Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Sucho nutí obce stavět suchovody

Datum: 30.6.2018  |  Organizace: WAVIN Ekoplastik s.r.o.  |  Firemní článek

Wavin Ekoplastik, přední dodavatel plastových potrubních systémů, se podílí na stavbě suchovodu v moravskoslezské obci Píšť. Suchovod je provizorním řešením vodovodu – náhradní zásobování odstaveného nebo opravovaného úseku přivaděče vody. Jedná se o dočasné řešení, aby měli v obci Píšť dostatek vody, dokud nebude položen vodovod.

WAVIN Ekoplastik s.r.o.
Rudeč 848
277 13 Kostelec nad Labem

tel.:596 136 295, fax: 596 136 301
e-mail:
web:www.wavinekoplastik.com

Během předchozího čtvrt roku klesla z důvodu velkého sucha voda v píštěckých vrtech až o 9 metrů a místní občané byli proto několik posledních měsíců odkázáni na vodu dodávanou cisternami.

Tuto situaci se vedení obce rozhodlo řešit stavbou provizorního vodovodu, takzvaného suchovodu, který občanům této dvoutisícové obce dopraví vodu ze sousední obce. Při stavbě bylo využito dvouvrstvé tlakové potrubí SafeTech.

Provizorní vodovod je dlouhý 2 km a vede k nejbližšímu hydrantu v sousední obci Vřesina. Pro stavbu suchovodu bylo využito koextrudované dvouvrstvé tlakové potrubí SafeTech RC z materiálu PE 100-RC, které je určené jak pro bezvýkopové instalační metody, tak i pro otevřenou instalaci bez pískového lože, jak je tomu i v případě této realizace. Potrubí z tohoto materiálu je řádně certifikováno dle technického předpisu PAS 1075.

Suchovod je jen provizorní řešení, které by mělo fungovat zhruba do září letošního roku. Pak jej nahradí nově vybudovaný podzemní vodovod.

 

Datum: 30.6.2018
Organizace: WAVIN Ekoplastik s.r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2019

CAD a BIM knihovny

Partneři - Voda, kanalizace