Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Izolace a hluk
Archiv článků od 19.2.2002 do 28.6.2010

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články

28.6.2010
Wavin Czechia s.r.o., Ing. Pavel Seidl

Wavin AS představuje komplexní a moderní systém řešení odhlučněné gravitační vnitřní kanalizace. Díky svým vynikajícím zvukově izolačním vlastnostem nachází uplatnění všude tam, kde je nezbytná zvýšená ochrana proti hluku.

12.1.2010
DEKPROJEKT s.r.o., Jan Pešta

Dostatečná zvuková izolace je jeden z požadavků na konstrukce a prostředí budov užívaných člověkem. Akustická měření slouží jako průkazný podklad pro objektivní hodnocení konstrukcí platnou legislativou nebo pro návrh úprav vedoucích ke zlepšení subjektivně nevyhovujících parametrů.

11.5.2009
doc. Ing. Zuzana Vranayová, PhD., Ústav budov a prostredia SvF TU v Košiciach

V minulosti u nás platná norma ČSN 73 6660 Vnútorné vodovody riešila problematiku prevádzky a údržby troma článkami v kapitole IX. (nutnosť stáleho pretlaku vody, trikrát ročne preskúšanie funkcie uzáverov a u zložitých systémov odporučenie spracovať vlastnú prevádzkovú dokumentáciu).

22.12.2008
redakce

Budova Nordica Ostrava je podle výpočtu provedeného týmem prof. Kabele na katedře TZB stavební fakulty ČVUT v Praze pomocí NKN (národní kalkulační nástroj) o 30 % pod požadovanou hodnotou standardů, které jsou v ČR požadovány. Parametry pro certifikát Evropské komise Green Building, které budova splnila s rezervou, požadují minimálně 25 %.

6.1.2006
redakce z firemních materiálů MIREL TRADING a.s.

Výhodami, které výrazně usnadní práci, je ohebnost a snadná tvarovatelnost, práce s izolacemi je rychlá a čistá. Z hlediska provozu jsou výhodou vynikající tepelně izolační vlastnosti, chemická odolnost, nenasákavost a schopnost izolovat proti vlhkosti po dlouhou dobu. Samolepící desky jsou určeny pro izolaci rovných ploch, pro izolaci předmětů kruhového tvaru je určen Mirelon ve formě pásů.

19.9.2005
Ing. Peter Kapalo

Rýchlosť prúdenia TV (ďalej TV) v rúrkach pri bežnom prevádzkovom režime (rýchlosť prúdenia kvapaliny 0,1 až 0,5 m/s) má minimálny vplyv na celkový tepelný tok cez stenu rúrky. Tepelný odpor Rsi pri prestupe tepla prúdením (konvekciou) z kvapaliny do rúrky na vnútornej strane rúrky je teda možné pri výpočtoch tepelného toku pri rozvodoch teplej vody v bytových domoch v technickej praxi, kde sú svetlosti rúrok DN 15 až DN 32 zanedbať.

16.6.2005
WILO CS, s. r. o.

Převratná myšlenka regulovat soustavu změnou průtoku jednotlivých čerpadel přímo u otopných těles přináší v porovnání se standardním řešením regulace pomocí termostatických ventilů až 25% úsporu energie na ohřev média v soustavě.

4.2.2005
Ing. Dagmar Kopačková

Společnost pro techniku prostředí, sekce zdravotní a průmyslové instalace vydává nový sešit projektanta "Opatření pro zajištění hygieny vnitřních vodovodů" a pořádá doprovodný seminář v Praze a v Brně. Sešit projektanta doplněný o speciální CD bude k dispozici pouze na tomto semináři.

6.1.2005
Ing. Jaroslav Peterka, CSc.

Autor v článku upozorňuje na problém nedostatečně hlukově oddělené místnosti WC a nabízí své názory a návrhy na řešení.

30.12.2004
MUDr. Ariana LAJČÍKOVÁ, CSc., Státní zdravotní ústav Praha

Nařízení vlády č. 502/2000 Sb., o ochraně zdraví před nepříznivými účinky hluku a vibrací bylo novelizováno nařízením vlády č. 88/2004 Sb. ze dne 21. ledna 2004. Novelizace neznamená zrušení předchozího textu, pouze jeho doplnění a dílčí změnění.

1.11.2004

Plánujete výměnu stávajícího zdroje, nebo Vás rozhodnutí jakým zdrojem vytápět ještě čeká? Nabízíme Vám tipy vystavovatelů na úspory v provozu Vašeho domu a bytu.

14.4.2004
ARMACELL EUROPA GmbH - organizační složka, Pavel Melika

Společnost Armacell slaví 50. narozeniny svého tradičního izolačního produktu Armaflex. Když před půl stoletím vynalezla a uvedla na trh první výrobek v oblasti pružných izolací, položila firma základy oboru pružné technické izolace, a od té doby hraje vedoucí úlohu ve formování tohoto odvětví. Armaflex se v řadě zemí stal obecně používaným pojmem: jeho jméno se používá jako synonymum pro všechny izolační hadice a pásy vyrobené z pružné syntetické pěny.

21.1.2003
Ing. Dagmar Kopačková

Problém izolací střídavě zaměstnává montážníky, mysl projektantů a investorů, celkem pravidelně naplňuje stránky odborného tisku a byl vděčným tématem mnohých referátů na seminářích a konferencích. Přes toto všechno se na stavbě kupodivu mnoho nezměnilo.

19.2.2002
Ing. Josef SVOBODA, Státní energetická inspekce - ústřední inspektorát

Článek vysvětluje znění vybraných paragrafů Vyhlášky č. 151/2001 Sb., které byly předmětem nejčastějších dotazů technické veřejnosti. Zároveň i naznačuje přístup, kterým SEI bude vykládat a prakticky kontrolovat požadavky stanovené vyhláškou.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama