Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Je lepší zastřešit bazén dočasně, anebo natrvalo?

Datum: 9.10.2018 4:16  |  Organizace: ALUPO s.r.o.  |  Firemní zpráva

V dnešní době už má kde kdo na zahradě bazén, protože je cenově dostupný. Ušetříte díky němu doslova tisíce za vstupy na koupaliště.

ALUPO s.r.o.
Pražská 2458/3
678 01 Blansko

tel.:+420 515 157 005, +420 777 848 432
e-mail:
web:www.alupo.cz

Je lepší zastřešit bazén dočasně, anebo natrvalo?

Investice do bazénu není samozřejmě otázka pár stovek, proto je jasné, že si lidé chtějí koupací sezónu prodloužit. Jak to udělat? Stačí si pořídit bazénové zakrytí.

Jaké zakrytí bazénu vybrat?

Pevné zastřešení bazénu je cenově vyšší, ale komfortní. Dočasná forma zajistí potřebné pohodlí během koupání, ale nemá tak dlouhou životnost. Nejlevnější možností jsou bazénové plachty. Chrání ho před nečistotami, sněhem a mrazem. K negativům lze zařadit špatnou izolaci tepla, nízkou životnost.

Proč trvalé zastřešení?

Zabudované bazénové kryty jsou moderní, designové a kvalitní. Posuvná konstrukce s pevným hliníkovým základem může mít libovolnou výšku. Kryt je složen hned z několika částí, které se posouvají po kolejnicích. Zastřešení lze odsunout či ponechat na svém místě. K dalším negativům patří vysoká cena a potřeba instalace odborníky.

Bazén pod mobilním přístřeškem

Pokud prahnete po prodloužení koupací sezóny, ale nehodláte investovat desítky tisíc do trvalého zastřešení, padne vám do oka mobilní varianta. Ochrání vodu před nečistotami, a dokonce ji pěkně ohřeje. Ať už se rozhodnete pro dočasné či trvalé zakrytí bazénu, prodloužíte si koupání, zamezíte znečištění vody a snížíte spotřebu bazénové chemie.
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 

Mohlo by vás také zajímat
Související z oboru

Cenou za odsolování je přebytek solanky

20.2.2019 | Carolyn Fortuna, Clean Technica.com, překlad: Petra Šrubařová
Odsolování je jednou z cest, jak získat dostatek pitné vody v jinak suchých oblastech. Jeho hlavním negativem je nadbytek odpadní solanky.

Česká asociace hydrogeologů připomínkovala novelu vodního zákona

18.2.2019 | RNDr. Petr Čížek, Česká asociace hydrogeologů (ČAH), Vlastimil Růžička, redakce
Letité spory jsou často u studní, které provádějí na počkání bez stavebního povolení a bez účasti geologa mnozí vrtaři. Česká asociace hydrogeologů (ČAH) připomínkuje připravovanou novelu vodního zákona zaměřenou na boj proti suchu.

Aktuální jednání o státní podpoře opatření proti suchu

17.2.2019 | Ministerstvo životního prostředí
Pro boj se suchem je klíčová i adaptace na sucho a připravenost státu na krizové situace. Ministr životního prostředí proto svolal na 2. jednání odborníky z Národní koalice pro boj se suchem.

50 % mělkých vrtů stále vykazuje stav silného až mimořádného sucha

16.2.2019 | redakce podle tiskové zprávy MŽP
Sněhová pokrývka postupně doplňuje nejenom přehrady, ale i stavy podzemních vod, přesto 21 % území ČR je stále postiženo půdním suchem a 50  % mělkých vrtů stále vykazuje stav silného až mimořádného sucha.

Oleje a tuky do kanalizace nepatří

9.2. 8:53   Oleje a tuky do kanalizace nepatří, zanášejí kanalizační stoky a mohou způsobit ucpání. Odkládejte je do sběrného dvora, separovaného odpadu nebo alespoň v PET lahvi do směsného odpadu. více >>>