Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál
Voda, kanalizace
Archiv zpráv od 16.3.2024 do 17.5.2024
zpět na aktuální zprávy

17.5.2024
Ekocentrum Koniklec

Ve čtvrtek 13. června zavítají účastníci exkurze na veřejná prostranství s využitím modro-zelené infrastruktury: Modřanský cukrovar, Ostrčilovo náměstí, Smetanovo nábřeží a Park U Kněžské louky. Cílem je informovat především zástupce veřejné správy a občany (jako majitele soukromých pozemků) o principech přírodě blízkého hospodaření s dešťovými vodami (HDV) a prosazovat systémy decentralizovaného odvodnění a využívání dešťové vody.

3.5.2024
EuroClean, s.r.o.

Při provádění kontrolního rozboru vody je obtížné stanovit všechny nebezpečné patogenní bakterie, které by ve vodě mohly být. Z toho důvodu se stanovil koncept indikátorových bakterií.

Alca získala  iF Design Award 2024
2.5.2024
Alcadrain s.r.o.

Ocenění si vysloužila kolekce WC tlačítek Linka a Dot.Dot., která zaujala porotu svým elegantním minimalistickým designem, vysokou funkčností a precizním zpracováním materiálu.

2.5.2024
PUMPA, a.s.

S jarem přichází čas na veledůležitou jarní závlahu zahrady, která je pro její revitalizaci po zimě zásadní. Jak ale optimálně vybrat čerpadlo, které se zavlažováním pomůže?

30.4.2024
EcoStep s.r.o.

Od vynálezu splachovacích toalet uplynulo více než 150 let, přesto však časté splachování zejména pisoárů není úplně vhodné. Časté splachování vede k vlhkosti a ta je rájem pro viry a bakterie.

Zdroj obrázku: Ruslan / stock.adobe.com
30.4.2024
Building Materials s.r.o.

Stavíte nebo rekonstruujete dům či koupelnu a zvažujete hydroizolaci? Rozhodně se nevyplatí ji vynechat. Právě tato nenápadná vrstva je totiž spolehlivou ochranou před vlhkostí a může vám v budoucnu ušetřit řadu starostí. Kde by se měla nacházet a čemu její pečlivou aplikací zabráníte?

27.4.2024
Alcadrain s.r.o.

Společnosti Alca a FV-Plast se začátkem března zúčastnily veletrhu Aquatherm Praha 2024. Veletrh se stal skvělou platformou pro setkání s řadou profesionálů, od instalatérů a projektantů až po zástupce velkoobchodů v oboru sanity.

19.4.2024
HERČÍK a KŘÍŽ, spol. s r.o.

Ucpaná kanalizace je velmi nepříjemný problém, který omezuje chod domácnosti a může způsobit i nemalé škody na majetku. Rychlý a profesionální zásah je klíčem k minimalizaci následků havárie.

8.4.2024
RONAL Bathrooms s.r.o.

Společnost SanSwiss, výrobce sprchových zástěn, se rozrůstá a představuje v novém kabátě RONAL Bathrooms. V nabídce jsou nově wellness produkty i kvalitní koupelnový italský nábytek.

8.4.2024
EuroClean, s.r.o.

Odstranění E. coli z vody je důležitým krokem pro zajištění mikrobiální bezpečnosti. Existuje několik metod, které lze pro tento účel použít.

28.3.2024
PUMPA, a.s.

Společnost Pumpa, jeden z největších poskytovatelů prodeje a servisu čerpadel na českém trhu, expanduje dál na východ. Po Slovensku, kde firma působí od roku 2021, spouští v březnu online prodej svých produktů také na Ukrajině. Logistickým partnerem pro vstup na tamní trh se stala přední ukrajinská přepravní firma Nova Post.

24.3.2024
Schneider Electric CZ, s. r. o.

V České republice jsou evidovány bezmála tři tisíce čistíren odpadních vod. Jednou z nich je také ta v Olomouci na Nových Sadech, která čistí vodu pro obyvatele statisícového města Olomouce, a to i za využití nejmodernějších technologií od Schneider Electric, které dokáží řídit chod čistírny a při tom šetří energii i provozní náklady.


zpět na aktuální zprávy
 
 
Reklama