Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

23. ročník vedecko-technickej konferencie SANHYGA 2018

Datum: 9.7.2018 16:30  |  Organizace: Slovenská spoločnosť pre techniku prostredia  |  Firemní zpráva

Konferencie sa každoročne zúčastňuje odborná verejnosť z oblasti dodávky a realizácie zdravotnotechnických inštalácií a tiež prevádzkovatelia stavieb v tejto oblasti.

Slovenská spoločnosť pre techniku prostredia
Koceľova 15
815 94 Bratislava

tel.:+421 (903) 562 108, +421 2 555 677 48 (15.00 - 17.00 h )
e-mail:
web:www.sstp.sk

Vedecko - technická konferencia s medzinárodnou účasťou SANHYGA 2018, ktorej 23. ročník sa bude konať v dňoch 11. a 12. októbra 2018 v Piešťanoch v hoteli Magnólia, je stretnutím vedeckých, pedagogických a odborných pracovníkov z praxe v oblasti zdravotnej techniky, t.j. zásobovania budov vodou, systémov splaškovej a dažďovej kanalizácie, zásobovania budov plynom a technologických zariadení v budovách. Konferencie sa každoročne zúčastňuje odborná verejnosť – vedeckí a školskí pracovníci, projektanti, realizačné firmy, zaoberajúce sa dodávkou a realizáciou zdravotnotechnických inštalácií a tiež prevádzkovatelia stavieb v tejto oblasti. Pozvanie vystúpiť s prednáškou z oblasti zdravotnej techniky prijali viacerí renomovaní odborníci z technických univerzít doma aj v zahraničí, odborníci z praxe a tiež firmy, prezentujúce najnovšie výrobky a technológie.

Cieľom konferencie je umožniť stretnutie odborníkov, vytvoriť priestor pre získanie nových informácií a na výmenu skúseností v týchto témach:
Legislatívne predpisy, vyhlášky a normy v zdravotnej technike, zásobovanie budov vodou, potrubné materiály, hygiena a úprava vody, rozvody vody na hasenie, odvodnenie vonkajších priestorov, predčistenie odpadovej vody a DČOV, degradácie potrubných rozvodov, kanalizácia v budovách, využitie zrážkovej vody z povrchového odtoku, využitie sivej vody, vsakovacie systémy, využitie obnoviteľných zdrojov pri ohreve pitnej vody, ZTI vo výškových budovách, čerpadlá v zdravotnej technike, plynovody a plynové odberné zariadenia a pod.


 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Dimenzovanie splaškových odpadových potrubí

17.9.2018 | doc. Ing. Jana Peráčková, PhD., Stavebná fakulta, STU Bratislava
Uvedený návrh a technické riešenia odpadového potrubia splaškovej vody sú odporúčané na základe požiadaviek EN 12056-2 a experimentálnych meraní hydraulických pomerov v potrubí. Jednotlivé úpravy pri zalomení potrubia sú obsahom národných noriem, napr. STN 73 6760, ČSN 75 6760 a DIN 1986-100, ktoré musia byť v súlade s EN 12056-2.

Nedostatek vody, měření vody ze studní a opatření proti suchu

15.9.2018 | redakce
Začátkem srpna 2018 vysílala ČT24 rozhovor s Pavlem Punčochářem, z MZE a Janem Zahradníkem z PS PČR. Část rozhovoru navazuje na dřívější prohlášení ministra Brabce, že voda ve studni je státu.
diskuse: 1 příspěvek, 18.09.2018 12:49

Ekonomické porovnání čistírny odpadních vod a žumpy, aktualizace

15.9.2018 | Rostislav Hellstein ml., Hellstein spol. s r.o.
Každý stavebník rodinného domu nebo rekreačního objektu musí před započetím výstavby nebo rekonstrukce přemýšlet nad tím, jakým způsobem bude probíhat likvidace odpadní vody. Rozhodování bývá náročné, hraje v něm roli mnoho faktorů, např. frekvence obydlenosti daného objektu, počet členů domácnosti. Modelové příklady vycházejí z následujících předpokladů: objekt obývá čtyřčlenná rodina, ČOV je instalována 10 m od objektu a výkopové práce zajišťuje investor.

Systém šedé vody po půl roce provozu – spokojenost obyvatel a finanční úspora téměř 50 tisíc korun

9.9.2018
Bytový dům Botanica K 3,4 se stal prvním rezidenčním domem v Česku, ve kterém byl úspěšně zprovozněn systém na využití šedých vod. Jeho obyvatelé mohou být spokojeni. Za půl roku se jim podařilo ušetřit 550 m3 pitné vody. Výsledky průzkumu spokojenosti obyvatel domu navíc ukázaly, že více než tři čtvrtiny respondentů považují systém využívání šedé vody za velmi pozitivní či vyhovující.

Ministr Brabec svolal na Úřad vlády odborníky na boj se suchem

6.9.2018 | redakce dle tiskové zprávy MŽP ČR
Národní tým řeší kroky státní správy, samosprávy, ale i soukromého sektoru v boji se suchem. Jde o zásobování pitnou vodou, šetrnější hospodaření s vodou v průmyslu a změny stavební legislativy. Dále řeší zasakování a zadržování vody ve městech i v obcích, adaptaci budov a efekt tepelných ostrovů.
diskuse: 1 příspěvek, 10.09.2018 07:59

Témata 2018

Tipy pro projektanty

CAD a BIM knihovny

Partneři - Voda, kanalizace