Potřebujete pro váš bytový dům vyřešit
zateplení
financování oprav
rekonstrukci kotelny
čistou fasádu
Zjisti více
První on-line konference portálu TZB-info
Rekonstrukce a provoz bytových domů
středa 9.12.2020od 10:00 hod.
Registrovat se
Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Vany švýcarské značky Laufen: Okouzlí jemností, čistými liniemi a dokonalou relaxací

Každý si zaslouží chvilku oddychu, klidu a relaxace. Pokud marně hledáte chvíle jen sami pro sebe, zkuste si vyšetřit tyto okamžiky při činnostech, které děláte pravidelně každý den a bez kterých se váš život neobejde. Ideální je využít chvíle ve sprše, ještě lepší relaxaci ale poskytne vana.

Není vana jako vana: vyznejte se v materiálech

Jedním z nejběžnějších je akryl, který uspokojí většinu požadavků na design – vybírat můžete z různých tvarů a velikostí, které akryl umožňuje. Tento materiál je na dotek měkký, poddajný a teplý, takže se v koupeli budete cítit skvěle. Vodu neudrží tak dlouho teplou jako vany ocelové, ale vaši relaxační koupel si budete moci užívat do sytosti. Akryl je sice trochu náchylnější k jemnému poškrábání – pokud máte domácího mazlíčka nebo rádi používáte abrazivní koupelové soli, volte raději jiný materiál. Při dodržování jednoduchých pravidel vám ale akrylátová vana vydrží dlouhá léta.

Zmíněné ocelové vany mají oproti akrylátovým několik plusů, ale i minusů. Je známé, že pořízení ocelové vany je sice finančně o něco náročnější záležitost, ale vyplatí se. Alternativou je vana litinová (např. značky Roca), která vydrží po celý život. Nespornou výhodou těchto van je pak to, že vodu udrží teplou po dlouhou dobu, dokonce celé hodiny. Péče o vanu ze smaltované oceli je jednoduchá, je však důležité dávat pozor na to, aby nám do ní nic nespadlo. Přes svou bytelnost a dlouhou životnost jsou smaltované vany totiž křehké a nesprávným zacházením se mohou objevit nepěkné praskliny nebo dokonce prohlubně do spodních vrstev materiálu.

Oblíbené jsou i vany s vysokým podílem minerálních částic. Jedním z nich je materiál Marbond, odolný kompozitní materiál, který je tvořen dvěma vrstvami – základem je kvalitní solidní kompozit zušlechtěný hygienickým povrchem Gelcoat. Výsledkem je příjemný antibakteriální povrch, který odpuzuje nečistoty a je snadný na údržbu. Společnost Laufen vyvinula i další oblíbený materiál – Sentec. Tento materiál evokuje sílu přírody, je totiž vyrobený tak, že obsahuje vysoký podíl minerálních částic. Povrch vany je hladký jako kámen, který byl léta zaoblován jemně tekoucí vodou, je velice jemný a hladký a jeho dotyk ve vás vyvolá pocit tepla, čistoty a dokonalé relaxace.

Více o profuktech na stránkách firmy LAUFEN.

 
 
Reklama