Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Filtrace vody

Technologický postup filtrace je nezbytným procesem úpravy vody v průmyslových i komerčních provozech a užitečným pomocníkem v domácnostech. Podívejte se co všechno můžeme z vody filtrovat.

Filtrace vody je jedním ze základních procesů úpravy vody, který používáme k zachycení pevných látek. Filtrace vody může být jedno či vícestupňová např. v případech, kdy je voda znečištěná hodně nebo více typy materiálů. Filtrovat můžeme nepřeberné množství látek od písku a jílu přes různé chemikálie až po mikroorganismy jako jsou viry a bakterie.

Kdy vodu filtrujeme

Filtraci vody řešíme ve chvíli, kdy máme prokázaný problém vody, nebo když je potřeba připravit ji pro specifickou aplikaci. V případě domácností začínáme rozborem vody od akreditované laboratoře. Pokud je u nějaké látky překročen limit, zašlete nám rozbor vody a my vám zdarma vypracujeme nabídku řešení. Některé filtry dokáží vyřešit i více problémů vody najednou a někdy je nutná vícestupňová filtrace. Zázračný univerzální filtr na vodu řešící všechny problémy neexistuje.

Nejčastějším problémem vody je zvýšená tvrdost, která se projevuje nánosy vodního kamene. V provozech vodní kámen zanáší čerpadla, tepelné výměníky, kotle, filtrační systémy i celá potrubí. Minerály způsobující tvrdou vodu se naštěstí dají pohodlně odfiltrovat. V první řadě používáme iontoměniče, v provozech lze finálně přikročit až k filtraci vody reverzní osmózou. Dále se setkáváme se zvýšeným obsahem kovů např. mangan či železo, které způsobuje rezavý zákal vody. Jemné systémy filtrace vody typu reverzní osmóza zachytí i bakterie a viry. Naopak hrubší filtrace vody odfiltruje jíl, písek či zákal vody. Filtrujeme i chlór či dusičnany.

Více informací najdete zde.


EuroClean, s.r.o.
logo EuroClean, s.r.o.

Úprava vody a problémy spojené s úpravou a filtrací vody. EuroClean se specializuje na projekce, výrobu a dodávky technologických celků řešících nestandardní problémy investorů s vodou a vodním hospodářstvím.

 
 
Reklama