Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Je lepší zastřešit bazén dočasně, anebo natrvalo?

Datum: 9.10.2018 4:16  |  Organizace: ALUPO s.r.o.  |  Firemní zpráva

V dnešní době už má kde kdo na zahradě bazén, protože je cenově dostupný. Ušetříte díky němu doslova tisíce za vstupy na koupaliště.

ALUPO s.r.o.
Pražská 2458/3
678 01 Blansko

tel.:+420 515 157 005, +420 777 848 432
e-mail:
web:www.alupo.cz

Je lepší zastřešit bazén dočasně, anebo natrvalo?

Investice do bazénu není samozřejmě otázka pár stovek, proto je jasné, že si lidé chtějí koupací sezónu prodloužit. Jak to udělat? Stačí si pořídit bazénové zakrytí.

Jaké zakrytí bazénu vybrat?

Pevné zastřešení bazénu je cenově vyšší, ale komfortní. Dočasná forma zajistí potřebné pohodlí během koupání, ale nemá tak dlouhou životnost. Nejlevnější možností jsou bazénové plachty. Chrání ho před nečistotami, sněhem a mrazem. K negativům lze zařadit špatnou izolaci tepla, nízkou životnost.

Proč trvalé zastřešení?

Zabudované bazénové kryty jsou moderní, designové a kvalitní. Posuvná konstrukce s pevným hliníkovým základem může mít libovolnou výšku. Kryt je složen hned z několika částí, které se posouvají po kolejnicích. Zastřešení lze odsunout či ponechat na svém místě. K dalším negativům patří vysoká cena a potřeba instalace odborníky.

Bazén pod mobilním přístřeškem

Pokud prahnete po prodloužení koupací sezóny, ale nehodláte investovat desítky tisíc do trvalého zastřešení, padne vám do oka mobilní varianta. Ochrání vodu před nečistotami, a dokonce ji pěkně ohřeje. Ať už se rozhodnete pro dočasné či trvalé zakrytí bazénu, prodloužíte si koupání, zamezíte znečištění vody a snížíte spotřebu bazénové chemie.
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk 

Mohlo by vás také zajímat
Související z oboru

Duben má nakročeno k rekordnímu suchu

17.4. 11:58   Letošní duben v Česku by podle meteorologů mohl být rekordně suchý. Nasvědčují tomu údaje o množství srážek v prvních dvou týdnech měsíce a aktuální vývoj počasí. více >>>

Legionella: ukrývá se uvnitř buněk, přesto má svá slabá místa

15.4.2019 | Michal Třeška, EuroClean s.r.o.
V našich podmínkách se k inaktivaci legionell používá oxid chloričitý (chlordioxid). Jeho výhodou je, že spolehlivě účinkuje za velkého rozsahu hodnot pH. Dokonce ničí i hůře přístupné mikroorganismy v biofilmech – viry, řasy a spory hub.

Do obcí míří peníze na pitnou vodu, elektromobily i šetrné veřejné osvětlení

12.4.2019 | Ministerstvo životního prostředí
Ministr životního prostředí schválil investice pro zlepšení kvality života obyvatel v obcích obcí v souhrnné výši 366 milionů korun prostřednictvím 174 projektů z Národního programu Životní prostředí. Nejvyšší částku, téměř 100 milionů korun, si mezi sebou rozdělí přes 70 obcí ležících na území národních parků. Významná finanční pomoc putuje také na rekonstrukci veřejného osvětlení nebo pořízení ekologických vozů.
diskuse: 3 příspěvky, poslední 18.04.2019 20:14

Pozvánka na odborný seminář Novinky ve zdravotní technice 2019

10.4.2019 | STP - Společnost pro techniku prostředí
Změny ve výpočtu vnitřních vodovodů, nová metoda stanovení objemu zásobníkového ohřívače nebo zásobníku teplé vody a novinky v energetické náročnosti z pohledu teplé vody, nová evropská norma v oblasti hospodaření se srážkovou vodou a novinky v oboru. Jste srdečně zváni, členové STP zdarma.
Izolace potrubí, ilustrační obrázek, zdroj ČOI

ČOI kontrolovala izolaci na potrubí

6.4.2019 | redakce
ČOI zkontrolovala celkem čtyři typy výrobků. Chybělo prohlášení o vlastnostech, označení CE, označení identifikačními údaji a údaji o výrobci, na štítku nebyly uvedeny deklarované vlastnosti výrobku a jejich úrovně.
diskuse: 1 příspěvek, 06.04.2019 09:44

Témata 2019

Tabulky a výpočty

Partneři - Voda, kanalizace