Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Vybíráte septik? Na toto se zaměřte

Datum: 18.9.2018 03:00  |  Organizace: Dobré žumpy  |  Firemní zpráva

Septiky patří mezi jedny z možností, jak se dá vyřešit problém s odpadní vodou v místech, kde neexistuje klasická kanalizace. Společně se podíváme na to, jak a podle čeho vybrat to pravé řešení. Věcí, na které se zaměřit, je hned několik.

Betonový septik
Betonový septik

Objem jako to hlavní

Prvotní věc, na kterou je nutné se stoprocentně zaměřit, je rozhodně vyřešení celkového objemu, který bude septik mít. Ten by měl odpovídat počtu osob, které v konkrétní domácnosti žijí. Ideální je podívat se na různé orientační tabulky, nebo si nechat poradit od prodejce. Navíc vždy platí, že je lepší větší řešení, než to malé nedostačující. Dále je dobré myslet na to, že výběr dokáže uspokojit jak pár bydlící v malém domě, tak i několika generační rodinu. Není problém pořídit jak velikost v jednotkách metrů krychlových, tak i ty co přesahují 10.

Zaměřte se také na materiál

I toto je věc, na kterou je dobré se zaměřit. Nejlepší je pochopitelně vsadit na osvědčenou klasiku. Tou není nic jiného, než betonové septiky. Používaly se v minulosti a používají se také nyní. Důvodem je hlavně celá řada pozitiv, které dané řešení i samotný materiál mají. Když si uděláme výčet hlavních plus, rozhodně sem patří tyto:
  • Odolnost a dlouhá životnost
  • Snadná instalace a požadované místo
  • Příznivá pořizovací cena

Myslete i na počet komor

I toto je kritériu výběru, které je třeba brát v potaz. Co dnes lze na našem trhu pořídit? Je to řešení, které má buď komory dvě, nebo má dokonce i komory tři. Zde je třeba říci, že ty jsou důležité právě pro jeho správné fungování. Na rozdíl od jímek totiž odpadní vodu jenom neukládají, ale také i průběžně čistí. Ta je následně i použitelná třeba v okolí domu, na zalévání. Daný počet komor má následně vliv na to, jak efektivně bude voda čištěna. Tříkomorové řešení je v tomto ohledu lepší, zatímco to druhé je bráno jako standard.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk Související z oboru

Duben má nakročeno k rekordnímu suchu

17.4. 11:58   Letošní duben v Česku by podle meteorologů mohl být rekordně suchý. Nasvědčují tomu údaje o množství srážek v prvních dvou týdnech měsíce a aktuální vývoj počasí. více >>>

Legionella: ukrývá se uvnitř buněk, přesto má svá slabá místa

15.4.2019 | Michal Třeška, EuroClean s.r.o.
V našich podmínkách se k inaktivaci legionell používá oxid chloričitý (chlordioxid). Jeho výhodou je, že spolehlivě účinkuje za velkého rozsahu hodnot pH. Dokonce ničí i hůře přístupné mikroorganismy v biofilmech – viry, řasy a spory hub.

Do obcí míří peníze na pitnou vodu, elektromobily i šetrné veřejné osvětlení

12.4.2019 | Ministerstvo životního prostředí
Ministr životního prostředí schválil investice pro zlepšení kvality života obyvatel v obcích obcí v souhrnné výši 366 milionů korun prostřednictvím 174 projektů z Národního programu Životní prostředí. Nejvyšší částku, téměř 100 milionů korun, si mezi sebou rozdělí přes 70 obcí ležících na území národních parků. Významná finanční pomoc putuje také na rekonstrukci veřejného osvětlení nebo pořízení ekologických vozů.
diskuse: 3 příspěvky, poslední 18.04.2019 20:14

Pozvánka na odborný seminář Novinky ve zdravotní technice 2019

10.4.2019 | STP - Společnost pro techniku prostředí
Změny ve výpočtu vnitřních vodovodů, nová metoda stanovení objemu zásobníkového ohřívače nebo zásobníku teplé vody a novinky v energetické náročnosti z pohledu teplé vody, nová evropská norma v oblasti hospodaření se srážkovou vodou a novinky v oboru. Jste srdečně zváni, členové STP zdarma.
Izolace potrubí, ilustrační obrázek, zdroj ČOI

ČOI kontrolovala izolaci na potrubí

6.4.2019 | redakce
ČOI zkontrolovala celkem čtyři typy výrobků. Chybělo prohlášení o vlastnostech, označení CE, označení identifikačními údaji a údaji o výrobci, na štítku nebyly uvedeny deklarované vlastnosti výrobku a jejich úrovně.
diskuse: 1 příspěvek, 06.04.2019 09:44

Témata 2019

Tabulky a výpočty

Partneři - Voda, kanalizace