Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Výrobní závod ŠKODA Auto Kvasiny modernizuje areál, včetně ekologického odvodnění

Datum: 15.6.2018  |  Organizace: MEA Water Management s.r.o.  |  Firemní článek

Výrobní závod automobilů ŠKODA v obci Kvasiny prochází největší modernizací a rozšířením ve své historii. Jedním z požadavků při rozšiřování areálu bylo i zajištění odvodnění dešťových vod ze zpevněných ploch. MEA Projekční tým připravil pro oblast odstavných ploch v jižní části lokality technické řešení. Produktem, který zajišťuje předčištění vody od nebezpečných látek, je velkoprůtokový odlučovač ropných látek (ORL) MEA TECH z oceli. Vodu, která projde ORL systémem, je možné bezpečně vypouštět do vodotečí nebo do veřejné kanalizace.

MEA Water Management s.r.o.
Nad Primaskou 9
10000 Praha 10

tel.:841 111 128,
e-mail:
web:www.mea-odvodneni.cz

Kompaktní ocelová nádrž ve vstupní části obsahuje kalovou jímku, následně je umístěn koalescenční filtr a odlučovač ropných látek. Turbulentní proudění podporuje shromažďování jemných kapek lehkých kapalin v suspenzi s vodou a zvyšuje objem pro podporu flotace. Ropné látky plavající na povrchu se poté v pravidelných intervalech odsají. Velikost jednotlivých komor je dána maximálním průtokem, vypočteným z ošetřené plochy a intenzity deště a charakteru znečištění.

Instalace odlučovače ropných látek MEA DHCLB400AA bude dokončena na jaře 2018 zapojením sond na hlídání kalů a dalších kontrolních čidel. Odlučovač je navržen na průtok 400 l/s a byl pro rozšíření výrobního areálu zvolen v dlouhodobém horizontu pro svou snadnou a cenově efektivní údržbu.

Informace o odlučovačích ropných látek

 

Datum: 15.6.2018
Organizace: MEA Water Management s.r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích