Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Zmoklá sova – pivo z dešťovky

Dešťová voda má široké využití. Což takhle dát si pivo z dešťovky? Ochutnat můžete na seminářích „Modrozelená infrastruktura“.

Na začátek roku 2020 chystáme cyklus seminářů na téma „Modrozelená infrastruktura“. Na této problematice je vidět, jak se starost o životní prostředí stává stále více komplexnější. Propojují se zde nejrůznější obory a někdy také boří navyklé způsoby jednání.

Často to ale není až takový zázrak, někdy dokonce jen znovu objevujeme dávno zapomenuté – interně tomu říkáme vzpomínky na budoucnost. „Klasická spirála“ poznamenal by teoretik a „všechno už tady bylo“ mudrlant u piva.

Proč dešťová voda?

Z okolností vyplynulo, že dešťová voda může být vhodná nejen pro osobní hygienu, ale i k pití (viz např. lovci mamutů). A když je vhodná k pití, tak už je to jen kousek k myšlence použít dešťovku jako surovinu na vaření piva.

Proč zmoklá sova?

Zmoklá slepice je pro většinu z nás dobře představitelná, i když i na tu se už musíte jít podívat do ZOO. Slepice ale není firemním ptákem. A proto když v názvu chceme pospojovat všechny aspekty, tzn. déšť, užitečnost a firemní symbol, tak se „zmoklá sova“ přímo nabízí.

Technická data pro znalce piva

Pivo Zmoklá sova bylo vařeno jako dešťová verze klasického Ležáku od Frankies a tudíž klasického ležáku plzeňského typu. Byl použit pouze plzeňský slad, žatecké chmely a kvasnice, jediným rozdílem tedy bylo použití dešťové vody. Zmoklá sova byla uvařena tradičním způsobem na dva rmuty a kvašena v otevřené spilce. Výsledné pivo má 11,7% EPM a hořkost 28,2 IBU.

 
 
Reklama