Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Voda, kanalizace
Archiv článků od 5.6.2012 do 9.7.2012

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

Novinky ve zdravotní technice 2012
9.7.2012
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Zajímavosti z přednášek o podtlakovém odvodnění střech, přečerpávání odpadních vod, rekapitulaci nové normy na vsakování srážkové vody, novinky v sortimentu potrubních systémů a nové požadavky na materiály a potrubí vnitřních vodovodů s ohledem na hygienu a ochranu proti legionele.

charitativní běh Prague to London RUN FOR SAFE DRINKING WATER
8.7.2012

Cílem charitativního běhu Prague to London RUN FOR SAFE DRINKING WATER je upozornit na nutnost záchrany pitné vody. Běh pořádá Německá škole v Praze ve spolupráci se společností Bayer s. r.o. v rámci společného ekologicky vzdělávacího projektu Vltava.

Nová čistírna odpadních vod v České Kamenici
1.7.2012

Původní mechanicko-biologická čistírna odpadních vod (ČOV) v České Kamenici byla uvedena do provozu v roce 1999. Použitá technologie však nesplňovala požadavky nové, přísnější legislativy po vstupu ČR do Evropské unie, která požaduje, aby ČOV velikostní kategorie do 10 000 ekvivalentních obyvatel (EO) z odpadních vod odstraňovaly i fosfor.

28.6.2012
Aliaxis Česká republika s.r.o., Ing. Ondřej Samek

Ekonomická krize zmítající v současnosti stavebnictvím v ČR a ne příliš pozitivní očekávání vyvíjí obrovský tlak na firmy především v oblasti úspor. To samozřejmě platí i pro vsakovací zařízení a retenční nádrže na dešťovou vodu, které jsou dnes již běžnou součástí většiny nových staveb. Úspory a zamezení plýtvání jsou jistě tím správným směrem, kterým se musíme v této době ubírat.

27.6.2012
FV - Plast, a.s.

Začínáte nebo se chystáte pracovat s výrobky značky FV Plast? Účelem videoukázky o polyfúzním svařování plastů je názorně poskytnout informace o výhodách použití plastových materiálů pro rozvody vody, topení a vzduchu, seznámit Vás se zásadami práce s nimi a upozornit na odlišnosti systému FV PPR.

25.6.2012
Ing. Gabriel Markovič, Ústav pozemného staviteľstva, SvF, TU v Košiciach

Ačkoliv plochy střech jsou jen zlomkem z celkové plochy městského povrchového odtoku, dokonce i malé zásobníky mají příznivý vliv při odkanalizování území. Dříve se jednalo o betonové nádrže, dnes je nejčastějším materiálem plast.

21.6.2012
Taconova Group AG

Nabíjecí zásobníkové stanice sjednocují funkci solární stanice a nabíjecího modulu do předmontované koncepce. Pomocí nabíjecích stanic jsou vyrovnávací zásobníky nabíjeny výkonnými deskovými výměníky tepla solárním teplem.

21.6.2012
Mgr. Pavel Kaufmann, tiskový mluvčí Teplárenského sdružení ČR

Odstávka má teplárnám v létě primárně umožnit opravit poruchy, které není možné odstranit při provozu, dále ke kontrole, úpravám a přípravě zařízení i sítí pro bezporuchový provoz pro nastávající zimní období. Dále se odstávky využívají například k připojování nových odběratelů.

19.6.2012
TopolWater, s.r.o.

Nová ČOV byla vybudována v rámci akce „Němčice nad Hanou – dostavba kanalizace a ČOV“, která byla financována Ministerstvem zemědělství ČR, Olomouckým krajem a městem Němčice nad Hanou. Celková hodnota stavby byla 60,1 mil. Kč.

projekt Jedeme v tom s vámi
17.6.2012
Erik Čipera, Asistence o.s.

Smyslem projektu Jedeme v tom s vámi je upozornit na bariéry ve veřejné dopravě města Prahy. Osobnosti českého byznysu se tak v období od 27. 5. 2012 do 1. 6. 2012 postupně vydávaly ze svých domovů do ulic Prahy na mechanickém vozíku, aby dosáhly svých obvyklých cílů – zaměstnání či místa schůzky.

15.6.2012
DANFOSS, s. r. o.

Hlavním účelem balančních ventilů je vyvážení hydraulických okruhů topných a chladicích systémů. Dosažení hydraulické rovnováhy umožňuje ostatním komponentům okruhů, jako jsou regulační ventily nebo výměníky tepla a chladu, pracovat za optimálních podmínek.

tepelná čerpadla panasonic
14.6.2012
Panasonic (divize tepelná čerpadla a klimatizační technika)

Společnost Panasonic výrazně vylepšuje svou současnou nabídku tepelných čerpadel vzduch–voda s označením Aquarea. Nová řada Aquarea HT dokáže ohřát vodu až na 65 °C a tvoří tak velmi vhodnou a vysoce výkonnou náhradu plynových kotlů ohřívajících kapalinu pro topná tělesa.

12.6.2012
TESTO, s. r. o., Ing. Jaroslav Kmoch

Přesné určení místa úniku vody z rozvodu vytápění je základem pro cílenou opravu bez nutnosti poškození větších oblastí stěn či podlah. Lokální oprava ušetří čas, peníze a pohodlí obyvatel nemovitosti. Pro zákazníka je neméně významné i omezení této stresové situace na nejmenší možnou míru, zvláště pokud k poruše došlo v interiéru. Využití měřicích přístrojů pro lokalizaci místa závady je efektivnější než metoda pokusů a omylů.

12.6.2012
FV - Plast, a.s., Ing. David Behner

Velkoplošné vytápění firmy FV Plast zajišťuje díky jednoduché regulaci každý den optimální, přesně nastavitelný průběh profilu teplot ve vytápěných prostorech. Systém vytápění FV THERM vyhovuje přesvědčivým způsobem rozličným požadavkům. Vysoce kvalitní zpracování trubek PE-RT, PE-Xa a příslušenství umožňuje instalaci systému plošného vytápění a chlazení FV THERM třemi jednoduchými kroky.

11.6.2012

KOMPAKT 300 – zásobníkový ohřívač je určen pro nepřímý ohřev TV solárními kolektory nebo centrálním vytápěním (kotlem, krbovou vložkou apod.). Spodní výměník je určen pro ohřev TV solárními kolektory a horní výměník pro ohřev TV alternativním zdrojem (kotel). Taktéž umožňuje doinstalovat elektrické topné těleso ve střední části ohřívače.

11.6.2012
Bc. Ondřej Nehasil, ČSOP Koniklec, Poradce ekoporadny; PROJEKTIVA CZ s.r.o., projektant TZB

Hospodaření s dešťovou vodou se ukazuje jako ekologická nutnost. Přestože již od roku 2009 je v platnosti legislativa upřednostňující vsakování dešťové vody před vypouštěním do kanalizace, stále dešťovou vodu chápeme jako problém, jehož je třeba se zbavit.

11.6.2012
Ing. Petr Blasinski, doc. Ing. Aleš Rubina, Ph.D, Vysoké učení technické v Brně, Fakulta stavební, Ústav technických zařízení budov

Článek prezentuje sledování stavu vnitřního tepelně-vlhkostního mikroklimatu v prostoru koupelny typického rodinného domu. V textu jsou uvedeny výsledky měření konfrontované s požadavky platné legislativy.

11.6.2012
Ing. Helena Wierzbická

Při řešení problematiky nakládání s domovními odpady je stále potřebnější zabývat se možnostmi třídění složek odpadu. Systémy, používané pro nakládání s odpady, by již neměly pohlížet na odpad jako na jednolitou hmotu, ale měly by stanovit způsob nakládání s jednotlivými složkami. Jednou z těch složek, jejíž množství v domovním odpadu a surovinová hodnota patří k nejvýznamnějším, je bioodpad.


zpět na aktuální články
 
 
Reklama