Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Už žádné složité výpočty: pořiďte si kompenzační pravítko od Wavin Ekoplastik

Datum: 18.4.2018  |  Organizace: WAVIN Ekoplastik s.r.o.  |  Firemní článek

Rozdíl teplot při montáži a provozu vodovodních či topenářských trubek se různí a způsobuje délkové změny potrubí. Tyto změny je nutné kompenzovat buď teplotní smyčkou, změnou trasy potrubí, anebo tzv. U kompenzátorem. Vše má svá přesná pravidla – například je nutné ve vrcholu kompenzátoru umístit pevný bod a jeho šířka musí být minimálně desetinásobkem průměru potrubí.

WAVIN Ekoplastik s.r.o.
Rudeč 848
277 13 Kostelec nad Labem

tel.:596 136 295, fax: 596 136 301
e-mail:
web:www.wavinekoplastik.com

Výpočty nejsou jednoduché a značně je urychlí buď kompenzační pravítko anebo webová aplikace, kterou zprovoznila společnost Wavin Ekoplastik. Integrovaný kalkulátor umí nejen zvolit vhodný typ kompenzace, ale spočítat umí i vzdálenosti podpor a kompenzační délky u celoplastového i vícevrstvého potrubí nebo smyčkové kompenzace.

Výhody přináší aplikace i pravítko nejen projektantům, kterým zjednodušuje a urychluje práci, ale i instalatérům, kteří si díky rychlému přístupu k informacím a výpočtům zrychlí a zjednoduší přípravu navržené instalace. Efekt pocítí ovšem i samotní investoři, kteří získají záruku správného provedení instalace, stejně jako možnost kontroly.

Mobilní aplikace kromě kompenzačního pravítka přináší i další výhody - aplikace například obsahuje katalog výrobků s uceleným přehledem sortimentu Wavin Ekoplastik v oblasti PPR a PP-RCT systémů s možností okamžité objednávky potřebného materiálu e-mailem na nejbližší pobočce dodavatele. V paměti aplikace jsou také uloženy všechny certifikáty i prohlášení o shodě k produktům, a tak se instalatéři a montážní pracovníci mohou přímo v terénu rozhodnout o výběru konkrétního potrubního systému na základě jeho vlastností a certifikací.

Aplikace je k dispozici v českém, anglickém a ruském jazyce a zájemci si ji mohou zdarma stáhnout z Google Play, kde je k dispozici verze pro OS Android.

Kdo má zájem získat zdarma i fyzické kompenzační pravítko, stačí, když si o něj napíše na info.cz@wavin.com.


 

Datum: 18.4.2018
Organizace: WAVIN Ekoplastik s.r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2019

Tabulky a výpočty

Partneři - Voda, kanalizace