Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Úklid v koupelně ulehčí speciální povrchová úprava i úložné prostory

Každý druh materiálu v koupelně je specifický svým složením, a proto je nutné k jeho údržbě přistupovat odlišně. Vodoodpudivé vlastnosti speciální povrchové úpravy keramiky výrazně šetří čas strávený úmorným čištěním koupelnové sanity. Úklid v koupelně usnadní také velmi praktické úložné prostory, které navíc poskytují dokonalý přehled o všech potřebných produktech a doplňcích.

Jak se s úklidem koupelny vypořádat co nejlépe?

Na špínu v koupelně a WC volte šetrné přípravky, které nepoškodí povrch sanity, ani vaši kůži a oči. K údržbě keramiky s běžnou povrchovou úpravou, tedy glazurou, postačí houbička, která odstraní i odolnější nečistoty. Z keramiky jsou nejčastěji vyrobeny umyvadla, toalety, bidety a urinály.

Vany se vyrábějí z akrylátu, oceli či litiny. „Litinové vany Roca jsou specifické velmi dobrou izolační schopností a neuvěřitelnou pevností. Máte u nich také jistotu, že vydrží mnohonásobně déle než ostatní materiály. Jejich cena přitom není nikterak vysoká, u většiny se dostanete na částku do 30 000 korun. K čištění litinové vany rozhodně nepoužívejte abrazivní prostředky, tedy tekuté či sypké čističe s pískem. Sice rychle působí, ale zásadním způsobem narušují povrchovou vrstvu a špína se pak snadněji zachycuje v pórech materiálu,“ uvádí František Pukýš, obchodní zástupce značky Laufen a Roca.

Speciální povrchová úprava pro snadný úklid

Jika Perla je speciální povrchová úprava, která se vyznačuje tím, že odpuzuje vodu a zabraňuje ulpívání prachu i vodního kamene. Při samotném úklidu se nedoporučuje využívat hrubších čističů, jelikož by došlo k narušení ochranného filmu, díky kterému se navíc na keramice neusazuje tolik nečistot.

Dokonale křišťálový vzhled si zaslouží i skleněné povrchy. Jika Perla Glass je povrchová úprava vanových zástěn, sprchových koutů a dveří. Díky ní se voda sbalí do kapiček, které s sebou odnášejí vodní kámen, nečistotu a mastnotu, jež většinou tvoří nevzhledné mapy na skleněných plochách.

Keramika Laufen díky povrchové úpravě LCC (Laufen Clean Coat) ušetří námahu při čištění a zároveň je vůči agresivním čisticím prostředkům vysoce odolná. Keramika má díky tomu schopnost zůstat po dlouhá léta stejně lesklá, jako když jste ji pořídili. Velkou výhodou LCC je, že dokáže zabránit usazování vodního kamene, nečistot i bakterií. S tímto hladkým, snadno udržovatelným povrchem glazury odpovídá keramika nejvyšším hygienickým požadavkům.

Úložné prostory zajistí pořádek

Pokud jste typ člověka, který v koupelně potřebuje mít po ruce nepřeberné množství produktů a doplňků, je určitě praktické pořídit si velké úložné prostory.

Roca Prisma
Roca Prisma

Kolekce Roca Prisma pro perfektní ukládání v koupelně nabízí skříňky pod umyvadlo ve variantě s jedním nebo se dvěma šuplíky, které navíc skrývají dodatečnou vnitřní zásuvku na drobné doplňky. Šuplíky jsou plně vysouvatelné, což umožňuje lépe daný prostor využít a k uloženým věcem se snadno dostat. Nábytek je možné pořídit v bílém, šedém nebo dřevěném designu.

 
Laufen INO podumyvadlová skříňka
Laufen INO podumyvadlová skříňka
Laufen Pro
Laufen Pro

Luxusní kolekce Laufen INO, vyrobena pomocí technologie SaphirKeramik, kromě sanitární keramiky nezapomíná ani na koupelnový nábytek, který vizuálně i funkčně doplňuje celý set. Zlatým hřebem je skříňka pod umyvadlo s ultra tenkými dvířky z pravé dřevěné dýhy nebo lesklého hliníku, jejichž zakončení přesahuje přes strany a vytváří tak dojem jednoho kusu bez viditelného otevírání. Váš úložný prostor se tak stává v podstatě neviditelným.

 
Jika Cubito
Jika Cubito

Série Jika Cubito je charakteristická jednoduchými tvary a důmyslným systémem otevírání využívající funkci push to open (otevření pouhým zatlačením). Řada koupelnového nábytku Cubito se vyznačuje přímočarou geometrií dokonale zpracovanou na kvalitních materiálech. Tento koupelnový nábytek skýtá široké možnosti v kombinování různých typů skříněk a vzorů, např. tmavá borovice, dub či elegantní bílá.

 
Olymp Deep
Olymp Deep

Kolekce Olymp Deep se vyznačuje téměř dokonalým souzněním s přírodou. Pro větší přehled má plně výsuvná umyvadlová skříňka s nerezovou úchytkou vnitřní uspořádání rozdělené na dvě části. Zrcadlové skříňky pak disponují vnitřními poličkami a vysoké skříňky nejlépe poslouží k uložení ručníků a dalších maličkostí, které je dobré mít v koupelně při ruce.