Cena vody z Aqua-thermu do České televize

Datum: 14.5.2016  |  Autor: Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Ing. Radek Novotný, autor projektu Pravda o vodě, přednášel na veletrhu Aquatherm Praha 2016. Na problematiku jsme upozornili i Českou televizi a přednáška o ceně vody se stala základem celé reportáže ve zpravodajství. Proč se zdražuje voda a kde končí peníze z vodného a stočného zajímá odborníky i širokou veřejnost.

Seminář Novinky ve zdravotní technice pořádá sekce Zdravotní a průmyslové instalace Společnosti pro techniku prostředí každoročně na jaře od r. 2002. Letos, stejně jako v roce 2014, jsme využili mezinárodní veletrh Aqua-therm a přednášky na téma voda a kanalizace se konaly v rámci doprovodného programu.

Přednáška Cena vody zahajovala seminář Novinky ve zdravotní technice 2016

Projektanti a auditoři jsou denně konfrontováni s požadavkem na úspory vodou v budovách. Výrobci přicházejí s výrobky, které respektují trend snižování potřeby vody. Motivací není jen úspora vody jako cenné a nenahraditelné suroviny, ale také úspora za vodné a stočné. Naproti tomu jsme svědkem každoročního nárůstu ceny vody, mnohdy zdůvodňovaného právě snižující se spotřebou. Ing. Radek Novotný je autorem projektu Pravda o vodě, který odhaluje zákulisí vodného a stočného v místech, kde došlo k privatizaci vodáren a v ceně hrají významnou roli zahraniční koncerny a čeští politici, kteří to umožnili.

Další přednášky na semináři se tradičně věnovaly novinkám v oboru vodovody a kanalizace v budovách

  • Novinky v sortiment pro připojení zařizovacích předmětů - HL Hutterer Lechner
    V sortimentu je řada novinek designového i technického napojení, které představil p. Tom Zelený. Například série podomítkových zápachových uzávěrek HL4000 pro pračky/myčky/sušičky umožňuje jednoduchou údržbu a přístup do potrubí pro účely čištění. Nové systémy podlahových / sprchových vpustí HL540 zase kladou důraz na návaznost profesí na stavbě se všemi doplňky napojení stěrkové hydroizolace pod dlažbou. Snadná montáž je výhodou nových zkracovatelných sprchových žlabů i vpustí i žlabů systému ZU PRIMUS. Zcela inovativní je sprchový žlab HL53.

  • Nový podomítkový systém HANSABLUEBOX pro připojení baterií – Hansa Česko
    HANSABLUEBOX, flexibilní podomítkový systém, představil p. Pavel Roškot. HANSABLUEBOX je vhodný pro všechny běžně prodávané instalační systémy a typy. Může být bez problémů začleněn do každých stavebních poměrů a poskytuje řemeslníkům velké rezervy, co se týče vestavné hloubky a použití montážních pomůcek. Také rozhraní vůči uživateli odráží vysoké technologické a kvalitativní nároky firmy HANSA. Ve všech sériích tak jsou vždy osazeny jen komponenty nejvyšší jakosti – jako například keramický přepínač.

  • Čerpadla pro vodu a kanalizaci, sortiment, projektování – Wilo
    Rok 2015 byl pro Wilo plný změn, řekl Ing. Petr Vacek a projektantům představil nový web.V souvislosti s účinností dalších částí směrnic EU o ekodesignu došlo ke změnám v sortimentu čerpadel WILO. U většiny čerpadel najdeme nyní vylepšenou konstrukci, vyšší výkon a například u Drain Lift KH provedení i za sádrokarton. Cílem inovací je snížení spotřeby elektrické energie a uhlíkové stopy oběhových čerpadel.
 

Hodnotit:  

Datum: 14.5.2016
Autor: Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce   všechny články autoraSdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcíchDiskuse (žádný příspěvek, přidat nový)


Témata 2018

Tipy pro projektanty

Partneři - Voda, kanalizace

logo WAVIN EKOPLASTIK
logo RAYCHEM
logo WILO
logo NICOLL ČR
logo ASIO
logo MEA
 
 

Aktuální články na ESTAV.czPražští radní podpořili zbourání Libeňského mostu, schválit záměr musí zastupitelstvoProč se bránit výskytu tepelných mostů? Mohou způsobit i plísně. Jsou i další důvodyPardubice dojednaly odkup pozemků pro autobusový terminálVystrojený vrt kolektorem je jednou z nejdůležitějších částí systému XI.