Nová technologie ukládání kanalizačních a vodovodních poklopů vyvinutá v ČR

Datum: 19.9.2016  |  Autor: Ing. Rostislav Nídl  |  Organizace: POKLOPSYSTEM s.r.o.  |  Firemní článek

Problematice uložení a zabudování kanalizačních a vodovodních poklopů do živičného povrchu se u nás věnuje velmi malá pozornost. V minulosti naše stavební firmy spíš kopírovaly technologie ze zahraničí a výrobci s prodejci poklopů navrhovali řešení, která jim víceméně vyhovovala marketingově.

Až v roce 2011 se firma POKLOPSYSTEM s.r.o. zaměřila na tuto problematiku a vyvinula během pěti let systém, který se jmenuje stejně jako firma poklopsystem.

V čem spočívá poklopsystem:

  • Zaprvé vybavení montážní skupiny a technologická kázeň jednotlivých pracovníků se zdokonalila natolik, aby bylo dosaženo nejvyšší kvantitativní i kvalitativní úrovně.
  • Zadruhé poklopsystem přichází s novými technologickými postupy oprav a uložení poklopů.
  • Zatřetí poklopsystem používá nové materiály s vysokými nároky na kvalitu a životnost díla.Těchto tří předpokladů bylo dosaženo postupně. Nejprve jsme se soustředili na kvalitu materiálových vstupů. U kanalizačních poklopů jsme potřebovali, aby byly samonivelační s možností volby různých typů vík jak z hlediska použití, tak z hlediska zabezpečení a úrovně zatížení. Při jednání s největším výrobcem kanalizačních poklopů v Čechách s firmou KASI spol. s r.o. jsme měli štěstí, že vedení mělo stejný cíl a výsledkem byla nová řada poklopů europa 8, kterou dnes ve velké míře používáme.

U vodovodních poklopů jak hydrantových nebo přípojkových byla situace složitější ještě o to víc, že stav takzvaných hrníčků ve vozovce je ještě víc opomíjený než stav kanalizačních poklopů.

Opět řešení jsme společně našli s firmou KASI spol. s r.o., která dnes vyrábí samonivelační hrníčky a dodává je na náš trh.

Dalším slabým místem byly rychle tuhnoucí nebo také rychle tvrdnoucí hmoty na zabudování poklopů. Do České republiky se dovážely hmoty ze zahraničí, cena neodpovídala kvalitě a některé kvalitativní ukazatele byly pro nás nedostatečné.

Proto jsme založili společnost IZOLSAN s.r.o., jako českého výrobce kvalitních a dle našich požadavků přesně stanovených kvalitativních parametrů vyrábějící české rychle tuhnoucí hmoty a zálivky. Podobný scénář byl u studené modifikované asfaltové směsi, kterou nám dnes také dodává firma IZOLSAN s.r.o.

U vybavení montážních skupin jsme také postupně došli k podobě dnešních souprav plně vybaveného auta s hydraulickou rukou, sklápěčkou a přívěsem s termoboxem na horkou balenou směs.

A nakonec co jako jediní v České a Slovenské republice mimo jiné také dokážeme. Ukládáme samonivelační poklopy jak kanalizační, tak vodovodní při pokládce nového povrchu přímo za finišerem. Spočívá to v tom, že finišer s horkou balenou směsí přejede námi připravený stavební otvor se speciálním bedněním a my ihned po tom do něj uložíme poklop, který po té přejede válec a utěsní ho v nové vozovce. Rozdíl naší bezvýřezové technologie je v tom, že vozovka je ucelená v jednom celku, nejsou zde žádné dodatečné výřezy, žádné dodatečné uzavírky silnic, žádné další náklady na přepravu a odvoz suti. Kromě nižších nákladů na uložení poklopů pro firmy, které provádí nové povrchy, navíc držíme na naše dílo dlouhou záruku, protože našemu postupu věříme a máme ho ověřený praxí.

 

Datum: 19.9.2016
Autor: Ing. Rostislav Nídl
Organizace: POKLOPSYSTEM s.r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Projekty 2017

Partneři - Voda, kanalizace

logo MEA
logo ASIO
logo AUSTRIA EMAIL
logo WAVIN EKOPLASTIK
logo GRUNDFOS
logo NICOLL ČR
 
 

Aktuální články na ESTAV.czV Praze na Pankráci začala stavba budovy Mayhouse za 443 mil. KčSkladba ploché střechy jednoplášťové a dvouplášťovéDomov plný dobré energie s Yello EnergyBuďte letos o Vánocích originální. Zabalte dárek do vlastní dřevěné krabičky