zabývá současnými praktickými problémy bazénových hal spojenými s problémy návrhu a realizace vzduchotechnických systémů. Popisuje klíčové příčiny nežádoucích stavů vnitřního mikroklima. Následně poukazuje na nezastupitelnost spolupráce vzájemně kooperujících profesí, zejména s ohledem na měření a regulaci vzduchotechnického systému.

9.9.2012
SYNER, s.r.o.

Po roce stavebních prací byl ve středu 29. 8.2012 investorovi předán zrenovovaný bazén v Liberci. Cenu přístavby a dostavby městského plaveckého bazénu se stavbařům podařilo snížit o 700 tisíc korun oproti původnímu rozpočtu.

28.8.2012
Alca plast, s.r.o.

Hledáte spolehlivé a moderní řešení pro vaši koupelnu? Podlahové žlaby od firmy ALCAPLAST odstraňují bariéru mezi mokrou a suchou částí koupelny a zaručují nejen nadstandardní funkčnost při odvádění vody, ale i inovativní vzhled pro každý prostor. Dvoukomorový sifon navíc zajistí dokonalý odvod vody i v případě velkokapacitních sprchových hlavic.

18.8.2012
HOUSKA s.r.o.

Jednou z úspor provozu soukromého, hotelového nebo výukového bazénu je zcela jistě snížení odparku z vodní hladiny vnitřního bazénu a hlavně snížení ztrát tepla z temperované bazénové vody. Dosud se tato situace standardně řešila klasickými bazénovými roletami. Nyní se na trhu objevila novinka, která rozšiřuje výběr o nafukovací kryt, který má proti standardnim roletám několik výhod.

28.7.2012

Cestujeme s TZB-info - již čtvrtou sobotu Vás zveme na zajímavosti ze zahraničí. Tentokrát se podívejte do hotelového komplexu Ushuaïa Ibiza Beach, kde byly na různých částech použit povrchový materiál DuPont™ Corian®, na hlavní fasádě, v barových interiérech i v hotelovém bazénu.

20.7.2012
MEA Water Management s.r.o.

15 let se firma RONN zabývá nerezovým odvodněním v potravinářských, chemických a dalších provozech. Nerezové vany, žlaby a vpusti jsou vždy individuálně uzpůsobeny pro jednotlivé aplikace. Podle bohatých zkušeností se navrhují jiná řešení pro žlaby v pivovarech a jiná pro velkokuchyně.

klimatizace bazénu
24.4.2012
JANKA Radotín, a.s., Ing. Jan Kontra, JANKA ENGINEERING s.r.o.

Bazénová odvlhčovací jednotka slouží k dopravě a úpravě vzduchu přiváděného do prostoru bazénové haly. Primární funkcí odvlhčovací jednotky je ochrana stavební konstrukce bazénu před nežádoucí kondenzací vzdušné vlhkosti a zajištění tepelné pohody pro uživatele bazénu.

plísně a vlhkost v koupelně
21.3.2012
HENKEL ČR - stavební chemie CERESIT

"Nejlepší obrana je útok". Na rozdíl od původní receptury má nová spárovací hmota Ceresit CE 40 Aquastatic schopnost nejen se pasivně bránit před pronikáním vlhkosti do struktury spár (označení Aquastatic), ale díky originální kombinaci tří biocidních účinných látek i aktivně bojovat proti růstu plísňových kultur a uchycení a šíření spor.

27.2.2012
doc. Ing. Ján Takács, PhD., Stavebná fakulta STU Bratislava, Katedra TZB

Zařazením monitorovacího a řídicího systému otevřeného geotermálního energetického systému se dosáhne šetrného odběru geotermální vody a podstatně se zvyšuje životnost celého díla.

21.11.2011
Ing. Zdeněk Žabička

Návrh materiálu vnitřního vodovodu musí obsahovat podmínky pro provádění i provozování díla. Předávací protokol musí obsahovat řádně zpracovanou dokumentaci skutečného provedení a také podmínky pro jeho správné provozování. Stavebník (provozovatel) díla by se měl podílet na návrhu materiálu.

15.7.2011
Ing. Petr Polák

Základními principy fungování koupacích jezírek (biotopů), informace usnadňující výběr nejlepší varianty včetně odhadu finančních nákladů koupacích jezírek ve srovnání s klasickými bazény. Možnosti využití koupacích biotopů v ČR.

Membránové dávkovací čerpadlo DDA oceněno zlatou medailíí
14.6.2011
Grundfos Sales Czechia and Slovakia s.r.o.

Membránové dávkovací čerpadlo DDA od firmy Grundfos Holding získalo Zlatou medaili na veletrhu Watenvi 2011. Dávkovací čerpadlo je použitelné pro pitnou i odpadní vodu a zajišťuje kontinuální kontrolu dávkování provozních chemikálií s diagnostikou poruchových stavů.

Koupací biotop - ekonomicky únosné, zdravé a hygienicky nezávadné koupáníí
31.5.2011
redakce

Předností koupacích jezírek je lepší pocit z koupání a nižší náklady na údržbu. Koupací biotopy mohou být vybudovány u rodinných domů, ale nižší náklady na údržbu koupacího biotopu jsou důležité i pro obce, které vybudování hradí z dotací. Pokud by z dotace vybudovaly bazén, na provoz by neměly finance.

29.5.2011
JAK TO DĚLAJÍ JINDE

Jen málokdo by čekal, že uvnitř nenápadného bytového domu v Praze Nuslích se může skrývat plně vybavený plavecký bazén. Jeho majitelé si dříve něco takového také nedokázali představit. Přesto se dnes ve sklepních prostorách jejich domu nachází luxusní bazén francouzského typu, dostatečně velký na pohodlné plavání.

23.5.2011
HENKEL ČR - stavební chemie CERESIT

Lepit a spárovat obklady a dlažbu z běžné keramiky na kvalitní podklady zvládne každý trochu šikovný kutil, ale jsou situace, kdy je dobré pracovat se špičkovými materiály a systémovým řešením.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama