Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

5 důvodů, proč zastřešit bazén

Datum: 11.9.2018 4:24  |  Organizace: ALUPO s.r.o.  |  Firemní zpráva

Milujete vodní radovánky v soukromí vlastní zahrady a vůbec se vám ještě nechce pro letošní rok rozloučit se s koupací sezónou?

ALUPO s.r.o.
Pražská 2458/3
678 01 Blansko

tel.:+420 515 157 005, +420 777 848 432
e-mail:
web:www.alupo.cz

5 důvodů, proč zastřešit bazén

Léto se sice pomalu chýlí ke konci, vy si však chytře a rafinovaně můžete prodloužit radost z vlastního bazénu díky jeho zastřešení. A i v čase horkých letních dní oceníte kvalitní bazénové zastřešení! Pět jeho největších předností vám dnes přinášíme.

1. Koupání bez ohledu na počasí

  A dokonce i denní dobu! Díky zastřešení bazénu si totiž relaxaci ve vlastním bazénu můžete dopřát, i když je venku zataženo, prší či je chladnější počasí. Dopřát si svých pár temp můžete i v nočních hodinách, kdy v nekrytém bazénu klesne teplota klidně o několik stupňů. Zastřešení bazénu zkrátka nepřízeň počasí udrží venku, zatímco uvnitř bude příjemně teplo.  

2. Ulehčíte si péči o čistotu vody

  Je až k neuvěření, jak je bazén velkým lákadlem pro rozmanité druhy hmyzu, které umí bazén pěkně zaneřádit, stejně jako prach, drobné i větší nečistoty či listy ze stromů. Pokud si však pořídíte zastřešení bazénu, rázem máte po starosti. Bazénová síťka si konečně taky občas odpočine, ušetříte za nákup bazénové chemie a vy budete moci prodloužit intervaly mezi čištěním. Ušetřený čas tak můžete trávit relaxací právě v nádherně čistém bazénu.  

3. Ušetříte za ohřev vody

  Pokud máte rádi příjemně teplou vodu v zahradním bazénu a nechcete čekat několik dní na to, až sluníčko odvede svou práci a bazén vám vyhřeje, jistě zvažujete nákup některého z mnoha modelů ohřevu vody v bazénu. Zastřešení bazénu velmi výrazně snižuje náklady na vynaloženou energii právě k ohřevu vody – navíc brání jejímu ochlazování během noci či v chladnějších dnech. Nyní si navíc rozmanité typy zastřešení za atraktivní ceny můžete vybrat na www.alupo.cz.  

4. Zvýšení bezpečnosti i soukromí

  Díky zastřešení bazénu jištěné zámkem totiž nehrozí, že by váš bazén použil někdo bez vašeho vědomí. Především je však zastřešení, kromě neustálého dohledu dospělých, také jediným stoprocentním řešením, jak zabránit náhodnému pádu dětí či domácích mazlíčků do bazénu. Při koupání v bazénu doplněném o zastřešení navíc uvnitř můžete řádit s dětmi či jako děti a ostatní osoby sedící venku u bazénu neohrozíte ani kapičkou šplouchající vody a dokonce ani nadměrným hlukem.  

5. Prodloužení koupací sezóny až na sedm měsíců

  Zastřešení bazénu se totiž umí bravurně postarat o zlepšení mikroklima v bazénu a voda je tak uvnitř teplá, i když už venku vládne babí léto. Kvalitní bazénové zastřešení udrží teplo uvnitř a pořídíte-li si navíc i praktický ohřev vody, váš komfort koupání v zahradním bazénu se neomezí jen na léto, ale skutečně se z léta prodlouží od jara až do podzimu.
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Dimenzovanie splaškových odpadových potrubí

17.9.2018 | doc. Ing. Jana Peráčková, PhD., Stavebná fakulta, STU Bratislava
Uvedený návrh a technické riešenia odpadového potrubia splaškovej vody sú odporúčané na základe požiadaviek EN 12056-2 a experimentálnych meraní hydraulických pomerov v potrubí. Jednotlivé úpravy pri zalomení potrubia sú obsahom národných noriem, napr. STN 73 6760, ČSN 75 6760 a DIN 1986-100, ktoré musia byť v súlade s EN 12056-2.

Nedostatek vody, měření vody ze studní a opatření proti suchu

15.9.2018 | redakce
Začátkem srpna 2018 vysílala ČT24 rozhovor s Pavlem Punčochářem, z MZE a Janem Zahradníkem z PS PČR. Část rozhovoru navazuje na dřívější prohlášení ministra Brabce, že voda ve studni je státu.
diskuse: 1 příspěvek, 18.09.2018 12:49

Ekonomické porovnání čistírny odpadních vod a žumpy, aktualizace

15.9.2018 | Rostislav Hellstein ml., Hellstein spol. s r.o.
Každý stavebník rodinného domu nebo rekreačního objektu musí před započetím výstavby nebo rekonstrukce přemýšlet nad tím, jakým způsobem bude probíhat likvidace odpadní vody. Rozhodování bývá náročné, hraje v něm roli mnoho faktorů, např. frekvence obydlenosti daného objektu, počet členů domácnosti. Modelové příklady vycházejí z následujících předpokladů: objekt obývá čtyřčlenná rodina, ČOV je instalována 10 m od objektu a výkopové práce zajišťuje investor.

Systém šedé vody po půl roce provozu – spokojenost obyvatel a finanční úspora téměř 50 tisíc korun

9.9.2018
Bytový dům Botanica K 3,4 se stal prvním rezidenčním domem v Česku, ve kterém byl úspěšně zprovozněn systém na využití šedých vod. Jeho obyvatelé mohou být spokojeni. Za půl roku se jim podařilo ušetřit 550 m3 pitné vody. Výsledky průzkumu spokojenosti obyvatel domu navíc ukázaly, že více než tři čtvrtiny respondentů považují systém využívání šedé vody za velmi pozitivní či vyhovující.

Ministr Brabec svolal na Úřad vlády odborníky na boj se suchem

6.9.2018 | redakce dle tiskové zprávy MŽP ČR
Národní tým řeší kroky státní správy, samosprávy, ale i soukromého sektoru v boji se suchem. Jde o zásobování pitnou vodou, šetrnější hospodaření s vodou v průmyslu a změny stavební legislativy. Dále řeší zasakování a zadržování vody ve městech i v obcích, adaptaci budov a efekt tepelných ostrovů.
diskuse: 1 příspěvek, 10.09.2018 07:59

Témata 2018

Tipy pro projektanty

Tabulky a výpočty

Partneři - Voda, kanalizace