Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

BIM objekty Alcaplast: Buďte o krok napřed

Datum: 21.11.2018 01:30  |  Organizace: Alca plast, s.r.o.  |  Firemní zpráva

Alcaplast představuje budoucnost. Budoucnost se skrývá v BIM. V řadě zemí Evropské unie je používání BIM objektů pro veřejné zakázky na stavební práce financované z veřejných rozpočtů již nyní nutností. Česká republika se k nim připojí v roce 2022.

Alca plast, s.r.o.
Bratislavská 2846
690 02 Břeclav

tel.:+420 519 821 023, 519 821 011
e-mail:
web:www.alcaplast.cz

I proto jsme se v Alcaplastu rozhodli vám práci s BIM objekty usnadnit. Vytvořili jsme pluginy pro architektonické programy Revit a Archicad, které umožňují vkládat naše BIM objekty do projektů ještě rychleji. Napojení pluginů na naši produktovou databázi navíc zajišťuje stoprocentní aktuálnost dat v reálném čase.

Projektanti či architekti, kteří si naše BIM objekty do svého softwaru stáhnou, nemusejí znát podrobně všechny produkty Alcaplast. Přesto s nimi však mohou snadno pracovat a přizpůsobovat si je projektu, na němž zrovna pracují. BIM je navíc i silným nástrojem a argumentem v prezentování navržených výrobků investorovi.

Nespornou výhodou je také fakt, že na právě vznikajícím projektu může i díky BIM objektům pracovat hned několik lidí společně. Ti tak mají přístup pouze v jediném dokumentu ke všem důležitým informacím o produktech a celém projektu ve 3D.


Více informací o BIM objektech Alcaplast a pluginy ke stažení naleznete na stránkách www.alcaplast.cz/bim
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Aktuální jednání o státní podpoře opatření proti suchu

17.2.2019 | Ministerstvo životního prostředí
Pro boj se suchem je klíčová i adaptace na sucho a připravenost státu na krizové situace. Ministr životního prostředí proto svolal na 2. jednání odborníky z Národní koalice pro boj se suchem.

50 % mělkých vrtů stále vykazuje stav silného až mimořádného sucha

16.2.2019 | redakce podle tiskové zprávy MŽP
Sněhová pokrývka postupně doplňuje nejenom přehrady, ale i stavy podzemních vod, přesto 21 % území ČR je stále postiženo půdním suchem a 50  % mělkých vrtů stále vykazuje stav silného až mimořádného sucha.

Oleje a tuky do kanalizace nepatří

9.2. 8:53   Oleje a tuky do kanalizace nepatří, zanášejí kanalizační stoky a mohou způsobit ucpání. Odkládejte je do sběrného dvora, separovaného odpadu nebo alespoň v PET lahvi do směsného odpadu. více >>>
WC na archeologickém nalezišti Bulla Regia, Tunisko, foto D.Kopačková, redakce

Historie instalatérského oboru

5.2.2019 | Ing. Jakub Vrána, Ph.D., Ústav TZB, Fakulta stavební VUT v Brně
Předchůdci instalatérů byli sekerníci, vodáci a studnaři zabývající se stavbou mlýnů a vodních děl, dále pak i zvonaři a kameníci. První instalatéři začali v zahraničí působit už před rokem 1850. Do Českých zemí přišli první instalatéři z Německa v souvislosti s budováním plynovodů.

Optimalizace návrhových parametrů ČOV v obcích do 2000 EO

4.2.2019 | Ing. Petr Hluštík, Ph.D., Vysoké učení technické v Brně, Fakulta stavební, Ústav technických zařízení budov,
Článek se zabývá optimalizací návrhových parametrů produkce odpadní vody a specifické produkce znečištění u čistíren odpadních vod do 2000 EO. Stanovení redukce znečištění není v normách blíže definováno, nejsou definovány návrhové hodnoty pro různé systémy odkanalizování.

Témata 2019

CAD a BIM knihovny

Partneři - Voda, kanalizace