Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Vintage styl jako záruka kvality

Datum: 27.11.2018 01:30  |  Organizace: LAUFEN CZ s.r.o.  |  Firemní zpráva

Společnost Roca se pyšní stoletou tradicí koupelnové keramiky, nábytku a vybavení. Za tu dobu představila spoustu výjimečných kolekcí, které se těšily velkému úspěchu. V letošním roce se značka rozhodla, že se vrátí k tradicím a představí novinkovou kolekci Carmen ve vintage stylu.

LAUFEN CZ s.r.o.
V Tůních 3/1637
120 00 Praha 2

tel.:+420 296 337 701
e-mail:
web:www.laufen.cz  www.jika.cz

A víte, co to znamená? Vintage znamená kvalitu, která časem zraje a získává na hodnotě. Je to prostě vše, co obstálo ve zkoušce času. A přesně takový je i design nové kolekce Carmen od společnosti Roca! Novinka je k vidění v pražské Prague Gallery v blízkosti náměstí I. P. Pavlova.

Kolekce představuje poctu jedné z nejimpozantnějších koupelen Roca ze 40. let. Carmen je jméno, které evokuje impozantnost, sebevědomí a vášeň. A přesně to vás i napadne při pohledu na kolekci nesoucí tento název. Vyniká především výrazným designem a ostrými hranami, které jsou typické pro 40. léta. Staví tím do kontrastu tradiční vzhled a nejnovější technologie, a právě proto v nabídce najdete vedle dobových kousků i technologické vychytávky.

Kolekce obsahuje jak umyvadla a toalety, tak i podumyvadlové a klasické skříňky v dobovém designu. Vaše koupelna se tak naplní duchem dřívějších časů a bude působit romantickým, ale zároveň smyslným dojmem. Také se můžete spolehnout na naprostou kvalitu výrobků, která je u koupelen Roca jistotou.

Novinka je k vidění v pražské Prague Gallery v blízkosti náměstí I. P. Pavlova.
Novinka je k vidění v pražské Prague Gallery v blízkosti náměstí I. P. Pavlova.
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk Související z oboru

Rozdíl mezi povodňovou mapou a stanoveným záplavovým územím

22.5.2019 | redakce podle informací MŽP
Povodňové mapy slouží pojistitelům jako primární zdroj pro tarifikaci rizika povodně a záplavy na území České republiky. Vodoprávním úřadem stanovená záplavová území jsou administrativně určená území, která mohou být při výskytu přirozené povodně dané doby opakování zaplavena vodou.

Sucho z pohledu terénního hydrogeologa

20.5.2019 | Mgr. Petr Nakládal
Informace o suchu v České republice jsou ve většině případů nadhodnocené, neakceptuje se přirozený chod klimatu a často se zkreslují data o podzemních vodách. Za některé projevy sucha si mohou lidé sami. Nejčastěji to bývá špatná práce při hloubení a vystrojování vrtů na vodu a tepelná čerpadla a antropogenní zásahy v krajině.

Zásoby pitné vody máme zajištěny, na krizové sucho jsme připraveni

18.5.2019 | redakce podle tiskové zprávy MŽP
Klíčovým bodem jednání Národní koalice pro boj se suchem začátkem května bylo zajištění zásobování domácností pitnou vodou, pokud začne docházet voda v povrchových i podzemních zdrojích v jednotlivých obcích.

Komentář ke Změně Z1 ČSN 75 5455 Výpočet vnitřních vodovodů

13.5.2019 | Ing. Jakub Vrána, Ph.D., Ústav TZB, Fakulta stavební VUT v Brně
Ve Změně Z1 ČSN 75 5455 jsou důležité úpravy příloh B, C a G, resp. nový vztah pro stanovení výpočtového průtoku v přívodním potrubí vnitřního vodovodu, výpočet délkové tepelné ztráty a příklad výpočtu vnitřního vodovodu.
Safírový potok, Jizerka, ilustrační obrázek, foto redakce

Připomínka výstavby vodárny v Káraném je dnes více než aktuální

12.5.2019 | Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce, Kryštof Drnek, historik PVK, a.s.
Jednou z vládou plánovaných a zmíněných staveb v rámci boje proti suchu je přivaděč Praha – Kladno. I proto se hodí ohlédnutí za třemi muži, kteří se podíleli začátkem 20. století na výstavbě vodárny v Káraném, která letos slaví 115. výročí od uvedení do provozu.

Témata 2019

Tabulky a výpočty

Partneři - Voda, kanalizace