Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Schell nabízí systém splachování pisoárů se snazším přístupem ke komponentům

Elektronický bezdotykový systém splachování ve veřejných sanitárních prostorách umožňuje v případě servisu, opravy nebo výměny baterií mnohem snazší přístup ke komponentům splachovače. Hlavní předností je, že není třeba snímat celý keramický urinál.

Německý výrobce armatur Schell nabízí systém splachování pisoárů s mnohem snazším přístupem ke komponentům uvnitř.

Jde o podomítkový splachovač na infra senzor Schell Compact II Infra, který je vhodný především jako elektronický bezdotykový systém splachování ve veřejných sanitárních prostorách. Umožňuje v případě servisu, opravy nebo výměny baterií mnohem snazší přístup ke komponentům splachovače. „Hlavní předností je, že není třeba snímat celý keramický urinál,“ říká Aleš Řezáč, zástupce Schell pro Českou republiku, a doplňuje: „To by měli ocenit zejména majitelé či správci objektů, kde se takové splachovače používají. Navíc v případě použití kovové nerezové desky je zajištěna vyšší odolnost proti poškození.

Přední panel infra senzorového splachovače Schell Compact II Infra na bateriový provoz. Jde o bezdotykové zařízení nezávislé na elektrické síti
Přední panel infra senzorového splachovače Schell Compact II Infra na bateriový provoz. Jde o bezdotykové zařízení nezávislé na elektrické síti

Senzor Schell Compact II Infra existuje ve dvou provedeních – v bateriovém na jeden devítivoltový alkalický článek a nebo na síť. Pro montáž a osazení se využívá univerzální podomítková sada Schell Compact II, která se osvědčila i u tlakových splachovačů Edition a není potřeba používat celý pod omítkový modul. „I díky tomu je celý systém senzorového splachování Infra cenově dostupnější než jiné senzorové antivandal systémy,“ vysvětluje Aleš Řezáč.

Aktuální ceny nejpoužívanějších řešení vč. DPH
01 193 0099Compact II1161,60
02 806 0699Edition Infra chrom na baterie6050,00
02 807 2899Edition Infra nerez na baterie6050,00
02 808 0699Edition Infra chrom na síť7260,00
02 809 2899Edition Infra nerez na síť7816,60


Technická data:

  • montážní rám s elektronickým modulem
  • čelní panel se senzorem
  • přihrádka na baterie v montážním rámu
  • alkalická baterie – 9 V
  • kartušový magnetický ventil s předfiltrem
  • signalizační dioda
  • dioda ukazující stav baterie, nastavení vzdálenosti dosahu
  • nastavitelná doba splachování: 2–15 sekund
  • hygienické spláchnutí každých 24 hodin po posledním spláchnutí

Materiál: Čelní panel z umělé hmoty/kovu
Povrch: chrom/alpská bílá/nerez
Váha: 570 gramů

SCHELL GmbH & Co. KG
logo SCHELL GmbH & Co. KG

Firma SCHELL patří mezi hlavní světové výrobce armatur a instalační techniky. Nabízený sortiment se skládá z výrobků v oblasti jak rohových regulačních a připojovacích ventilů, tak armatur a splachovačů pro veřejný sektor.