Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Vodovodní přípojky
Archiv článků od 21.5.2002 do 16.2.2005

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

16.2.2005
Ing. Dagmar Kopačková

Druhý díl informace o exponátech na výstavách Pragotherm, Frigotherm, Pragoregula/Elexpo a nově Coneco Praha představuje přístroje pro zjištění úniku plynu a přístroje pro lokalizaci vodovodu.

21.10.2004
Ing. Ladislav Kroček, výkonný viceprezident Asociace montážních firem technických zařízení

Pravděpodobně nejvýznamnější a také nejkontroverznější změnou doprovázející vstup České republiky do Evropské unie byla, a to nejen pro podnikatele, rozsáhlá změna systému uplatňování DPH. Dnem 1. května 2004 nabyl účinnosti nový zákon č. 235/2004 Sb., který nahradil stávající zákon č. 588/1992 Sb., o dani z přidané hodnoty.

22.5.2004
Ing. Dagmar Kopačková, TZB-info

Praktické rady, jakým způsobem a jaké je možno získat dotace z fondů EU a aktuální stav legislativy - i to jsou témata doprovodného programu. Na tiskové konferenci se mimo jiné diskutovalo také o problematickém navýšení DPH právě v oblasti výstavby ČOV, ale také např. o stejném navýšení sazby DPH pro výstavbu vodovodní přípojky, ačkoliv pro bytovou výstavbu zůstala snížená sazba DPH.

3.5.2004
Ing. Dagmar Kopačková, TZB-info

Novelizace zákona upravuje podmínky pro vlastníky vodovodů a kanalizací, zapracovává elektronickou formu dokumentů, ale především nově definuje náležitosti smlouvy o dodávce vody a náležitosti smlouvy o odvádění odpadních vod. Součástí článku jsou také platná směrná čísla roční potřeby vody.

21.5.2002
Doc. Ing. Karel ONDROUŠEK, CSc.

Nový zákon č. 274/2001 řeší řadu problémů, které v době státního vlastnictví vodovodních a kanalizačních sítí a řádově jiných cen vody problémy nebyly. Jedním z nich např. přesné stanovení podmínek pro měření odběru vody.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama