Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Podzemní čistírna šedých vod v rodinném domě v Praze

Jedna z prvních aplikací čistírny šedých vod v podzemní variantě si našla svého majitele nedaleko hlavního města Prahy. Instalovali jsme ji v kombinaci s čerpací stanicí v rodinném domě.

Jedna z prvních aplikací čistírny šedých vod AS-GW/AQUALOOP v podzemní variantě si našla svého majitele nedaleko hlavního města Prahy. Instalovali jsme ji v kombinaci s čerpací stanicí v rodinném domě. Majitelé využili pro realizaci projektu dotačního programu Dešťovka.

Celá tato akce vyžadovala velmi individuální přístup a vše bylo navrženo na míru dle potřeb zákazníka. Šedá voda (sprchy, umyvadla, vany) je gravitačně odváděna do reaktoru čistírny a mechanicky se předčistí prostřednictvím filtru na vodu AS-PURAIN. V reaktoru čistírny je umístěna samotná filtrační jednotka, která zajišťuje filtraci a hygienické zabezpečení. Vyčištěná šedá voda (bílá) putuje do akumulace šedých vod, kde je připravena k následnému využití na splachování toalet. Celý systém je zálohovaný dopouštěním dešťových vod pro případ nedostatku šedé vody. Čerpání bílé vody zajišťuje nástěnná automatická čerpací jednotka AS-RAINMASTER, která si bílou vodu nasává z akumulace a dávkuje ji k toaletám. To je zálohováno pitnou vodou, kdyby nastala situace, že dojde bílá i dešťová voda. Vše funguje automaticky.

ASIO NEW, spol. s r.o.
logo ASIO NEW, spol. s r.o.

Společnost ASIO, spol. s r.o. a ASIO NEW, spol. s r.o. poskytuje komplexní dodavatelské služby v oblasti čištění odpadních vod, úpravy vod a čištění vzduchu: vývoj, návrh a dodávky technologií pro čištění odpadních vod, úpravu vod a čištění vzduchu ...

 
 
Reklama