Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Výhody nízkého bazénového zastřešení vás učarují

Datum: 14.12.2018 4:20  |  Organizace: ALUPO s.r.o.  |  Firemní zpráva

Zastřešení bazénu může mít mnoho podob, nízká varianta však zaručuje nejen snadnou údržbu, ale také dokonalé splynutí s okolím i celkovým designem vaší zahrady.

ALUPO s.r.o.
Pražská 2458/3
678 01 Blansko

tel.:+420 515 157 005, +420 777 848 432
e-mail:
web:www.alupo.cz

Výhody nízkého bazénového zastřešení vás učarují

Bazénové zastřešení může mít mnoho podob, nízká varianta však zaručuje nejen snadnou údržbu, ale také dokonalé splynutí s okolím i celkovým designem vaší zahrady. Svou přítomností totiž zastřešení nikterak nenaruší estetický vzhled zahrady.  

Jednoduchý styl, který prodlouží koupací sezónu

Nízké a tedy nepodchozí bazénové zastřešení je skvělé především pro svůj jednoduchý design, který žádnou robustní konstrukcí nenarušuje ráz žádné zahrady. Hlavní výhodou nízkého zastřešení je nejen prodloužení koupací sezóny, úspora provozních nákladů, ochrana vody před nečistotami, ale i vyšší teplota vody v bazénu. Hlavní roli také hraje bezpečnost – nízké zastřešení bazénu nenaruší ráz zahrady, přesto ochrání děti, domácí mazlíčky i vás samotné před nechtěným pádem do bazénu. Nízké bazénové zastřešení také můžete zcela uzamknout a vybírat i z více variant barvy profilu či typu zasklení.  

Pro koho je nízké bazénové zastřešení?

Samozřejmě pro ty, kteří si chtějí užít koupací sezónu naplno. Ale také pro všechny majitele bazénů, kteří nechtějí svou zahradu esteticky znehodnotit robustní a příliš nápadnou konstrukcí jiných typů zastřešení. Nízké zastřešení bazénu je také ideální na menší zahrady, kterým neubere nic z jejich malebného kouzla. Upřít se nízkému zastřešení nedá ani výhoda snadnější údržby, a to i v zimních měsících, kdy ze zastřešení mnohem pohodlněji shrnete sníh. Nízké zastřešení je také staticky odolnější vůči větru a zmíněnému sněhu, vyniká snadnou montáží a také nižší pořizovací cenou.
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Aktuální jednání o státní podpoře opatření proti suchu

17.2.2019 | Ministerstvo životního prostředí
Pro boj se suchem je klíčová i adaptace na sucho a připravenost státu na krizové situace. Ministr životního prostředí proto svolal na 2. jednání odborníky z Národní koalice pro boj se suchem.

50 % mělkých vrtů stále vykazuje stav silného až mimořádného sucha

16.2.2019 | redakce podle tiskové zprávy MŽP
Sněhová pokrývka postupně doplňuje nejenom přehrady, ale i stavy podzemních vod, přesto 21 % území ČR je stále postiženo půdním suchem a 50  % mělkých vrtů stále vykazuje stav silného až mimořádného sucha.

Oleje a tuky do kanalizace nepatří

9.2. 8:53   Oleje a tuky do kanalizace nepatří, zanášejí kanalizační stoky a mohou způsobit ucpání. Odkládejte je do sběrného dvora, separovaného odpadu nebo alespoň v PET lahvi do směsného odpadu. více >>>
WC na archeologickém nalezišti Bulla Regia, Tunisko, foto D.Kopačková, redakce

Historie instalatérského oboru

5.2.2019 | Ing. Jakub Vrána, Ph.D., Ústav TZB, Fakulta stavební VUT v Brně
Předchůdci instalatérů byli sekerníci, vodáci a studnaři zabývající se stavbou mlýnů a vodních děl, dále pak i zvonaři a kameníci. První instalatéři začali v zahraničí působit už před rokem 1850. Do Českých zemí přišli první instalatéři z Německa v souvislosti s budováním plynovodů.

Optimalizace návrhových parametrů ČOV v obcích do 2000 EO

4.2.2019 | Ing. Petr Hluštík, Ph.D., Vysoké učení technické v Brně, Fakulta stavební, Ústav technických zařízení budov,
Článek se zabývá optimalizací návrhových parametrů produkce odpadní vody a specifické produkce znečištění u čistíren odpadních vod do 2000 EO. Stanovení redukce znečištění není v normách blíže definováno, nejsou definovány návrhové hodnoty pro různé systémy odkanalizování.

Témata 2019

Tabulky a výpočty

Partneři - Voda, kanalizace