Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

BIM objekty Alcaplast: Buďte o krok napřed

Datum: 21.11.2018 01:30  |  Organizace: Alca plast, s.r.o.  |  Firemní zpráva

Alcaplast představuje budoucnost. Budoucnost se skrývá v BIM. V řadě zemí Evropské unie je používání BIM objektů pro veřejné zakázky na stavební práce financované z veřejných rozpočtů již nyní nutností. Česká republika se k nim připojí v roce 2022.

Alca plast, s.r.o.
Bratislavská 2846
690 02 Břeclav

tel.:+420 519 821 023, 519 821 011
e-mail:
web:www.alcaplast.cz

I proto jsme se v Alcaplastu rozhodli vám práci s BIM objekty usnadnit. Vytvořili jsme pluginy pro architektonické programy Revit a Archicad, které umožňují vkládat naše BIM objekty do projektů ještě rychleji. Napojení pluginů na naši produktovou databázi navíc zajišťuje stoprocentní aktuálnost dat v reálném čase.

Projektanti či architekti, kteří si naše BIM objekty do svého softwaru stáhnou, nemusejí znát podrobně všechny produkty Alcaplast. Přesto s nimi však mohou snadno pracovat a přizpůsobovat si je projektu, na němž zrovna pracují. BIM je navíc i silným nástrojem a argumentem v prezentování navržených výrobků investorovi.

Nespornou výhodou je také fakt, že na právě vznikajícím projektu může i díky BIM objektům pracovat hned několik lidí společně. Ti tak mají přístup pouze v jediném dokumentu ke všem důležitým informacím o produktech a celém projektu ve 3D.


Více informací o BIM objektech Alcaplast a pluginy ke stažení naleznete na stránkách www.alcaplast.cz/bim
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk Související z oboru

Duben má nakročeno k rekordnímu suchu

17.4. 11:58   Letošní duben v Česku by podle meteorologů mohl být rekordně suchý. Nasvědčují tomu údaje o množství srážek v prvních dvou týdnech měsíce a aktuální vývoj počasí. více >>>

Legionella: ukrývá se uvnitř buněk, přesto má svá slabá místa

15.4.2019 | Michal Třeška, EuroClean s.r.o.
V našich podmínkách se k inaktivaci legionell používá oxid chloričitý (chlordioxid). Jeho výhodou je, že spolehlivě účinkuje za velkého rozsahu hodnot pH. Dokonce ničí i hůře přístupné mikroorganismy v biofilmech – viry, řasy a spory hub.

Do obcí míří peníze na pitnou vodu, elektromobily i šetrné veřejné osvětlení

12.4.2019 | Ministerstvo životního prostředí
Ministr životního prostředí schválil investice pro zlepšení kvality života obyvatel v obcích obcí v souhrnné výši 366 milionů korun prostřednictvím 174 projektů z Národního programu Životní prostředí. Nejvyšší částku, téměř 100 milionů korun, si mezi sebou rozdělí přes 70 obcí ležících na území národních parků. Významná finanční pomoc putuje také na rekonstrukci veřejného osvětlení nebo pořízení ekologických vozů.
diskuse: 3 příspěvky, poslední 18.04.2019 20:14

Pozvánka na odborný seminář Novinky ve zdravotní technice 2019

10.4.2019 | STP - Společnost pro techniku prostředí
Změny ve výpočtu vnitřních vodovodů, nová metoda stanovení objemu zásobníkového ohřívače nebo zásobníku teplé vody a novinky v energetické náročnosti z pohledu teplé vody, nová evropská norma v oblasti hospodaření se srážkovou vodou a novinky v oboru. Jste srdečně zváni, členové STP zdarma.
Izolace potrubí, ilustrační obrázek, zdroj ČOI

ČOI kontrolovala izolaci na potrubí

6.4.2019 | redakce
ČOI zkontrolovala celkem čtyři typy výrobků. Chybělo prohlášení o vlastnostech, označení CE, označení identifikačními údaji a údaji o výrobci, na štítku nebyly uvedeny deklarované vlastnosti výrobku a jejich úrovně.
diskuse: 1 příspěvek, 06.04.2019 09:44

Témata 2019

technická podpora výrobců

Partneři - Voda, kanalizace