Efektivní hospodaření s dešťovou vodou?

Datum: 11.9.2017  |  Organizace: MEA Water Management s.r.o.  |  Firemní článek

S končícím horkým a suchým létem se většina majitelů zahrad těší na deštivý podzim. Půda nutně potřebuje závlahu a je dobré se včas připravit na správné hospodaření s dešťovou vodou. Jak co nejdéle udržet vodu na pozemku a nenechat jí jen volně protéct?

MEA Water Management s.r.o.
Nad Primaskou 9
10000 Praha 10

tel.:841 111 128,
e-mail:
web:www.ronn.cz  www.mea-odvodneni.cz

Vodu je třeba zachytit, předčistit, akumulovat, využít a nakonec vrátit zpět do půdy, nebo-li nechat vsáknout.

Pro zachycení a akumulaci vod je možné použít nádrže podzemní nebo nadzemní (sloupové a nástěnné).

Existuje také zcela unikátní systém pro čištění dešťových vod, odvodňovací žlab a čištění v jednom MEA Clean. Systém MEA Clean je založen na víceúrovňovém filtračním substrátu, který čistí vodu od olejových a ropných látek a těžkých kovů. Účinnost systému je větší než 99% při životnosti 20 až 25 let.

Pro získání dostatečné vláhy do půdy je ideální využít podzemních instalací vsakovacích bloků, ze kterých se sestavují celé podzemní vsakovací galerie. Voda se při dešti akumuluje a následně vsakuje do podloží.

Návrh bloků také závisí na požadované únosnosti nebo výšce podzemní vody. Některé vsakovací bloky mají nosnost až 600 kN/m2, což spolehlivě unese i nákladní auto, které pojíždí po povrchu.

Více informací o komplexním hospodaření s dešťovou vodou najdete zde.


 

Datum: 11.9.2017
Organizace: MEA Water Management s.r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2018

Partneři - Voda, kanalizace

logo ASIO
logo WAVIN EKOPLASTIK
logo MEA
logo NICOLL ČR
logo RAYCHEM
logo WILO
 
 

Aktuální články na ESTAV.czPražští radní podpořili zbourání Libeňského mostu, schválit záměr musí zastupitelstvoProč se bránit výskytu tepelných mostů? Mohou způsobit i plísně. Jsou i další důvodyPardubice dojednaly odkup pozemků pro autobusový terminálVystrojený vrt kolektorem je jednou z nejdůležitějších částí systému XI.