Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Domácí vodárny EcoSmart pro vrty hluboké 80 až 125 metrů

Datum: 6.11.2018 4:38  |  Organizace: Envexo s.r.o.  |  Firemní zpráva

Velké sucho brutálně snižuje hladiny spodních vod a proto vrty i u rodinných domů dosahují běžně hloubek přes 80 metrů. Naši zákazníci začínají požadovat vodárny i pro více než 120 metrové vrty.

Envexo s.r.o.
Kubelíkova 1224/42
13000 Praha 3

tel.:+420 603 561 170
e-mail:
web:www.eco-smart.cz

Domácí vodárny EcoSmart pro vrty hluboké 80- 125 metrů

Především u hlubokých vrtů vyniknou přednosti čerpadel řízených frekvenčními měniči. U vrtu např. 100m hlubokého, s malou vydatností ale s velkým rozdílem pohybu hladin ( tj. přítok do vrtu je jen 8 litrů/min), přesto přes noc hladina nastoupá až např.20m pod terén, ale při čerpání i jen 15 litrů/min dokážete vrt vyčerpat až k čerpadlu) bývá problém navrhnout čerpadlo tak, aby optimálně pracovalo při nejvyšší i nejnižší hladině a v těchto krajních mezích stále pracovalo bez přetěžování elektromotoru. U vodáren s velkou tlakovou nádobou a zapínáním čerpadla tlakovým spínačem je nutné v těchto případech přesně navrhnout průměr potrubí v závislosti na jeho délce (spočítat hydraulické ztráty) a někdy i pro režim maximálního průtoku dokonce čerpadlo na výtlaku škrtit ventilem nebo clonou. Pokud je vrt vystrojen systémem EcoSmart, tak frekvenční měnič upraví výkon (otáčky) čerpadla dle aktuálních podmínek ( výšky hladiny) a většina složitostí návrhu klasických vodáren je jednoduše vyřešena bez doplňkových zařízení. Stále se musí brát v úvahu průměr a délka výtlačného potrubí, ale vše je snazší a zvolit vhodný výkon kompletu EcoSmart dokáže v našem e-shopu i laik jen podle hloubky vrtu.

Domácí vodárna EcoSmart 2/100 umí spolehlivě a přitom ekonomicky dodávat vodu i z takto hlubokých vrtů a přitom stále udržovat konstantní tlak 3 bary v zásobovaném objektu. Kvalitní sestava je velmi efektivní díky skvělému měniči EcoPower a 60Hz motoru čerpadla s příkonem pouze 1,1 kW!

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 

Mohlo by vás také zajímat
Související z oboru

Cenou za odsolování je přebytek solanky

20.2.2019 | Carolyn Fortuna, Clean Technica.com, překlad: Petra Šrubařová
Odsolování je jednou z cest, jak získat dostatek pitné vody v jinak suchých oblastech. Jeho hlavním negativem je nadbytek odpadní solanky.

Česká asociace hydrogeologů připomínkovala novelu vodního zákona

18.2.2019 | RNDr. Petr Čížek, Česká asociace hydrogeologů (ČAH), Vlastimil Růžička, redakce
Letité spory jsou často u studní, které provádějí na počkání bez stavebního povolení a bez účasti geologa mnozí vrtaři. Česká asociace hydrogeologů (ČAH) připomínkuje připravovanou novelu vodního zákona zaměřenou na boj proti suchu.

Aktuální jednání o státní podpoře opatření proti suchu

17.2.2019 | Ministerstvo životního prostředí
Pro boj se suchem je klíčová i adaptace na sucho a připravenost státu na krizové situace. Ministr životního prostředí proto svolal na 2. jednání odborníky z Národní koalice pro boj se suchem.

50 % mělkých vrtů stále vykazuje stav silného až mimořádného sucha

16.2.2019 | redakce podle tiskové zprávy MŽP
Sněhová pokrývka postupně doplňuje nejenom přehrady, ale i stavy podzemních vod, přesto 21 % území ČR je stále postiženo půdním suchem a 50  % mělkých vrtů stále vykazuje stav silného až mimořádného sucha.

Oleje a tuky do kanalizace nepatří

9.2. 8:53   Oleje a tuky do kanalizace nepatří, zanášejí kanalizační stoky a mohou způsobit ucpání. Odkládejte je do sběrného dvora, separovaného odpadu nebo alespoň v PET lahvi do směsného odpadu. více >>>