Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

WPL Limited zprovoznila další ze svých čistíren SAF

Datum: 10.1.2019 4:09  |  Autor: Matěj Honka  |  Organizace: WPL s.r.o.  |  Firemní zpráva

WPL Limited představuje nově zprovozněnou čistírnu odpadních vod HiPAF modular s technologií SAF pro 1700 EO, tentokrát v obci Raduň (okres Opava).

WPL s.r.o.
Polní 2498/5
74601 Opava

tel.:+420 777 274 828
e-mail:
web:www.wpl.cz

WPL Limited zprovoznila další ze svých čistíren SAF

Dobrý den, rád bych Vám, za společnost WPL Limited, představil nově zprovozněnou čistírnu odpadních vod HiPAF modular s technologií SAF v obci Raduň pro 1700 EO. Čistírna byla spuštěna dne 7.1.2019.

Komplexní čistírna odpadních vod WPL HiPAF modular je vyrobena ze sklolaminátu, díky čemuž nehrozí riziko koroze, a je opatřena prostornými servisními poklopy.

Čistírna navržená v Raduni se skládá ze společné kuželovité primárně sedimentační nádrže, dále kalová voda natéká do rozdělovacího objektu, kde se dělí do dvou linek. Obě linky jsou totožné a sestávají ze dvou čtyřkomorových kaskádovitě protékaných SAF bioreaktorů s biomasou přisedlou na volně plovoucích plastových nosičích a štěrbinovité dosazovací nádrže, kde probíhá sekundární sedimentace. Celý systém je doplněn o kuželovitý kalojem, sloužící k aerobní stabilizaci, redukci a uskladnění primárních a vratných kalů.

Nádrže jsou umístěné v náspu a jejich řešení je téměř bezúdržbové. Nádrž biologického čištění je provzdušňována středo-bublinným systémem, kdy v případě nutnosti opravy či výměny provzdušňovacích elementů v nádrži není třeba nádrž vyprazdňovat. Servisní zásah je možno provést z povrchu.

Při návrhu se myslelo také na rozvoj obce a budoucí nárůst obyvatel. Čistírna je tedy řešená jako dvoulinková, pro zefektivnění procesu, kdy zpočátku bude v provozu pouze jedna linka. Při nutnosti servisního zásahu je možné jednu linku uzavřít a bez zastavení čistícího procesu pokračovat pouze na lince druhé.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 

Mohlo by vás také zajímat
Související z oboru

Ilustrační obrázek, potrubí termálních pramenů Podhájská Slovensko, foto D. Kopačková, redakce

Co je Česká asociace hydrogeologů

15.1. 17:14   Česká asociace hydrogeologů (ČAH) vypracovává Metodické pokyny k řešení různých hydrogeologických problémů a postupů a koordinuje svou činnost s profesními asociacemi ostatních oborů užité geologie v ČR. více >>>

Směs splaškových, srážkových a dalších vod v jednotné kanalizaci je odpadní voda

14.1.2019 | redakce dle sdělení MŽP
V žádném případě se nejedná o nový fakt – pokud jsou odpadní vody vyčištěné, vypouštěné z čistírny odpadních vod (ČOV), je naprosto zjevné, že stejný charakter musí mít i voda na ČOV přitékající, tedy voda tekoucí jednotnou nebo splaškovou kanalizací.
Lipno © caocao191 - Fotolia.com

Srážky pomohly řekám v povodí Vltavy, nádrže se plní

12.1.2019 | ČTK, redakce
Prosincové a lednové srážky pomohly tokům v povodí Vltavy. Po loňském suchém roku jsou nyní na dlouhodobých průměrech.
Historický Cizinecký vstup do veřejné kanalizace pod Staroměstským náměstím, foto D.Kopačková, redakce

Novela vodního zákona a zvyšování vodného a stočného

12.1.2019 | Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce
Žádné zvyšování vodného a stočného není nutné, aneb demagogie SOVAK pokračuje – takto zní nadpis komentáře MŽP, který vysvětluje novelou zákona požadovaný monitoring množství i kvality vod v odlehčovacích komorách. Doplňujeme i odkaz na k tématu zajímavou polemiku nadačního fondu PRAVDA O VODĚ.

Pitná voda téměř kdekoliv, to je S.A.W.E.R. s rozšířením WatiMin

12.1.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Vodu lze získat ze vzduchu i v pouštních oblastech. A jak je řečeno v článku, tak může být i pitná.