Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Jak efektivně filtrovat dešťovou vodu?

Využitím dešťové vody můžete ušetřit nezanedbatelnou část výdajů za vodu, proto je rozhodnutí o pořízení nádrže na dešťovou vodu poměrně snadné.

Využitím dešťové vody můžete ušetřit nezanedbatelnou část výdajů za vodu, proto je rozhodnutí o pořízení nádrže na dešťovou vodu poměrně snadné. Musíme ale myslet na to, že dešťová voda není úplně čistá. Tím, že přichází do kontaktu se střešní krytinou nebo svodovým potrubím, může být znečištěna listím, klacíky, pylem, prachem, ale i choroboplodnými zárodky, např. z ptačího trusu. Filtrováním dešťové vody pomocí různých filtrů dochází k odstranění nečistot a v nich přebývajících bakterií.

Pro využití dešťové vody na zahradě na zalévání nebo na mytí auta nám postačí systém, který nevyžaduje žádnou zvláštní filtraci vody, je vhodné pouze zabezpečit, aby do akumulační nádrže nebylo splavováno listí a další nečistoty a nedocházelo k jejímu zanášení.

Existuje více typů filtrů hrubých nečistot. Filtr můžete nainstalovat buď přímo do nádrže na dešťovou vodu nebo do terénu před zásobní nádrž mezi okapový svod a nádrž.

... filtry hrubých nečistot AS-PLURAFIT umožňují dle typu instalaci jak do nádrže, tak i samostatně mimo nádrž.
... další možností je využití filtru dešťové vody AS-PURAIN, který svým tvarem simuluje hydraulický vodní skok známý z přírody.
 
 
Reklama