Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Rohové ventily s filtrem od SCHELL: Řešení pro ochranu vodovodních armatur


Velkou pozornost nejen na veletrzích, ale také mezi profesionály dlouhodobě vzbuzuje Schell svými rohovými ventily s filtrem, které spolehlivě ochrání vodovodní armatury nebo splachovací nádržky před nečistotami, jako je např. jemný písek, naplaveniny nebo drobné úlomky. Instalováním rohového ventilu s filtrem lze předejít poškození kartuší, perlátorů nebo nápustních ventilů nádržek k WC. SCHELL nabízí ventily s filtrem ve dvou provedeních.

Za optimální bývá odborníky považován standardní model s hustotou ok 500 mikronů. Pětkrát vyšší hustotu ok (filtr na 100 mikronů) potom nabízí speciální model ventilu s jemným filtrem.

Filtr je skrytý přímo ve vřeteni rohového ventilu. Spolehlivě zadrží nečistoty, nebrání však průtoku vody. Ten lze regulovat právě nastavením vřetene pomocí rukojeti. Podobně jako u všech dalších výrobků firmy Schell se můžete spolehnout na dlouhou životnost a spolehlivost výrobku: filtr je vyroben ze speciálního odolného polyetylénu Hostaform C®. V rámci běžné údržby je pouze zapotřebí čas od času jej vyjmout a vyčistit pod proudem vody.

Pomocí rohových ventilů s filtrem chráníte nejen připojené armatury před mechanickým poškozením, ale výrazně také můžete přispět ke zvýšení kvality pitné vody. Filtr bezpečně zachytí nečistoty ze zaneseného potrubí, uvolněný vodní kámen a další mechanické částečky, které se do vody dostanou během její distribuce k odběrateli.

SCHELL Filter EV
SCHELL Filter EV
SCHELL Filter EV schéma
SCHELL Filter EV schéma

Rohový ventil SCHELL s filtrem je vyroben z hygienicky nezávadné mosazi certifikované podle evropských norem DIN EN. Jeho povrch je opatřen chromovanou úpravou.

500 000 000 vyrobených a instalovaných rohových ventilů, tzv. „roháčků“ je počet, který opustil brány výrobního podniku v německém Olpe během dosavadní pětašedesátileté doby výroby, a to ve více než 200 variantách.

Více informací o firmě Schell získáte na www.schell.eu nebo na níže uvedených kontaktech, případně nás kontaktujte na e-mailu: ales.rezac@schell.eu nebo na telefonu +420 602 754 712.

SCHELL GmbH & Co. KG
logo SCHELL GmbH & Co. KG

Firma SCHELL patří mezi hlavní světové výrobce armatur a instalační techniky. Nabízený sortiment se skládá z výrobků v oblasti jak rohových regulačních a připojovacích ventilů, tak armatur a splachovačů pro veřejný sektor.