Systémy liniového odvodnění pro zátěžové prostředí i pro rodinné domy

Datum: 26.5.2016  |  Organizace: Nicoll Česká republika, s.r.o.  |  Firemní článek

Odvodnění zpevněných ploch a hlavně hospodaření s dešťovou vodou je v dnešním stavebnictví velmi často řešeným tématem. U nových staveb i rekonstrukcí se investoři, projektanti i realizační společnosti setkávají s požadavky nakládat s dešťovou vodou na pozemku stavby.

Nicoll Česká republika, s.r.o.
Průmyslová 367
252 42 Vestec

tel.:800 23 24 25, 272 084 611
e-mail:
web:www.nicoll.cz

Tento požadavek vyplývá ze současné legislativy a je motivován především nutností zpomalit odtok dešťové vody ze zpevněných ploch do recipientů, potažmo na často přetížené čistírny odpadních vod. Motivace pro hospodaření s dešťovou vodou v podobě jejího využívání i vsakování jsou také stoupající cena pitné vody a snaha o ekologické chování.

Společnost Nicoll Česká republika, s.r.o. spolupracuje s projektanty a montážními společnostmi v tomto oboru již více než deset let a nabízí řešení pro odvodnění zpevněných ploch pomocí liniových odvodňovacích žlabů.

Systém liniového odvodnění


Na liniové žlabové systémy v pojížděných komunikacích jsou kladeny obzvláště vysoké nároky hned v několika směrech. Mezi ty nejčastější požadavky patří vysoká odolnost proti statickému i dynamickému namáhání, možnost čištění žlabů od nashromážděných nečistot, dlouhá životnost, snadná instalace a v neposlední řadě také estetika. Nejsložitější kombinací ke splnění jsou pak hned první dvě vlastnosti – tedy vysoká odolnost a možnost vnitřní povrch žlabu pokud možno po celé jeho délce zpřístupnit a zbavit usazených nečistot. Znamená to totiž, že celé žlabové těleso nemůže být z jednoho monolitického kusu, ale musí být oddělitelný rošt od spodního dílu. V místě spojení žlabu s roštem pak tedy vzniká nejkritičtější místo z hlediska odolnosti. Vzhledem k tomu, že i při sebelepším upevňovacím systému v tomto místě bude docházet vždy k nějakým mikropohybům roštu vůči žlabu, odolnost stěn spodního žlabového tělesa musí být naprostou prioritou.


Právě proto vývoj a výroba společnosti Nicoll nejde cestou optimalizace nákladů a souvisejícího zmenšování průřezu stěn žlabu a následné úspory na materiálu, ale stále drží léty prověřené vysoce kvalitní a odolné řešení prostřednictvím robustních žlabových těles. Naprosté minimum reklamací systému Kenadrain je důkazem, že investice do kvalitního a trvanlivého řešení, se obzvláště u vysoce zatěžovaných ploch vyplatí.

Společnost Nicoll dodává na český trh dvě kompletní produktové řady liniového odvodnění Connecto a Kenadrain. Tyto dvě řady zahrnují širokou škálu liniových odvodňovacích žlabů vhodných jak pro plochy u rodinných domů, bazénů a pěších zón, kdy je potřeba myslet na design a celkovou estetiku, tak také pro extrémně zátěžové prostředí.


Žlaby Kenadrain představují profesionální řadu produktů určenou zejména pro různé druhy ploch s pojezdem lehkými i těžkými nákladními vozidly, ale i pro použití na vysoce zatěžovaných skladových a manipulačních plochách s provozem vysokozdvižných vozíků a jiné manipulační techniky. Odpovídají třídám zatížení A15 – E600. Vývojovým cílem výrobního závodu Nicoll bylo navrhnout žlab, který by byl svou vlastní konstrukcí pevnostně srovnatelný s betonovými produkty. Výsledkem je žlabové těleso z polypropylenu s masivními stěnami včetně žebrování navíc opatřené fixačními plochami pro lepší soudržnost s obetonováním. Zakrytí a snadnou dostupnost pro čištění zajišťují různé druhy roštů z litiny, pozinkované či nerezové oceli a také z kompozitu. Celková pevnost a soudržnost systému je zajištěna šroubovou aretací roštů a je tak vytvořen kompaktní celek, který dosahuje až 3× lepších výsledků v zátěžových testech než jiné konkurenční výrobky podobného charakteru. Žlaby jsou dodávány ve světlostech 100, 150, 200 a 300 mm. Dále jsou žlaby ve světlosti 100 mm vyráběny ve čtyřech navazujících hloubkách a je možné vytvářet podélné kaskádové spádování systému. V nabídce je také nízký žlab pro osazení v plochách s malou konstrukční výškou.

K dispozici je celá řada příslušenství jako například odtokové vpusti s kalovým košem, čelní stěny pro různé světlosti a hloubky žlabů, odtokové nátrubky různých průměrů, aretační systémy, atd. Pro absolutní soulad s okolní plochou jsou žlaby KENADRAIN dodávány i v barevné úpravě liniového roštu v pěti dostupných odstínech.
Žlaby Connecto jsou uceleným hobby systémem, který je vhodný zejména pro plochy s pěším provozem nebo pojezdem osobních vozů. Využití najdou také při odvodnění ploch u bazénů, na zahradách, chodnících, balkónech či terasách. Tyto žlaby jsou určeny pro třídy zatížení A15 a B125.

 

Datum: 26.5.2016
Organizace: Nicoll Česká republika, s.r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2018

Partneři - Voda, kanalizace

logo WILO
logo WAVIN EKOPLASTIK
logo RAYCHEM
logo MEA
logo ASIO
logo NICOLL ČR
 
 

Aktuální články na ESTAV.czPražští radní podpořili zbourání Libeňského mostu, schválit záměr musí zastupitelstvoProč se bránit výskytu tepelných mostů? Mohou způsobit i plísně. Jsou i další důvodyPardubice dojednaly odkup pozemků pro autobusový terminálVystrojený vrt kolektorem je jednou z nejdůležitějších částí systému XI.