Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Domácí vodárny EcoSmart pro vrty hluboké 80 až 125 metrů

Datum: 6.11.2018 4:38  |  Organizace: Envexo s.r.o.  |  Firemní zpráva

Velké sucho brutálně snižuje hladiny spodních vod a proto vrty i u rodinných domů dosahují běžně hloubek přes 80 metrů. Naši zákazníci začínají požadovat vodárny i pro více než 120 metrové vrty.

Envexo s.r.o.
Kubelíkova 1224/42
13000 Praha 3

tel.:+420 603 561 170
e-mail:
web:www.eco-smart.cz

Domácí vodárny EcoSmart pro vrty hluboké 80- 125 metrů

Především u hlubokých vrtů vyniknou přednosti čerpadel řízených frekvenčními měniči. U vrtu např. 100m hlubokého, s malou vydatností ale s velkým rozdílem pohybu hladin ( tj. přítok do vrtu je jen 8 litrů/min), přesto přes noc hladina nastoupá až např.20m pod terén, ale při čerpání i jen 15 litrů/min dokážete vrt vyčerpat až k čerpadlu) bývá problém navrhnout čerpadlo tak, aby optimálně pracovalo při nejvyšší i nejnižší hladině a v těchto krajních mezích stále pracovalo bez přetěžování elektromotoru. U vodáren s velkou tlakovou nádobou a zapínáním čerpadla tlakovým spínačem je nutné v těchto případech přesně navrhnout průměr potrubí v závislosti na jeho délce (spočítat hydraulické ztráty) a někdy i pro režim maximálního průtoku dokonce čerpadlo na výtlaku škrtit ventilem nebo clonou. Pokud je vrt vystrojen systémem EcoSmart, tak frekvenční měnič upraví výkon (otáčky) čerpadla dle aktuálních podmínek ( výšky hladiny) a většina složitostí návrhu klasických vodáren je jednoduše vyřešena bez doplňkových zařízení. Stále se musí brát v úvahu průměr a délka výtlačného potrubí, ale vše je snazší a zvolit vhodný výkon kompletu EcoSmart dokáže v našem e-shopu i laik jen podle hloubky vrtu.

Domácí vodárna EcoSmart 2/100 umí spolehlivě a přitom ekonomicky dodávat vodu i z takto hlubokých vrtů a přitom stále udržovat konstantní tlak 3 bary v zásobovaném objektu. Kvalitní sestava je velmi efektivní díky skvělému měniči EcoPower a 60Hz motoru čerpadla s příkonem pouze 1,1 kW!

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk 

Mohlo by vás také zajímat
Související z oboru

Rozdíl mezi povodňovou mapou a stanoveným záplavovým územím

22.5.2019 | redakce podle informací MŽP
Povodňové mapy slouží pojistitelům jako primární zdroj pro tarifikaci rizika povodně a záplavy na území České republiky. Vodoprávním úřadem stanovená záplavová území jsou administrativně určená území, která mohou být při výskytu přirozené povodně dané doby opakování zaplavena vodou.

Sucho z pohledu terénního hydrogeologa

20.5.2019 | Mgr. Petr Nakládal
Informace o suchu v České republice jsou ve většině případů nadhodnocené, neakceptuje se přirozený chod klimatu a často se zkreslují data o podzemních vodách. Za některé projevy sucha si mohou lidé sami. Nejčastěji to bývá špatná práce při hloubení a vystrojování vrtů na vodu a tepelná čerpadla a antropogenní zásahy v krajině.

Zásoby pitné vody máme zajištěny, na krizové sucho jsme připraveni

18.5.2019 | redakce podle tiskové zprávy MŽP
Klíčovým bodem jednání Národní koalice pro boj se suchem začátkem května bylo zajištění zásobování domácností pitnou vodou, pokud začne docházet voda v povrchových i podzemních zdrojích v jednotlivých obcích.

Komentář ke Změně Z1 ČSN 75 5455 Výpočet vnitřních vodovodů

13.5.2019 | Ing. Jakub Vrána, Ph.D., Ústav TZB, Fakulta stavební VUT v Brně
Ve Změně Z1 ČSN 75 5455 jsou důležité úpravy příloh B, C a G, resp. nový vztah pro stanovení výpočtového průtoku v přívodním potrubí vnitřního vodovodu, výpočet délkové tepelné ztráty a příklad výpočtu vnitřního vodovodu.
Safírový potok, Jizerka, ilustrační obrázek, foto redakce

Připomínka výstavby vodárny v Káraném je dnes více než aktuální

12.5.2019 | Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce, Kryštof Drnek, historik PVK, a.s.
Jednou z vládou plánovaných a zmíněných staveb v rámci boje proti suchu je přivaděč Praha – Kladno. I proto se hodí ohlédnutí za třemi muži, kteří se podíleli začátkem 20. století na výstavbě vodárny v Káraném, která letos slaví 115. výročí od uvedení do provozu.

Témata 2019

Tabulky a výpočty

Partneři - Voda, kanalizace