Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Řada oblíbených sanitárních armatur Schell Modus se rozšiřuje o nové výrobky pro umyvadlo a sprchu s ochranou proti opaření

Odolnost, funkčnost a dobrý poměr ceny a kvality, to jsou hlavní požadavky kladené na sanitární armatury do veřejných prostor. Výrobky řady Modus toto naplňují bezezbytku. Nové pákové termostatické baterie Modus EH-T jsou žhavou novinkou tradičního německého výrobce Schell.

V roce 2021 Schell uvedl na trh moderní elektronické baterie Modus E, jejich obchodní úspěch přivedl firemní vývojáře na myšlenku rozšířit nabídku armatur Modus o pákové termostatické baterie EH-T a uvést poprvé na trh dokonce i sprchovou verzi této armatury (obchodně značená Modus MD-T). Nové pákové termostatické armatury s ochrannou proti opaření jsou určeny pro veřejný a poloveřejný sektor, uplatní se tedy především ve školkách, školách, zdravotnických zařízeních, domech s pečovatelskou službou, zařízeních pro osoby s omezenou pohyblivostí, ale také fitness centrech a dalších vnitřních sportovištích. Jejich odolná konstrukce zaručující dlouholetý bezproblémový provoz je vhodná pro všechny prostory s náročným každodenním provozem.

Armatury Modus EH-T a MD-T jsou osazeny kartuší ThermoProtect, která se automaticky zablokuje při případném výpadku studené vody a zaručuje tak ochranu proti opaření. Pro běžné používání je teplota vody nastavena automaticky na 38°, a to i při maximálním otočení ovládací páky, přičemž ji lze zvýšit úpravou na kartuši maximálně na 43 °C. U sprchové armatury MD-T je navíc ochranná funkce pláštěm IsoBody, kdy se uživatel při manipulaci s baterií dotýká pouze plastu, který plně kryje mosazné tělo a nespálí se.


Jak je u výrobků tradiční německé firmy Schell dobrým a letitým zvykem, také u nových armatur Modus EH-T a MD-T se můžete spolehnout na použití těch nejkvalitnějších materiálů a skvělé dílenské zpracování s ceněnou visačkou „made in Germany“.

Nabídka armatur MODUS tak nyní uspokojí nejnáročnější zájemce se specifickými požadavky. Vybírat je možno z těchto zcela nových pákových armatur, nebo osvědčených moderních elektronických umyvadlových armatur v různých provedeních (stojánkové i nástěnné v různých délkách provedení). Samozřejmostí je možnost případné termické dezinfekce pro maximální hygienu pitné vody v sanitárních prostorách.

V dnešní době všeobecné snahy o šetření energie a vody je nasnadě, že se investice do těchto moderních úsporných armatur majitelům a provozovatelům veřejných a komerčních budov velmi rychle vrátí a vede ve výsledku k dlouhodobým úsporám.
Technický popis umyvadlové armatury Modus EH-T:

 • jednopáková baterie s termostatickou kartuší ThermoProtect
 • dvě provedení rukojeti: základní a designová
 • průtok: max. 5 l/min nezávisle na tlaku vody
 • možnost dodatečné montáže příslušenství SCHELL pro požadavky certifikace LEED/BREEAM
 • provozní tlak: 1,0–5,0 bar
 • materiál: rukojeť z tlakového zinkového odlitku, tělo z hygienicky nezávadné mosazi
 • povrch chrom
 • DPC Kč 3.850,00 bez DPH

Technický popis sprchové armatury Modus MD-T:

 • max. provozní teplota: 65 °C (pro termickou dezinfekci 80 °C, max. 10 min./den)
 • max. výstupní teplota: 38–43 °C (nastavitelná)
 • materiál: tělo z hygienicky nezávadné mosazi
 • povrch: chrom
 • DPC Kč 4.700,00 bez DPH
Veškeré další informace Vám poskytne:
Ing. Aleš Řezáč, obchodní zástupce Schell pro ČR: ales.rezac@schell.eu, tel. 602 754 712. Podrobnosti najdete také na stránkách www.schell.eu.


SCHELL GmbH & Co. KG
logo SCHELL GmbH & Co. KG

Firma SCHELL patří mezi hlavní světové výrobce armatur a instalační techniky. Nabízený sortiment se skládá z výrobků v oblasti jak rohových regulačních a připojovacích ventilů, tak armatur a splachovačů pro veřejný sektor.