Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Je lepší zastřešit bazén dočasně, anebo natrvalo?

Datum: 9.10.2018 4:16  |  Organizace: ALUPO s.r.o.  |  Firemní zpráva

V dnešní době už má kde kdo na zahradě bazén, protože je cenově dostupný. Ušetříte díky němu doslova tisíce za vstupy na koupaliště.

ALUPO s.r.o.
Pražská 2458/3
678 01 Blansko

tel.:+420 515 157 005, +420 777 848 432
e-mail:
web:www.alupo.cz

Je lepší zastřešit bazén dočasně, anebo natrvalo?

Investice do bazénu není samozřejmě otázka pár stovek, proto je jasné, že si lidé chtějí koupací sezónu prodloužit. Jak to udělat? Stačí si pořídit bazénové zakrytí.

Jaké zakrytí bazénu vybrat?

Pevné zastřešení bazénu je cenově vyšší, ale komfortní. Dočasná forma zajistí potřebné pohodlí během koupání, ale nemá tak dlouhou životnost. Nejlevnější možností jsou bazénové plachty. Chrání ho před nečistotami, sněhem a mrazem. K negativům lze zařadit špatnou izolaci tepla, nízkou životnost.

Proč trvalé zastřešení?

Zabudované bazénové kryty jsou moderní, designové a kvalitní. Posuvná konstrukce s pevným hliníkovým základem může mít libovolnou výšku. Kryt je složen hned z několika částí, které se posouvají po kolejnicích. Zastřešení lze odsunout či ponechat na svém místě. K dalším negativům patří vysoká cena a potřeba instalace odborníky.

Bazén pod mobilním přístřeškem

Pokud prahnete po prodloužení koupací sezóny, ale nehodláte investovat desítky tisíc do trvalého zastřešení, padne vám do oka mobilní varianta. Ochrání vodu před nečistotami, a dokonce ji pěkně ohřeje. Ať už se rozhodnete pro dočasné či trvalé zakrytí bazénu, prodloužíte si koupání, zamezíte znečištění vody a snížíte spotřebu bazénové chemie.
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 

Mohlo by vás také zajímat
Související z oboru

Dunaj ©  ARochau - Fotolia.com

Kanál Dunaj-Odra-Labe bude ekonomicky efektivní, uvádí studie

20.10. 08.00   Projekt vodního kanálu Dunaj-Odra-Labe je podle ministerstva dopravy ekonomicky efektivní. Jako výhodné se jeví především propojení Dunaje s Odrou. Vyplývá to ze studie, kterou úřad připravoval. více >>>

Záruka na vrtané studny

11.10. 7:51   Podle §646 občanského zákoníku č. 40/1964 Sb. se na vrtané studny vztahovala stavební záruka 3 roky. Podle nového občanského zákoníku je to jinak. více >>>

Vzdálenost studny od zdrojů možného znečištění

10.10. 1:14   Nejmenší vzdálenost studny od zdrojů možného znečištění je stanovena podle druhu možného zdroje znečištění samostatně pro málo prostupné prostředí a pro prostupné prostředí. více >>>
Ilustrační obrázek, foto redakce

Revize rámcové směrnice o vodě – diskuse evropských odborníků na vodu

9.10.2018 | redakce
V současné době, dle schváleného plánu prací na období 2016 – 2018, má struktura implementace směrnice 5 tematických skupin: chemické látky ve vodním prostředí, podzemní vody, povodňová ochrana a oblast správy dat a reportingu.

Dešťovka – změny v programu

26.9.2018 | redakce
Až 55 tisíc Kč na zachytávání dešťové vody pro zalévání zahrady získají od 1. října 2018 domácnosti z celé ČR, nejen ty z úředně vyhlášených suchých oblastí. Nově se program Dešťovka také otevírá i lidem, kteří trvale žijí v rekreačních objektech.

Témata 2018

Tipy pro projektanty

Tabulky a výpočty

Partneři - Voda, kanalizace

 
 

14.11.2018 konference TZB-info o bytových domech

Připravujete rekonstrukci bytového domu, děláte PENB nebo audit? Jak na úspory za energie a zhodnocení domu? Unikátní publikace pro účastníky. Těšíme se na vás v Praze.

Program a přihláška