Archiv článků od 1.11.2010 do 10.9.2014

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články       1  2   

Membránové ČOV – příklad technického řešení nadstandardních odtokových parametrů

10.9.2014 | ASIO NEW, spol. s r.o., Jan Němeček
Jednou z realizací membránových čistíren společnosti ASIO je nově vybudovaná čistírna odpadních vod AS-VARIOcomp 125N/D/ULTRA v obci Ježená. Důvody pro výběr membránové čistírny, tj. čistírny s vyšším než nařízením vlády požadovaným standardem, jsou různé – málo vodný tok, potřeba chránit nějaký přírodní útvar, vypouštění do vod určených k rekreaci a další.

Proč dát přednost vybudování čističky odpadních vod před jímkou nebo septikem?

18.8.2014 | Hellstein spol. s r.o., Mgr. Lucie Nečasová
Každý majitel, a tedy provozovatel, by si měl uvědomit náklady spojené s vyvážením jímky či septiku. Výpočtem se dá zjistit, že celkové náklady za 5 let provozu zaslepeného septiku (žumpy) lze vyčíslit na 170 000 Kč, kdežto u čistírny na pouhých 76 000 Kč. Velmi důležitým faktorem je zpětné využití přečištěné vody jako zálivky okrasných zahrad, trávníků či rybníků.
AKCE čerpací technika DAB 2014

Akce čerpadla DAB

24.4.2014 |
Domácí vodárna E.SYBOX udržuje přednastavený tlak, je velmi tichá a úsporná. Jarní katalog akce na čerpací techniku DAB nabízí dalších 8 stran čerpadel, čerpacích stanic, vodáren a příslušenství pro domácnosti a pro průmysl, jak pro zásobování vodou, zalévání a postřikování, tak i pro vodu odpadní.

Čištění komunálních vod od A do Z … aneb ABECEDA novinek

28.1.2014 | ASIO NEW, spol. s r.o.
Tradiční jarní semináře společnosti ASIO „Čištění komunálních vod od A do Z“ budou tentokrát zaměřeny na čištění komunálních vod, a to od přírodních způsobů až po recyklaci odpadních vod včetně recyklace tepla, nutrientů a související problematiky zápachu. Zmíníme nejnovější poznatky z oblasti vegetačních i „strojních“ ČOV a informace o nových polutantech.

Jak efektivně řešit odpadní vody a uspět v novém dotačním období 2014–2020?

4.12.2013 | Hellstein spol. s r.o.
Řešení obecních a městských odpadních vod je problematika značně složitá. V případě, že není řešena odborně a zodpovědně s ohledem na budoucí generace, je i finančně zbytečně nákladná.

Potřebujete nový lapák tuků v bezzápachovém automatickém provedení?

11.9.2013 | ASIO NEW, spol. s r.o., Radek Líška
Lapáky tuků AS-FAKU FOZ/AUTO slouží k separaci tuků z odpadních vod. Jsou vhodné pro použití do restaurací, hotelů a penzionů. Uplatnění najdou v průmyslové výrobě, fast foodech nebo provozech, kde je třeba zajistit sterilní hygienické podmínky.

Čerpací stanice odpadních a fekálních vod Grundfos SOLOLIFT2

9.5.2013 | Grundfos Sales Czechia and Slovakia s.r.o., Ing. Lubomír Čepek
K vedoucím výrobcům čerpacích stanic pro odvádění odpadních vod se řadí firma Grundfos, která uvádí na trh novou řadu malých kompaktních čerpacích stanic pro rodinné domy a obytné budovy SOLOLIFT2. Pro větší budovy jako např. hotely, restaurace atd. nabízíme čerpací stanice MULTILIFT.

Domovní ČOV a vypouštění do podzemních vod

9.4.2013 | ASIO NEW, spol. s r.o., Ing. Karel Plotěný
Domovní čistírny odpadních vod a jejich vypouštění do podzemních vod je téma, o kterém se stále hovoří. V reakci na toto živé téma si do debaty dovolujeme vnést i neanonymní firemní názor. Probereme, na co je třeba při výběru domovní ČOV určené k vypouštění do podzemních vod klást důraz.

Srážkové a šedé vody aneb „colors of water“ – cyklus seminářů ASIO

17.1.2013 | ASIO NEW, spol. s r.o.
Již v lednu začíná tradiční „kolečko“ po ČR, seminář se zabývá zejména novými řešeními při odvádění a využívání srážkových a šedých vod (recyklace) a v neposlední řadě využitím energie z vypouštěných vod. Je zaměřen zejména na praktické příklady, nejčastější chyby, legislativní návaznosti a návratnost řešení.

Nová generace přečerpávacích stanic odpadních vod Grundfos MULTILIFT přináší revoluční změny

21.8.2012 | Grundfos Sales Czechia and Slovakia s.r.o., Ing. Lubomír Čepek
Firma Grundfos jako největší výrobce čerpadel na světě má ve svém rozsáhlém výrobním programu i přečerpávací stanice pro odvádění odpadních a splaškových vod. Pro menší aplikace v rodinných domech a obytných budovách Grundfos dodává na trh v loňském roce uvedenou novou řadu malých kompaktních přečerpávacích stanic SOLOLIFT2.
čerpání

KSB představují AmaDS3 - systém separace pevných látek a novou generaci přečerpávacích zařízení

25.4.2012 | KSB - PUMPY + ARMATURY s.r.o., koncern
KSB získala do svého programu pro odpadní vodu mimo jiné systém DS3. Zkratka DS3 znamená Dry Solid Separation System a označuje patentovaný systém separace pevných látek s instalací v suché jímce, díky kterému může čerpací stanice odpadní vody čerpat i silně znečištěnou vodu s vysokým obsahem pevných látek.

Vodohospodářské jednohubky ... aneb přijďte ochutnat novinky

11.1.2012 | ASIO NEW, spol. s r.o.
Únorový cyklus seminářů představí novinky - TNV 75 9011, hospodaření se srážkovými vodami, bude se mluvit o metodickém pokynu MŽP k NV 416/2011, o nových možnostech pro čerpání odpadních vod. Semináře i konference společnosti ASIO jsou akreditovány MVČR, ČKAIT, ČKA a jsou určeny pro státní správu, projektanty a odbornou veřejnost.

Změny dispozic interiérů bez omezení díky přečerpávacím systémům SFA® SANIBROY

13.10.2011 | SFA - SANIBROY, spol. s r.o.
Pokud plánujete změnu dispozice Vašeho interiéru, je třeba respektovat některá omezení. Nejčastějším z nich bývá umístění kanalizačních stoupaček. Při změnách dispozic kuchyní a toalet je vedení odpadního potrubí jedno z nejdůležitějších hledisek. Díky přečerpávacím systémům společnosti SFA® se otevírají možnosti kreativního architektonického řešení, kde napojení odpadního potrubí již není hlavní kritérium.

Univerzální řešení pro WC bezbariérové i standardní – SANILIFE® od SFA

20.7.2011 | SFA - SANIBROY, spol. s r.o.
Výrobky SANILIFE® umožňují používání jedné koupelny a WC komfortním způsobem skutečně všem – zdravým i handicapovaným, mladým i seniorům, dospělým i dětem. Jednoduchá regulace výšky zařizovacích předmětů či bezbariérová sprcha pod úrovní stávající kanalizace představují skutečně novou dimenzi sanitárních instalací.

Novinky 2011 v přečerpávání odpadní vody SFA SANIBROY CZ

13.7.2011 | SFA - SANIBROY, spol. s r.o.
Mezi novinkami v přečerpávání SFA - SANIBROY je například čerpadlo pro kondenzát s neutralizací, čerpadla odpadní vody pro komerční provozy, tišší kompaktní WC pro domácnosti, centrální přečerpávací stanice pro rodinné domy a přečerpávání odpadní vody k plochým sprchovým vaničkám.

IVAR DAB - čerpadla pro zavlažování, vhodná pro studny i nádrže i pro přečerpávání vody

19.5.2011 | IVAR CS spol. s r.o.
Samonasávací automatická vodárna BOOSTER SILENT je pro dodávku vody z kopané studny nebo retenční nádrže, čerpadla do vrtaných studní QPGO jsou i pro vodu s obsahem písku, drenážní čerpadlo VERTY NOVA může čerpat z malých šachet a z bazénu umí vyčerpat bez zbytku.

První realizace membránové ČOV v ČR

10.5.2011 | ASIO NEW, spol. s r.o.
Stále častěji se budeme v praxi setkávat s lokalitami, kde jsou omezené prostorové možnosti a kvůli malé vodnosti toků bude nutno zároveň splňovat ty nejpřísnější limity. Jednou z možností, jak takové zdánlivě neřešitelné situace řešit, je použití membránových technologií (MBR).

Vodohospodářské chuťovky s ASIO

18.1.2011 | ASIO NEW, spol. s r.o.
Seminář společnosti ASIO představí legislativní a technické novinky z oboru vodního hospodářství, novinky z oblasti domovních a komunálních čistíren a z oblasti hospodaření s dešťovými vodami.

Možnosti řešení čištění odpadních vod pro komunální sféru

1.12.2010 | ASIO NEW, spol. s r.o., Karel Plotěný
Čištění odpadních vod a zásobování vodou je pro komunální sféru důležitou otázkou. Zejména pokud v této oblasti vznikne nějaký problém. Obvykle je totiž každá změna provázena nároky na investice, a to nemalé, tedy pro obce a města obtížně obstaratelné.

Efektivnější odčerpání odpadní vody

1.11.2010 | Grundfos Sales Czechia and Slovakia s.r.o.
Tradičně slabým místem ponorných systémů na odčerpání odpadní vody jsou plováky, kabely, spínače či nefunkční elektrody. Právě tyto součásti jsou nejčastějším důvodem poruch ponorných čerpacích systémů a způsobují nárůst provozních nákladů. Grundfos přináší na trh novinku - čerpadla s funkcí AUTOADAPT, která se přizpůsobují všem podmínkám v šachtě. Tím eliminují až 75 procent všech servisních volání a snižují náklady na montáž a uvedení do provozu o 50 %.
zpět na aktuální články       1  2   

Projekty 2017

Wavin Poradna

Tipy pro projektanty

Partneři - Voda, kanalizace

logo NICOLL ČR
logo MEA
logo WAVIN EKOPLASTIK
logo ASIO
logo GRUNDFOS
logo AUSTRIA EMAIL
 
 

Aktuální články na ESTAV.czFOTOGALERIE: Nízkoenergetický lázeňský dům v PoděbradechNová generace tepelných čerpadel S-ThermJak vybrat správné protipožární dveře do bytuFatra Thermofix a lepidla Ceresit K 188E nyní v oblíbené akci