Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál
Voda, kanalizace
Archiv článků od 8.12.2022 do 6.1.2023

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

31.12.2022
LAUFEN CZ s.r.o.

Použití podomítkových modulů je velmi častou variantou při výstavbě nebo rekonstrukci koupelny. Moduly JIKA WC SYSTEM nabízejí uživatelský komfort, snadný úklid, několik variant montáže, výběr splachovacích tlačítek a v neposlední řadě možnost kombinace s jakýmkoli typem závěsného keramického klozetu.

28.12.2022
doc. Ing. Eva Burgetová, CSc., Ing. Zuzana Rácová, Ph.D., Ing. Martin Vonka, Ph.D., ČVUT Praha, Fakulta stavební, katedra pozemních staveb, Ing. Robert Kořínek, Ph.D., Výzkumný ústav vodohospodářský T. G. Masaryka, v.v.i

V poslední době je patrný trend zvýšeného zájmu o využívání věžových vodojemů. Jedním z nejdůležitějších faktorů, které významně ovlivňují možnosti nového využití vodojemů, je jejich aktuální technický stav. Průzkumy potvrdily, že na degradaci obvodového zdiva solitérních konstrukcí věžových vodojemů se podílí řada cyklických degradačních činitelů a vnitřní mikroklima. V rámci průzkumu bylo definováno několik systematicky se opakujících poruch konstrukce vodojemů.

22.12.2022
RNDr. Martin Procházka, geologické dozory staveb, SG Geotechnika Praha

Přibývá případů podezření na ovlivnění hladin a s tím souvisejících sporů. Pracovníci vodoprávních úřadů zpravidla nemají jinou možnost, než spolehnout se na zkušenost geologa, který projekt připravil. Po stránce formální může být projekt zpracován kvalitně, po stránce fungování může nevhodně navržený vrt způsobit fatální problémy. Zvláštní kapitolou jsou vrty pro tepelná čerpadla se všemi svými nedostatky i technickými problémy s injektážemi cementovou směsí vyplývajícími z malých průměrů. Tento příspěvek má za cíl především informovat o širokých možnostech karotáže při zjišťování skutečných příčin problémů souvisejících s poklesy hladin, jejímž závěrem je návrh optimálního způsobu nápravy.

19.12.2022
Aliaxis Česká republika s.r.o.

V roce 2021 provedla společnost Aquanix instalaci naší podzemní monolitické nádrže na dešťovou vodu Cristall 1 600 l v Říčanech u Prahy. Na videu se můžet podívat, jak instalace proběhla, dozvíte se, na co si dát při instalaci pozor a zjistíte, že montáž této malé nádrže je opravdu jendoduchá.

Miro Hachlinec, CEO a zakladatel BeiT
18.12.2022
BeiT s.r.o., Miro Hachlinec, CEO a zakladatel

Proč bych kdykoli nemohl vědět, kolik jsem utratil za energie? Tuto otázku jsem si často kladl, když jsem přes mobilní aplikaci spravoval svůj bankovní účet nebo si objednával taxi. Možná jste si stejnou otázku položili i vy, když jste několik měsíců netrpělivě čekali, až vám správa vaší budovy zašle roční vyúčtování, a přitom přemýšleli, jak vysokým nedoplatkem vás překvapí tentokrát.

Walk-in zástěna DIVERA, aluchrom, čiré sklo l Pevná stěna samostatná s krátkou otočnou stěnou v 90°
15.12.2022
SanSwiss s.r.o.

Aktuálním trendem v designu pro moderní koupelny jsou praktické Walk-in zástěny, které vás ohromí jedinečným a originálním designem, širokým vstupem do sprchy a pohodlným sprchováním. Walk-in zástěny lze instalovat do rohu, volně do prostoru či jako vanové zástěny. Instalace je možná přímo na dlažbu či na sprchovou vaničku.

15.12.2022
Mgr. Jan Beneda, Mgr. Michaela Janči, Mgr. Eva Pařízková, CHEMCOMEX, a.s., Divize geologie a sanace, Praha Zbraslav

Není málo obcí v Česku, kde jsou stávající zdroje pitné vody nedostačující. Důvodem může být zejména zvýšení spotřeby pitné vody v obci nebo zhoršení kvality podzemní vody a nesplnění hygienických parametrů pro pitnou vodu dle vyhlášky č. 252/2004 Sb. V rámci projektu „Zlepšování kvality vody“ financovaného z Operačního programu Životního prostředí SFŽP ČR provedla společnost CHEMCOMEX, a.s. hydrogeologický průzkum pro obce Řenče, Libákovice, Ovesné Kladruby, Česká Olešná, Bolehošť, Lnáře a Věžnice a poskytla tak obcím nové zdroje pitné vody.

Výrobky Baumit řady Speed nacházejí využití také ve veřejných prostorech, kde je kladen velký důraz na rychlou realizaci nebo renovaci. Příkladem může být hala letištního terminálu.
13.12.2022
Baumit, spol. s r.o.

V širokém produktovém spektru společnosti Baumit hrají významnou roli výrobky s označením Speed. Právě toto označení se logicky vztahuje ke zrychleným procesům při jejich zpracování, jejich předností je však mnohem více.

12.12.2022
Ing. Veronika Singrová, doc. Ing. Petr Hluštík, Ph.D., VUT v Brně, Fakulta stavební, Ústav vodního hospodářství

Kombinované systémy míchání a aerace v aktivačních nádržích jsou schopny zajišťovat oba tyto procesy. Dodržení potřebné rychlosti pro udržení aktivovaného kalu ve vznosu je velmi důležité.

Vinohradská vodárna v Podolí, foto PVK
10.12.2022
Jan Kolář, archivář Pražských vodovodů a kanalizací

Několik starých výkresů a černobílých fotografií; nic víc a nic méně. To je vše, co zbylo po nenápadné budově, která vstoupila před 140 lety do dějin jako Vinohradská vodárna v Podolí.

9.12.2022
MEA Water Management s.r.o.

Nerezové odvodnění patří do gastro provozů, hygienicky náročných pracovišť a také do průmyslových výrob s vysokými nároky nejen na bezpečnost, ale i dlouhodobou odolnost. Mezi ně se bezesporu počítá potravinářská, ale i chemická výroba. Nerezové protiskluzové rošty a systémy jsou bezpečné pro obsluhu a současně snadno udržovatelné. Jedna z mnoha instalací ve výrobním závodě pivovaru Budvar, nebo v nemocniční kuchyni v Blansku jsou toho důkazem.

8.12.2022
EuroClean, s.r.o.

Technologie S.A.W.E.R slavila na výstavě EXPO 2022 v Dubaji velký úspěch, když jí byla udělena cena za „Nejlepší inovaci za technologii“ vůbec. Systém, jehož cílem byla původně výroba vody ze vzduchu a následná kultivace pouště dokáže díky remineralizační jednotce WatiMin produkovat i kvalitní pitnou vodu.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama