Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Odvodnění ploch nové haly výrobce kosmetiky v Brněnském kraji

Datum: 16.4.2018  |  Organizace: MEA Water Management s.r.o.  |  Firemní článek

Na podzim roku 2017 byla dokončena výstavba nové výrobní, skladovací a expediční haly výrobce přírodní kosmetiky a doplňků stravy Topvet v obci Kuřim. Součástí projekčních i stavebních prací bylo vyřešení retence a odvodnění dešťových vod ze střech a zpevněných ploch.

MEA Water Management s.r.o.
Nad Primaskou 9
10000 Praha 10

tel.:841 111 128,
e-mail:
web:www.mea-odvodneni.cz

Součástí systému bylo navržení variabilní vsakovací galerie MEA X-BOX, systém předčištění vod od nebezpečných látek pomocí ORL (odlučovače ropných látek) a nerezového regulátoru průtoku, včetně šachet. Celá instalace retenčního a odvodňovacího systému trvala přibližně 3 dny.

Vodu, která projde ORL systémem, je možné bezpečně vypouštět do vodotečí nebo do veřejné kanalizace. Turbulentní proudění podporuje shromažďování jemných kapek lehkých kapalin v suspenzi s vodou a zvyšuje objem pro podporu flotace. Ropné látky plavající na povrchu se poté v pravidelných intervalech odsají. Velikost jednotlivých komor je dána maximálním průtokem, vypočteným z ošetřené plochy a intenzity deště a charakteru znečištění.

Zadržení dešťové vody a její vsáknutí do půdy je řešeno vsakovací galerií s nosností přes 600 kN/m2. Vydrží tedy i pojezd nákladních vozidel a působení tlaků od zeminy. Možnost sestavy bloků ve výškách od 100 mm po 600 mm dává stavitelům možnost vypořádat se s terénními nerovnostmi i menší disponibilní plochou.
Informace o odlučovačích ropných látek najdete zde.
Informace o vsakovacích galeriích MEA najdete zde.

 

Datum: 16.4.2018
Organizace: MEA Water Management s.r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích