Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Automatická tlaková stanice EcoSmart SUB-ECOPRESS pro extrémní prostředí

Datum: 21.11.2018 4:16  |  Organizace: Envexo s.r.o.  |  Firemní zpráva

Automatická tlaková stanice s ponornými čerpadly do vodojemů a akumulací. Vhodné pro instalace v místech, kde není stavební prostor pro povrchová čerpadla, a kde hrozí zatopení strojoven nebo šachet.

Envexo s.r.o.
Kubelíkova 1224/42
13000 Praha 3

tel.:+420 603 561 170
e-mail:
web:www.eco-smart.cz

Automatická tlaková stanice EcoSmart SUB-ECOPRESS pro extrémní prostředí

Automatická tlaková stanice čerpá přímo z akumulační nádrže nebo vodojemu. Vhodné pro instalace v místech, kde není stavební prostor (nebo není vhodný) pro povrchová čerpadla, a kde hrozí zatopení strojoven nebo šachet. Kvalitní ponorná čerpadla ECO4 mají hydraulickou část kompletně vyrobenou z nerezové oceli. Frekvenční měniče EcoPower 400 jsou mozkem této vodárny. Ovládají otáčky motorů, čerpadla postupně zapínají a vypínají a tím udržují konstantní tlak v systému při proměnlivém průtoku . Funkce měničů chrání motory proti nadproudu, přepětí, proti ztrátě fází na vstupu i na výstupu a proti chodu nasucho. Ochrana proti chodu nasucho je v případu vodojemů řešena plovákem nízké hladiny nebo pomocí softwarových funkcí. Automatické tlakové stanice mohou mít v sestavě až 6 čerpadel. Frekvenční měniče EcoPower mohou být umístěny v sestavě na stěně, v rozvodně nebo dle instalačních možností stanoviště stanice. Mezi čerpadly a měniči EcoPower může být vzdálenost řádově desítky metrů.

  • u vodojemu je pro instalaci nutný pouze dostatečně velký rozvaděč pro frekvenční měniče,
  • dostatečná hloubka a prostor ve vodojemu pro trubní připojení ponorných čerpadel, nic nezamrzá, nemusíte temperovat žádný prostor
  • stanice zabezpečuje konstantní provozní tlak při proměnlivém průtoku
  • nulová hlučnost
  • velké množství provozních parametrů lze měnit a doladit pro bezvadný provoz na jakémkoliv vodovodním systému
  • má vysoký hydraulický výkon při malé spotřebě elektrické energie
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk Související z oboru

Duben má nakročeno k rekordnímu suchu

17.4. 11:58   Letošní duben v Česku by podle meteorologů mohl být rekordně suchý. Nasvědčují tomu údaje o množství srážek v prvních dvou týdnech měsíce a aktuální vývoj počasí. více >>>

Legionella: ukrývá se uvnitř buněk, přesto má svá slabá místa

15.4.2019 | Michal Třeška, EuroClean s.r.o.
V našich podmínkách se k inaktivaci legionell používá oxid chloričitý (chlordioxid). Jeho výhodou je, že spolehlivě účinkuje za velkého rozsahu hodnot pH. Dokonce ničí i hůře přístupné mikroorganismy v biofilmech – viry, řasy a spory hub.

Do obcí míří peníze na pitnou vodu, elektromobily i šetrné veřejné osvětlení

12.4.2019 | Ministerstvo životního prostředí
Ministr životního prostředí schválil investice pro zlepšení kvality života obyvatel v obcích obcí v souhrnné výši 366 milionů korun prostřednictvím 174 projektů z Národního programu Životní prostředí. Nejvyšší částku, téměř 100 milionů korun, si mezi sebou rozdělí přes 70 obcí ležících na území národních parků. Významná finanční pomoc putuje také na rekonstrukci veřejného osvětlení nebo pořízení ekologických vozů.
diskuse: 3 příspěvky, poslední 18.04.2019 20:14

Pozvánka na odborný seminář Novinky ve zdravotní technice 2019

10.4.2019 | STP - Společnost pro techniku prostředí
Změny ve výpočtu vnitřních vodovodů, nová metoda stanovení objemu zásobníkového ohřívače nebo zásobníku teplé vody a novinky v energetické náročnosti z pohledu teplé vody, nová evropská norma v oblasti hospodaření se srážkovou vodou a novinky v oboru. Jste srdečně zváni, členové STP zdarma.
Izolace potrubí, ilustrační obrázek, zdroj ČOI

ČOI kontrolovala izolaci na potrubí

6.4.2019 | redakce
ČOI zkontrolovala celkem čtyři typy výrobků. Chybělo prohlášení o vlastnostech, označení CE, označení identifikačními údaji a údaji o výrobci, na štítku nebyly uvedeny deklarované vlastnosti výrobku a jejich úrovně.
diskuse: 1 příspěvek, 06.04.2019 09:44

Témata 2019

Tabulky a výpočty

Partneři - Voda, kanalizace