Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

5 důvodů, proč zastřešit bazén

Datum: 11.9.2018 4:24  |  Organizace: ALUPO s.r.o.  |  Firemní zpráva

Milujete vodní radovánky v soukromí vlastní zahrady a vůbec se vám ještě nechce pro letošní rok rozloučit se s koupací sezónou?

ALUPO s.r.o.
Pražská 2458/3
678 01 Blansko

tel.:+420 515 157 005, +420 777 848 432
e-mail:
web:www.alupo.cz

5 důvodů, proč zastřešit bazén

Léto se sice pomalu chýlí ke konci, vy si však chytře a rafinovaně můžete prodloužit radost z vlastního bazénu díky jeho zastřešení. A i v čase horkých letních dní oceníte kvalitní bazénové zastřešení! Pět jeho největších předností vám dnes přinášíme.

1. Koupání bez ohledu na počasí

  A dokonce i denní dobu! Díky zastřešení bazénu si totiž relaxaci ve vlastním bazénu můžete dopřát, i když je venku zataženo, prší či je chladnější počasí. Dopřát si svých pár temp můžete i v nočních hodinách, kdy v nekrytém bazénu klesne teplota klidně o několik stupňů. Zastřešení bazénu zkrátka nepřízeň počasí udrží venku, zatímco uvnitř bude příjemně teplo.  

2. Ulehčíte si péči o čistotu vody

  Je až k neuvěření, jak je bazén velkým lákadlem pro rozmanité druhy hmyzu, které umí bazén pěkně zaneřádit, stejně jako prach, drobné i větší nečistoty či listy ze stromů. Pokud si však pořídíte zastřešení bazénu, rázem máte po starosti. Bazénová síťka si konečně taky občas odpočine, ušetříte za nákup bazénové chemie a vy budete moci prodloužit intervaly mezi čištěním. Ušetřený čas tak můžete trávit relaxací právě v nádherně čistém bazénu.  

3. Ušetříte za ohřev vody

  Pokud máte rádi příjemně teplou vodu v zahradním bazénu a nechcete čekat několik dní na to, až sluníčko odvede svou práci a bazén vám vyhřeje, jistě zvažujete nákup některého z mnoha modelů ohřevu vody v bazénu. Zastřešení bazénu velmi výrazně snižuje náklady na vynaloženou energii právě k ohřevu vody – navíc brání jejímu ochlazování během noci či v chladnějších dnech. Nyní si navíc rozmanité typy zastřešení za atraktivní ceny můžete vybrat na www.alupo.cz.  

4. Zvýšení bezpečnosti i soukromí

  Díky zastřešení bazénu jištěné zámkem totiž nehrozí, že by váš bazén použil někdo bez vašeho vědomí. Především je však zastřešení, kromě neustálého dohledu dospělých, také jediným stoprocentním řešením, jak zabránit náhodnému pádu dětí či domácích mazlíčků do bazénu. Při koupání v bazénu doplněném o zastřešení navíc uvnitř můžete řádit s dětmi či jako děti a ostatní osoby sedící venku u bazénu neohrozíte ani kapičkou šplouchající vody a dokonce ani nadměrným hlukem.  

5. Prodloužení koupací sezóny až na sedm měsíců

  Zastřešení bazénu se totiž umí bravurně postarat o zlepšení mikroklima v bazénu a voda je tak uvnitř teplá, i když už venku vládne babí léto. Kvalitní bazénové zastřešení udrží teplo uvnitř a pořídíte-li si navíc i praktický ohřev vody, váš komfort koupání v zahradním bazénu se neomezí jen na léto, ale skutečně se z léta prodlouží od jara až do podzimu.
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk 


Související z oboru

Duben má nakročeno k rekordnímu suchu

17.4. 11:58   Letošní duben v Česku by podle meteorologů mohl být rekordně suchý. Nasvědčují tomu údaje o množství srážek v prvních dvou týdnech měsíce a aktuální vývoj počasí. více >>>

Legionella: ukrývá se uvnitř buněk, přesto má svá slabá místa

15.4.2019 | Michal Třeška, EuroClean s.r.o.
V našich podmínkách se k inaktivaci legionell používá oxid chloričitý (chlordioxid). Jeho výhodou je, že spolehlivě účinkuje za velkého rozsahu hodnot pH. Dokonce ničí i hůře přístupné mikroorganismy v biofilmech – viry, řasy a spory hub.

Do obcí míří peníze na pitnou vodu, elektromobily i šetrné veřejné osvětlení

12.4.2019 | Ministerstvo životního prostředí
Ministr životního prostředí schválil investice pro zlepšení kvality života obyvatel v obcích obcí v souhrnné výši 366 milionů korun prostřednictvím 174 projektů z Národního programu Životní prostředí. Nejvyšší částku, téměř 100 milionů korun, si mezi sebou rozdělí přes 70 obcí ležících na území národních parků. Významná finanční pomoc putuje také na rekonstrukci veřejného osvětlení nebo pořízení ekologických vozů.
diskuse: 3 příspěvky, poslední 18.04.2019 20:14

Pozvánka na odborný seminář Novinky ve zdravotní technice 2019

10.4.2019 | STP - Společnost pro techniku prostředí
Změny ve výpočtu vnitřních vodovodů, nová metoda stanovení objemu zásobníkového ohřívače nebo zásobníku teplé vody a novinky v energetické náročnosti z pohledu teplé vody, nová evropská norma v oblasti hospodaření se srážkovou vodou a novinky v oboru. Jste srdečně zváni, členové STP zdarma.
Izolace potrubí, ilustrační obrázek, zdroj ČOI

ČOI kontrolovala izolaci na potrubí

6.4.2019 | redakce
ČOI zkontrolovala celkem čtyři typy výrobků. Chybělo prohlášení o vlastnostech, označení CE, označení identifikačními údaji a údaji o výrobci, na štítku nebyly uvedeny deklarované vlastnosti výrobku a jejich úrovně.
diskuse: 1 příspěvek, 06.04.2019 09:44

Témata 2019

Tabulky a výpočty

Partneři - Voda, kanalizace