Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Roca: nová špičková technologie pro každodenní užívání představena na veletrhu ISH

Datum: 15.3.2019 03:04  |  Organizace: LAUFEN CZ s.r.o.  |  Firemní zpráva

Od nové generace chytrých toalet s doposud nejvýkonnějším vysoušečem, který je založen na fyzikálních principech cirkulace vzduchu až k IoT (Internet věcí – síť zařízení, spotřebičů atp. v domácnosti, která jsou vybavena elektronikou, softwarem, senzory a síťovou konektivitou, která umožňuje výměnu dat) a umělé inteligenci, která dokáže monitorovat, udržovat a uklízet koupelny či toalety.

LAUFEN CZ s.r.o.
V Tůních 3/1637
120 00 Praha 2

tel.:+420 296 337 701
e-mail:
web:www.laufen.cz  www.jika.cz

Takové jsou novinky Roca pro letošní rok. Značka také představuje Senceramic®, revoluční tenký keramický materiál s protiskluzovou úpravou využitelný zejména pro sprchové vaničky a u nových odstínů skelného porcelánu, koupelnových baterií a doplňků.

Značka Roca na letošním ISH, světovém veletrhu koupelnových a technických zařízení budov, energií, klimatizací a obnovitelných zdrojů, který právě probíhá ve Frankfurtu, představila nejnovější technologie, materiály a trendy v tomto odvětví.

Společnost ukázala novou generaci chytrých bidetových klozetů In Wash® s celou řadou inovativních funkcí, mezi mnohými průlomový vysoušeč, jehož fungování je založeno na moderních principech cirkulování vzduchu. Nové modely In-Wash® jsou vybaveny nejmodernějšími funkcemi, jako je dálkové ovládání prostřednictvím aplikace, UV dezinfekce, deodorizér a samootvírací vyhřívané sedátko.

Další inovací v oblasti toalet je In-Tank® technologie. Nádrž na vodu je přímo zabudovaná v samotné toaletní míse a zajišťuje tak vysokou úroveň čistoty díky zcela novému proplachovacímu systému Vortex.

IoT a umělá inteligence umožňuje automatické pozorování a úklid koupelny

Další technologickou novinkou značky Roca je inovativní platforma RocaProtect®, která zlepšuje správu koupelnových zařízení, šetří náklady na údržbu a celkově zvyšuje spokojenost zákazníků. Využíváním nejmodernějších technologií a postupů firma stvrzuje myšlenku marketingového ředitele značky Roca, Carlose Velázqueze: „Věříme, že Smart technologie mohou být opravdu chytré jen tehdy, když zlepšují životy lidí.“

Sklokeramické sprchové vaničky s protiskluzovou úpravou v novém: Senceramic® od Roca

Roca na veletrhu také představí novou generaci sprchových vaniček založenou na průkopnické technologii Senceramic® - inovativním materiálu, který kombinuje bezkonkurenční sanitární a hygienické výhody skelného porcelánu s novou protiskluzovou strukturou a extra tenkým designem.

Exkluzivní barvy pro keramiku, koupelnové kohoutky a příslušenství

Barvy jsou klíčovým atributem, na který Roca v příští sezóně vsází. Na ISH proto představila nové barevné škály produktů. „Zákazníci používají barvy k navržení koupelen podle svých osobností a způsobu života,“ říká Velázquez.


 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk Související z oboru

Rozdíl mezi povodňovou mapou a stanoveným záplavovým územím

22.5.2019 | redakce podle informací MŽP
Povodňové mapy slouží pojistitelům jako primární zdroj pro tarifikaci rizika povodně a záplavy na území České republiky. Vodoprávním úřadem stanovená záplavová území jsou administrativně určená území, která mohou být při výskytu přirozené povodně dané doby opakování zaplavena vodou.

Sucho z pohledu terénního hydrogeologa

20.5.2019 | Mgr. Petr Nakládal
Informace o suchu v České republice jsou ve většině případů nadhodnocené, neakceptuje se přirozený chod klimatu a často se zkreslují data o podzemních vodách. Za některé projevy sucha si mohou lidé sami. Nejčastěji to bývá špatná práce při hloubení a vystrojování vrtů na vodu a tepelná čerpadla a antropogenní zásahy v krajině.

Zásoby pitné vody máme zajištěny, na krizové sucho jsme připraveni

18.5.2019 | redakce podle tiskové zprávy MŽP
Klíčovým bodem jednání Národní koalice pro boj se suchem začátkem května bylo zajištění zásobování domácností pitnou vodou, pokud začne docházet voda v povrchových i podzemních zdrojích v jednotlivých obcích.

Komentář ke Změně Z1 ČSN 75 5455 Výpočet vnitřních vodovodů

13.5.2019 | Ing. Jakub Vrána, Ph.D., Ústav TZB, Fakulta stavební VUT v Brně
Ve Změně Z1 ČSN 75 5455 jsou důležité úpravy příloh B, C a G, resp. nový vztah pro stanovení výpočtového průtoku v přívodním potrubí vnitřního vodovodu, výpočet délkové tepelné ztráty a příklad výpočtu vnitřního vodovodu.
Safírový potok, Jizerka, ilustrační obrázek, foto redakce

Připomínka výstavby vodárny v Káraném je dnes více než aktuální

12.5.2019 | Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce, Kryštof Drnek, historik PVK, a.s.
Jednou z vládou plánovaných a zmíněných staveb v rámci boje proti suchu je přivaděč Praha – Kladno. I proto se hodí ohlédnutí za třemi muži, kteří se podíleli začátkem 20. století na výstavbě vodárny v Káraném, která letos slaví 115. výročí od uvedení do provozu.

Témata 2019

CAD a BIM knihovny

Partneři - Voda, kanalizace