Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

O účinnou dechloraci vody pro provozy se postará filtr AquaCarbon

Odchlorování je požadováno například v potravinářství, pro technologické vody nebo teplosměnné okruhy. Filtry s aktivním uhlím AquaCarbon řeší tuhle problematiku zcela automaticky.

O účinnou dechloraci vody pro provozy se postará filtr AquaCarbon

Filtry AquaCarbon nejčastěji slouží k odstranění volného chlóru, zejména pro ochranu membrán reverzních osmóz. Dechlorace vody je však poptávána i v jiných případech (potravinářství, technologické vody, teplosměnné okruhy atp.).

K odstranění volného chlóru dochází reakcí s aktivním uhlím, ze kterého je filtrační náplň složená. Volný chlór se změní na neškodné chloridy.  V případě úpravy vody pro pitné účely nabídne AquaCarbon i zlepšení organoleptických vlastností vody - průtokem přes filtr ji zbaví zápachů i pachutí.

Filtry s aktivním uhlím AquaCarbon lze také použít k odstraňování pesticidů, zbytků léčiv, vedlejších produktů dezinfekce (trihalomethany) a jiných organických látek. Kromě toho filtry zachycují těžké kovy, některé jiné anorganické látky (např. sirovodík) či nerozpuštěné látky (zákal). Běžně se tedy používají jako druhý stupeň filtrace, jelikož dokáží zachytit i částice, které projdou přes běžný pískový filtr.

Pokud řešíte nějaký z výše popsaných problémů vody, spojte se s námi, poradíme vám a pokud bude potřeba, navrhneme řešení. Úpravou vody se zabýváme 20 let.


EuroClean, s.r.o.
logo EuroClean, s.r.o.

Úprava vody a problémy spojené s úpravou a filtrací vody. EuroClean se specializuje na projekce, výrobu a dodávky technologických celků řešících nestandardní problémy investorů s vodou a vodním hospodářstvím.

 
 
Reklama