Využití různých systémů pro hospodaření s dešťovou vodou ve světě

Datum: 25.1.2016  |  Organizace: ASIO NEW, spol. s r.o.  |  Firemní článek

Ať už pro vás hospodaření s  dešťovými vodami znamená příležitost nebo velký problém, společnost ASIO, spol. s r.o. nabízí výrobky pro snadné řešení obou situací. A o tom, že se jedná o řešení důmyslná, svědčí skutečnost, že se tyto výrobky, systémy a technologie dodávají po celém světě. Zároveň je vidět, kde všude lze tato zařízení využít – od rodinných domů po větší aplikace, jako jsou kancelářské budovy, výrobní objekty, hotely, kasárny, správní střediska, mateřské školky, apod.

ASIO NEW, spol. s r.o.
Kšírova 552/45
619 00 Brno

tel.:548 428 111
e-mail:
web:www.asio.cz

Afrika

Rodinný dům, Kapské Město, JAR

První plně automatická provozní a monitorovací jednotka s čerpadlem, ovládáním a s integrovaným automatickým doplňováním pitné vody AS-RAINMASTER Eco byla v jižní Africe instalována v rodinném domě v Kapském městě. V tomto krásném městě díky mediteránnímu podnebí nemrzne, proto mohou být nádrže nadzemní.

V rodinném domě jsou dešťové vody sbírány ze střechy o ploše 350 m2. Pomocí do U tvarovaných podzemních přívodních trubek jsou vody sváděny do akumulace o objemu 10 000 l. V akumulační nádrži je osazen samočisticí filtr pro dešťové vody AS-PURAIN. AS-RAINMASTER Eco pak řídí zásobování toalety, pračky a tří zahradních kohoutů. V tomto případě je tímto způsoben ušetřeno 50 % měsíční spotřeby pitné vody.

 Správní středisko v Kapském Městě, JAR

Při výstavbě nové správní budovy se Kapské město rozhodlo pro osazení zařízení AS-RAINMASTER F-40SC duplex. Inovativní a ekologicky orientovaní architekti se rozhodli pro instalaci systému AS-RAINMASTER Duplex na základě nízké spotřeby energie a spolehlivosti fungování systému. Potíže s nedostatkem pitné vody jsou v Jižní Africe pořád aktuální, takže zastupitelstvo chtělo jít využíváním vlastního ekologicky přátelského a trvale udržitelného zařízení příkladem obyvatelstvu. Dešťová voda je sbírána ze střešních ploch všech budov o celkové ploše cca 430 m2. Přes samočisticí filtr dešťové vody AS-PURAIN s vysokým stupněm účinnosti je voda odváděna do šesti 5000litrových cisteren. Voda se využívá pro splachování toalet a pisoárů v tříposchoďové budově. Je možné očekávat až 40% úsporu spotřeby pitné vody.
Radnice v Kapském Městě, JAR

Úřad, kam chodí obyvatelé platit za elektřinu a vodu, byl vybudován jako velmi ekologická stavba. Budova získala řadu ocenění za ekologický design – stěny jsou tvořeny pytli s pískem, využívá se solární i větrná energie, počítalo se pochopitelně i s využitím dešťových vod. Shromážděná dešťová voda se používá pro splachování toalet. Zpočátku docházelo k problémům s ventily u toalet, protože byly zanášeny nečistotami spláchnutými spolu s dešťovou vodu ze střechy. Proto je nyní dešťová voda filtrována přes externě namontovaný filtr AS-PURAIN 150 filtr, který zajišťuje, že se tyto nečistoty nedostanou dál do systému.
Evropa


Rodinný dům, okres Heinsberg, Německo

Rodinný dům manželů Heelových se nachází ve vesnice v okrese Heinsberg, tedy v západním Německu přímo na holandských hranicích. Ze střechy novostavby je sbírána voda pro splachování toalet, praní a zavlažování zahrady. Vše je spolehlivě řízeno zařízením AS-RAINMASTER Eco, které v případě nedostatku dešťové vody zařídí doplnění pitnou vodou z řádu.

 

Rodinný dům Christenových, Belgie

Dům Christenových v německy mluvící části východní Belgie byl budován jako energeticky úsporná dřevostavba. Zvláštní důraz byl kladen na výběr ekonomicky a ekologicky šetrných spotřebičů a zařízení. Proto je jasné, že ani zde nemůže chybět jednotka AS-RAINMATER Eco a filtr na dešťovou vodu AS-PURAIN.

 
Hotel Domus, Lucembursko

Hotel Domus leží v blízkosti historického centra města Luxemburg a nabízí elegantní atmosféru a vkusné zařízení jednotlivých pokojů a dalších prostor. Využívat dešťovou vodu umožňují tři akumulační nádrže, které shromažďují vodu svedenou ze střech budovy. S využitím dvou filtrů na dešťovou vodu AS-PURAIN jsou vody čištěny a díky jednotce AS-RAINMASTER Eco jsou jí zásobeny všechny vhodné spotřebiče v hotelu.


McDonaldˈs, Dortmund, Německo

McDonaldˈs je dnes celosvětově v čele prodeje rychlého občerstvení. V nově otevřené pobočce v Dortmundu (Kleyer Weg) byla instalovaná inteligentní zařízení na využití dešťových vod spolu s velkým zádržným systémem pro tyto vody. Dešťová voda ze splachů střech je předčištěna pomocí filtru AS-PURAIN DN 150 a je akumulována v betonové cisterně o objemu 10 m3. Využívá pro splachování WC. Z důvodu zajištění trvalého provozu je požadováno použití systému dvojitých čerpadel. Optimálním řešením je doplňavací jednotka AS-RAINMASTER Favorit Duplex – dvě vysoce kvalitní zařízení na dešťovou vodu s frekvenčním měničem a řídící jednotkou s bluetooth.

 
Kancelářská budova v Aachenu, Německo

Zařízení AS-RAINMASTER Favorit 40 pro využití dešťových vod rozvádí v této budově vodu ke splachování WC v rámci optimalizace spotřeby vody a energie.

Soustružnická dílna, Roetgen, Německo

Systém na dešťovou vodu AS-RAINMASTER slouží k chlazení a úpravě maziv pro soustruhy v soustružnické dílně, dále také pro splachování toalet.

Kasárny, Aachen, Německo

Systém na využití dešťových vod pro potřeby splachování toalet, zavlažování venkovních ploch a umývání automobilů.


Mateřská školka, Sterntaler, Německo

Zařízení bylo přestavěno v roce 2001. Ekologický prvek do tohoto prostředí přináší zařízení na využití dešťových vod pro splachování WC. Ovládání čerpadel a řízení procesu má na starost jednotka AS-RAINMASTER Favorit 20.

 

Nürburgring, Německo

Od roku 2009 existuje zábavní park na Nürburgringu, který nabízí svým návštěvníkům několik atrakcí souvisejících s motoristickým sportem. Pod arénou je nainstalována 250 m3 betonová nádrž pro sběr dešťové vody pro účely splachování toalet. Filtr AS-PURAIN DN400 zaručuje vysokou kvalitu vody s maximální účinností filtrace.

 
Škola v Kronberg im Taunus, Německo

Kronthal School, v centru Kronbergu, je základní škola s přípravnou třídou. V nové budově byl nainstalován systém pro sběr dešťové vody spolu s filtrem AS-PURAIN DN300. Voda slouží ke splachování toalet a pro zavlažování zahrad na školních pozemcích. Přístup k filtrované dešťové vodě vynikající kvality šetří školní peníze a zároveň učí děti, jak šetřit přírodní zdroje.

USA

Manheim Car Auction, Atlanta, USA

Dešťová voda je shromažďována ze střechy o ploše 3 720 m2 a je filtrována pomocí AS-PURAIN DN 300. Filtr je namontován uvnitř nádrže a spolu se skimmerem slouží i jako přepad. Voda z nádrže je používána pro mytí automobilů určených k prodeji. Voda se čerpá rychlostí 225 l/min do ohřívače vody. V závislosti na počasí systém ušetří odhadem až 3,8 mil. litrů vody ročně.

Další informace najdete na stránce http://www.asio.cz/cz/hospodareni-s-destovymi-vodami.

 

Datum: 25.1.2016
Organizace: ASIO NEW, spol. s r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Blogger  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Projekty 2017

Partneři - Voda, kanalizace

logo NICOLL ČR
logo WAVIN EKOPLASTIK
logo GRUNDFOS
logo AUSTRIA EMAIL
logo ASIO
logo MEA
 
 

Aktuální články na ESTAV.czZastupitelé schválili možnost větší zástavby na StrahověSkončila rekonstrukce historického objektu sklářské chalupy v Jizerských horáchDotace Dešťovka: Příjem žádostí bude spuštěn v pondělí 29. květnaPraha koupí za 1,4 milionu Kč pozemky pro stavbu cyklostezky