Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

INO a VAL od společnosti Laufen: Minimalismus jako životní styl

Datum: 21.9.2018  |  Organizace: LAUFEN CZ s.r.o.  |  Firemní článek

Minimalismus je pojem, který je v poslední době často skloňován. Jeho hlavní myšlenkou je zjednodušit umělecké objekty do takové míry, aby dosáhly své zcela nepřikrášlené základní geometrické formy. V dnešní době však minimalismus není jen o umění, představuje nový životní styl, který oslovuje stále více lidí.

LAUFEN CZ s.r.o.
V Tůních 3/1637
120 00 Praha 2

tel.:+420 296 337 701
e-mail:
web:www.laufen.cz  www.jika.cz

Zahrnuje názor, že člověk toho potřebuje mnohem méně, než ve skutečnosti má. Minimalista investuje do kvality, protože mu není cizí udržitelnost. Chce si koupit kvalitní kousky, které mu vydrží roky a taky se o ně náležitě stará.

Tento styl se promítá do všech stránek života, a to včetně zařízení interiéru. Příznivci minimalismu jej udržují skromnější a vzdušnější tak, aby v něm nebyly zbytečné rušivé prvky. Nejinak je tomu i u koupelen, které lze v duchu minimalismu kompletně zařídit. Stačí vsadit na čisté linie, geometrické tvary a volit jen takové doplňky, které jsou opravdu nutné. Přesně pro minimalisty je i nová kolekce INO a VAL od LAUFEN, která se tímto stylem inspirovala. Minimalistická provedení těchto sérií vás naučí jednoduchosti a lehkosti. Všechny novinky i další koupelnové produkty jsou k vidění v Prague Gallery v blízkosti náměstí I. P. Pavlova.

INO: Francouzský minimalismus v podání Toana Nguyena

Kolekce INO využívá jedinečných vlastností materiálu SaphirKeramik, který umožňuje ztvárnění minimalismu v maximální možné míře. Díky němu vyniká tenkostěnná keramika elegantními liniemi a nízkou hmotností při zachování všech vlastností běžné keramiky.

V kolekci INO můžete najít umyvadlo s hladkou odkládací plochou, které je nenáročné na údržbu, a přitom je prakticky navrženo pro snadné používání. Mimo jiné kolekce zahrnuje i umyvadla pro uchycení na zeď o šířce 450 nebo 560 mm a umyvadlové mísy o velikosti 350 nebo 500 mm, které lze prakticky zabudovat do nábytku.

Samostatně stojící vana, která je vyrobená z materiálu Sentec, se pyšní integrovaným podhlavníkem, díky němuž si dopřejete dokonalý relax. Prostorná oválná vana, která je dostupná v rozměrech 1700x750 mm a 1800x800 mm má ideálně nízkou hmotnost a je vyrobena pouze z jedné vrstvy, odlité z jedné formy, což dokazuje minimalistický zevnějšek tohoto výrobku. Tato koupelnová keramika zbytečně nezatíží vaši koupelnu, ale naopak jí dodá na prostornosti a čistotě.

Novinky v kolekci VAL: Umyvadla, rimless klozety i bidet či vana

I kolekce Val využívá skvělých vlastností SapirKeramik, a to hlavně designového potenciálu, se kterým skvěle pracuje Konstantin Grcic z Mnichova. Jemné oblé tvary, tenké okraje a lehce strukturovaný povrch výrobků kolekce Val vás jistě okouzlí, stejně jako okouzlily mnoho odborníků.

Pokud máte rádi jednoduchost a prostornost, do vaší koupelny se bude hodit obdélníkové umyvadlo z kolekce Val, které lze snadno uchytit na zeď a nabízí se dokonce v šesti různých šířkách od 450 do 950 mm. Oblý vnitřek a jemně zakulacené rohy umyvadla vám dopřejí nevšední zážitek při každém mytí. Dalším mistrovským kouskem z kolekce Val je obdélníková asymetrická umyvadlová mísa a částečně vestavěné umyvadlo obohacené o integrovaný úložný prostor. Součástí kolekce jsou i odkládací misky z materiálu SaphirKeramik, které skvěle poslouží jako prostor pro vaše oblíbené mýdlo.

Atmosféru v koupelně podtrhne samostatně stojící vana, která skvěle ladí s umyvadly z kolekce. Její jednoduchost spočívající v oválném provedení vám umožní zkombinovat tento výrobek téměř s čímkoliv. I přes minimalistické pojetí je vana z kolekce Val mistrovským designerským kouskem.  Je vyrobena z jedné vrstvy a formy z jedinečného materiálu Sentec s robustním povrchem. Celková hmotnost vany je tak velice nízká.

Kolekci pak nově doplňují klozety s rimless technologií, která je velmi jednoduchá na údržbu a zajišťuje maximální hygienické podmínky. K dostání je jak v závěsné, tak stojící variantě.

 

Datum: 21.9.2018
Organizace: LAUFEN CZ s.r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2019

technická podpora výrobců

Partneři - Voda, kanalizace